Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jut el az agyáig a...

Mennyire jut el az agyáig a kutyámnak mikor behívom? (elkezdek az ellenkező irányba futni és hívom és mikor ideért megdicsérem)

Figyelt kérdés

egy séta alkalmával 5-6 hívtam vissza(2 órás volt :))

lefutottam a Maratont!:)

kemény volt:).szóval 5-6 ilyen behívás/séta az menyire növeli a behívási képességet?


2011. márc. 8. 14:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Látom mindenáron kötözködni akarsz... bármelyik állításomat meg tudom védeni és gyakorlatban megmutatni.


"- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni (vagy legyen nálad játék, jutalomfalat stb...)"

Az, hogy a kutya egyedül marad, falka és vezető nélkül sokkal erősebb bármilyen ösztönnél. Ez nem azt jelenti - és egy szóval sem mondtam, sőt - hogy a kutyát ne lehetne utána jutalmazni. Ellenkező irányba futsz, kutya utánad, bejön, jutalom (ami gazdija válogatja h labda, kaja, simi, szép szó stb) - természetesen a korai szakaszban minden egyes beérkezésnél jutalom, aztán ahogy nő a kutya, ahogy megtanulja, h mi az a behívás parancsra úgy lehet elhagyni a futást, majd a jutalmat. De nem végleg. Minden életkorban rá kell néha erősíteni, random, van amikor kap érte a kutya jutalmat van amikor csak szóbeli dicséretet.


"bocsi, de ez kontakt felvétel után történt és nem a kontakt felvétel elmaradása esetén történt azért, hogy végre odafigyeljen mert fél, hogy egyedül marad"

A kutya azért lássa h te elkezdesz rohanni. Ez egy tanítási folyamat. Ha nem látja, akkor te rohanhatsz bármerre. A lényeg a figyelem és kötődés kialakítása.


"hopp hopp. végre egy eszköz a kutya megerősítésére, haladás... nyomkövető és örző védőknél alkalmazzuk"

Szerintem leszállhatsz a magas lóról, mert senki nem mondta h a leírt feladatok végén nem kell a pozitív megerősítés. Nagyjából mindegyik végére odaírtam h dicséret. Bár szerintem az természetes h ha a kutya jól hajt végre valamit vagy úgy viselkedik ahogy mi akarjuk, akkor megdicsérem, pozitívan megerősítem, h legközelebb is legyen kedve/érdekében álljon megcsinálni.

És szólj hozzá, nemcsak a nyomkövetésben és az őrző-védőben alkalmazzák, hanem a kutyakiképzés nagyjából összes területén.... mik vannak...? :o)


"a kiképzés lényege, hogy a kutya bármilyen szituációban feltétel nélkül engedelmeskedjen"

A végső cél tényleg ez. Ám odáig el kell jutni. És lehet h neked már a kezdetektől nincs gondod semmilyen parancs végrehajtatásával első vezényszóra a kutyáddal, de szólj hozzá, elég sok embernek igencsak sok problémája akad. Elég végigmenni egy lakótelepen ahol az átlag pórnép kutyátsétáltat és érdemes megnézni, hogy hányszor és milyen szituációkban szólnak a kutyáiknak az emberek - főleg úgy h előtte nem is alapozták meg sem a saját tekintélyüket, sem a végrehajtandó parancs pontos feladatvégrehajtását. Egyébként a kutyaiskolákban is számtalanszor elmondják, h minden parancsot egyszer adunk ki és csak akkor ha végre tudjuk hajtatni a kutyával vagy tudjuk h végrehajtja. Ezen elvet nem nehéz belátni, mivel arra épül az egész h a kutyát ne hagyjuk hibázni (hibázik, ha hallja a parancsot de valamilyen okból nem hajtja végre) és az egyszeri parancskiadást követő azonnali végrehajtás a kívánatos. A kutya kondicionálás, vagyis ismétléses tanulás útján tanul. Az rögzül benne, amit minél többször csinál. Ha hagyjuk, h milliószor halljon egy parancsot és csak millió + 1-re hajtsa végre, két dolgot erősítünk benne: nem kell elsőre végrehajtani, a gazdi tekintélye meg szép csendben ásódik alá.


"Remélem egy olyan kutya harap tökön egyszer ami éppen a heves szituációban nem engedelmeskedik az Ereszd parancsnak"

És még rosszindulatú és gonosz is vagy. Kíváncsi vagyok, h egyébként szemtől szembe is így viselkednél-e egy idegennel vagy ez csak az internet jótékony hatása?? :o)


"Amikor szóltam a kutyának, de cseszett odafigyelni, akkor odadobtam mellé a láncot. Mellé!"

Nem egy kutyát ismerek, akik nem kőkemény munkakutyák, akikkel ezt bátran eljátszhatod, akik ennek hatására a gazdi közelébe sem mennének. Próbáld ki egy uszkárral, sheltievel, pireneusi juhászkutyával (Berger des Pyrénées), border collieval, yorkieval, mudival, bishonnal stb...

Ne a maliból, német juhászból, rotiból, dobermannból induljál ki! És az előbb felsorolt kutyáknak sem az idegrendszerével van a probléma, hanem a természetükkel, h ezek lágyabb, érzékenyebb kutyák.


"A másik barátom"

Nem a lábmellett követés volt a kérdés, de a tanítás leírása ötös :o)


"na most akkor a neve legyen a behívó parancs vagy inkább mégse?"

Kiforgatod a szavaimat... A név kifejezetten a figyelem felkeltésére szolgál, szemkontaktus, rádnéz a kutya, abba az irányba figyel, ahonnan a nevét hallja. Ezt KÖVETŐEN jöhet a behívó parancs. Úgy érzem direkt, a kötekedés és a fölényeskedés miatt, félreértelmezed, kiforgattad a gondolataimat.


De nem baj, mindenből tanul az ember...

Szép napot.

2011. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!