Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám mindent ellopkod. Miért?

Kutyám mindent ellopkod. Miért?

Figyelt kérdés
Itt nem a kaja a legfőbb probléma, azt értem, miért lopja el. De a fésűmet, hajgumimat, körömkefét és néha még a mobilomat is elviszi. Van rengeteg játéka, az üres 2 L-es üveget, kinyomjuk belőle a levegőt, azzal imád játszani, de mindig ellop valamit. 5 hónapos beagle
2009. febr. 18. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak unatkozik, és azt hiszi ezzel játékra bírhat téged. :) Amíg fiatal addig nem nehéz megtanítani neki, hogy mi az övé, és mi nem. Nekem egy 5 éves Border Colliem van, és kiskorában ő is ezt csinálta. Ellopta a cipőinket, telefont, mindent ami a szájába fért, és rágható volt. Megrágta a széklábát, nem volt szobatiszta, és még sorolhatnám! :) Elég egyszerű volt megtanítani... Adtunk neki egy pár rossz cipőt, ami már úgysem volt hordható, elmagyaráztuk neki, hogy ez az övé, a többi nem. Hülyén hangzik, kutya is hülyén nézett ránk, de használt. :D Ha véletlen még is a miénket vitte volna a teraszról, akkor leszídtuk, és X idejig nem foglalkoztunk vele, hiába jött oda ugrálva, átnéztünk rajta. Egy idő után rájött hogy mit is csinált rosszul, és teljesen leszokott róla. Ha a szék lábát rágta meg, akkor odahívtuk, és hangos, ideges szavakkal kérdezgettük, hogy "ez itt mit? mit csináltál? rossz kutya vagy!" és kicsuktuk az udvarra úgy, hogy szintén nem foglalkozott vele senki. Ennél nagyobb bűntetés szerintem nincs egy kutyának, és hamar rájön, hogy valami olyat csinált, amit ha legközelebb nem tesz, akkor barátok maradtok, és fél percre sem nézel át rajta. :)
2009. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem rágja meg őket, csak ellopja és eldugja. Már szobatiszta (máshol olvasom, hogy 10 hónapos beagle még nem szobatiszta..foglalkozni kell vele..ennyi...). Próbáltuk már tanítani, kapott rossz papucsot, cipőt, rengeteg játéka van. De neki csak az kell, amiről tudja, hogy tilos. Ahogy egyre nő, úgy üresednek meg az alsó polcok. :D De köszönöm a választ :)
2009. febr. 18. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát direkt incselkedik Veled!!


A mienk is ezt csinálta, de eleinte meg is rágta, ezzel fejezte ki, hogy mérges amiért egyedül hagytuk. Mára teljesen leszokott. Mindíg leszidtuk, megmutattuk neki a tárgyakat és kommentáltuk is, hogy nem szabad, néha kapott a fenekére is!

2009. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a poén, hogy mióta megvan, azaz 2 hónapja 2x volt egyedül (illetve nem egyedül hanem a másik kutyánkkal), egyszer kb. 4 órára, egyszer meg kb fél órára.
2009. febr. 18. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!