Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat szeretném tanítani...

Kutyámat szeretném tanítani keresésre. Linkelnétek olyan oldalakat, ahol leírják, hogy hogyan kell tanítani bizonyos dolgok megekeresésére. Nagyban függ a kutyafajtától, hogy mennyire lehet betanítani?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem baj,ha nem linkelek? :)

Elmondom,hogy tanítottam meg a kutyámat erre,itthon.

Először is megtanítottam neki az "Ül!" és a "Marad!" parancsot. Amikor ez a kettő már szépen ment, leültettem kiadtam neki a Marad! vezényszót és egyenlőre még előtte elrejtettem pár jutifalit a ház/kert különböző pontjaira. Amikor kész voltam,kiadtam a Keresd! parancsot. A szagok alapján hamar megtalálta, amit pedig nehezebb helyre dugtam, azt segítettem megtalálni :) Ezt sokat gyakoroltuk,aztán jöttek a tárgyak,nem csak jutifalik, ma már gyönyörűen és gyorsan megcsinálja ezt a kis játékos feladatot,amit ő is nagyon élvez :)( amúgy nem függ a kutyafajtájától,ha értelmes,könnyen meg lehet tanítani)

2011. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!!!

Ezek az "egyszerűbb" ül, fekszik, hozzám, marad feladatok egész jól mennek, bár néha makacskodik a kis yorkim és úgy csinálja mintha nem értené mit mondok...:) kipróbálom ezt a keresős feladatot is, könnyen tanul, úgyhogy remélem menni fog.

2011. febr. 19. 11:47
 3/8 fekete amazon ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz kerestetni vele. Embert vagy tárgyat? Sajátot vagy idegent is? Ezt jól csak segítővel lehet megtanítani. Vannak kutyaiskolák pl., ahol gyakorolják a tárgyazonosítást. Ehhez meg kell tanulnod helyesen szagot adni a kutyának, aztán kiválasztja a tárgyadat a többi közül. Magasabb szinten másról vett szimat alapján kiválasztja az illető tárgyát. Stb.

Otthoni szórakozásra lehet jutalomfalattal kezdeni, majd az elrejtett tárgyba rakd a jutalomfalatot, hogy szívesebben keresse, végül el is maradhat a jutalomfalat.

2011. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben először egy füves területen elszórnék egy marék tápot, virslit és rávezetném a kiskutyát, hogy a fű közül egye fel,hogy használja az orrát, közben a keresd vezényszót lehet ismételni.

Meg kell tanulnia, hogy ha elhangzik a keresd vezényszó, akkor te tulajdonképpen mit is szeretnél tőle. Vagy a kezedbe veszel egy labdát, és elkezdesz előtte játszani, amikor felkeltetted az érdeklődését, akkor a labdát valamelyik kezedbe észrevétlenül elrejted, és ismét a keresd vezényszóval, a kiskutya megkeresi melyik kezedben van. Ha ezek már jól mennek, akkor lehet továbblépni.

2011. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 fekete amazon ***** válasza:
Persze, szórj el neki mindent, dícsérd, ha összeszedi, aztán meg tanítsd meg az élelemmegtagadásra.
2011. márc. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés. Az élelemmegtagadás idegenekre vonatkozik, nem a saját gazdára.
2011. márc. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 fekete amazon ***** válasza:
Nem is arra írtam, hanem az ötletre, hogy élelem kiszórásával tanítsd keresni a kutyát. Ezután sokkal nehezebb az élemmegtagadásra rávenni, mert megszokja, hogy idegen helyen is ennivalót keressen. Mindegy, hogy ki szórta el. Arról nem beszélve, hogy keresni is az élelmet fogja, és nem azt, amit a gazdája szeretne megkerestetni.
2011. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a legkönnyebb igy rávenni a keresésre. Ha már megtanulja a keresd vezényszó lényegét, ugyis áttérnek a kong-ra vagy a labdára.
2011. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!