Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsbetegség? Hasonlóból...

Kullancsbetegség? Hasonlóból felépült a kutyátok?

Figyelt kérdés

2 napja nem eszik, nem iszik, nem jön ki az óljából-pedig sosem megy be, mindig az ajtó előtt fekszik-. Most jöttünk meg a dokitól, 40 fokos láza van, állítólag kullancsfertőzés. Kapott injekciót, és a doki szerint imádkozzunk, hogy megérje a reggelt.

8 éves tacskó-keverék.

Most néztem meg, bennt van az óljában, tettem be neki vizet, meg kaját, és evett.

Akkor ez már jó jel, ugye?

Éjjelre behozzuk az előszobába, és reggel visszük vissza dokihoz, kap még egy oltást.

Tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban?


2009. febr. 18. 19:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez babézia lesz, az én kutyám kétszer lett beteg. A betegséget egy egysejtű okozza, ami a vörösvértestekben élősködik, tönkretéve azokat. A leggyakoribb szövődménye a betegségnek a vesekárosodás. Ezt az okozza, hogy a vérben szétesett vörösvérsejt maradványokat a vese megpróbálja kiválasztani (barna színű lesz a vizelet), ám ezt a szervet nem óriás molekulák kiválasztására találták ki, ami így azok elhalását, elfajulását okozza. Jó jel, ha eszik-iszik, de ennek ellenére talán nem ártana egy kis infúzió sem, hogy a hirtelen bejuttatott folyadék mennyiség átmossa a vesét.
2009. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A babéziából való felépülés sokban függ attól, hogy a fertőzés melyik fázisában kerül orvoshoz. Volt már véres vizelete?

De az tényleg jó, ha eszik. Drukkolok!!!

2009. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok.

Már bennt van, jobban van sokkal.

Sajna nem láttuk, milyet vizel, milyet kakil, kint van az udvaron...

de reménykedünk, jobban lesz és meggyógyul.-)

2009. febr. 18. 21:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez sztem is babézia, Anyu kutyája is volt egyszer. Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal! A legfontosabb ilyen esetben az, hogy a lehető leghamarabb el kell vinni orvoshoz, mert ez nagyon hamar "végez" a kutyával :-( Nem túl jó, ha sokszor megfertőződik. ugyan gyógyítható, megelőző oltás nincs rá mint a lyme kórnál. Kiküszöbölni max úgy lehet, ha Advantix- szel vagy Frontline- nal kezelitek "kullancsos" időben. Habár én nem tudtam, hogy ez is kullancsos időszak, amikor még szakad a hó és fagy van.

Jobbulást a kutyusnak és vigyázzatok rá!! :-)

2009. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez előző válaszadókhoz csatlakozva annyit még,hogy sűrűn itassátok.
2009. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is jártunk hasonlóan a kutyánkkal. Ugyan ez volt vele, nálunk is a kullancsbetegség diagnózist állították fel. Kapott egy nagy ló adag szurit, amire azt mondta az orvos, hogy hányni fog tőle éjszaka, teljesen átmossa a szervezetét... na ez nem következett be, de sokkal jobban lett. Próbáljatok kézből adni neki pár falatot, nálunk ez jött be. A táljáig nem volt hajlandó elmenni, de ha az orra alá dugtunk pár falatot, a kezemből megette, illetve itatni is csak úgy sikerült, hogy az orra elé tettük... Pár napig még levert volt, de utána szerencsére visszatért a régi énje, és azóta is boldogítja a kis családunkat. Kívánom nektek is a legjobbakat, bármi is legyen a baj. Szeressétek nagyon, és próbáljátok itatni, ha enni nem is akar. :) Lehet hülyén hangzik, de én kutyáknál is hiszek abban, hogy ha érzi a gazdi közelségét és szeretetét, akkor küzdeni fog! :)
2009. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én mudim is beteg volt, két hétig félrekezelték (és három nap után mentünk csak vele orvoshoz)... -.-' Aztán kapott infúziót, meg vizelethajtó gyógyszert... És túlélte... Az orvos azt mondta, hogy csoda...
2009. febr. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb ne várj 2 napot, rögtön vidd dokihoz! Ha jobban van valószínűleg rendbe jön, de ha túl későn kapta a kezelést, lehet, hogy a veséje már károsodott.

Fontos, hogy ha meggyógyul, néhány hét múlva vigyétek vissza egy vérvételre, amiből megnézik a vese állapotát, ha nem 100-as, vesekímélő tápot kell egyen amiben csökkentett a fehérje tartalom.

Reméljük rendbe jön a kutyusod.


Én tegnap találtam egyet a kutyámban, remélem nem lesz baja.

2009. febr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat a félreértésért, a mudim hat éve volt beteg. Én meg akkor 12 éves kislány voltam... Nem volt lehetőségem orvoshoz vinni egyedül... Aki olyan okos volt, hogy egy hétig azt hitte álvemhes, aztán megfázott, aztán hirtelen lyme-kóros lett, majd végül eszébe jutott, hogy vért vegyen tőle... Amint rájött mi a baja, a kutya szinte azonnal meggyógyult... Az orvos azt mondta, nem látott még ilyen kutyát... Na de azóta nem is engedi a Bogár, hogy hozzányúljon egy orvos... Nem fél tőlük, csak kikéri magának... Persze amíg rá nem szólok...
2009. febr. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja már persze ha nekem szólt az előbbi, mert mi is két nappal később vittük orvozhoz... Ha nem akkor bocsi...:)
2009. febr. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!