Helyben maradás! Melyik a helyes?
Melyik a helyes a helyben maradás feloldásakor? :
- ha magamhoz hívom a kutyát vagy,
- ha én megyek a kutyához.
Eddig én mindig úgy csináltam, ha sikeresen végrehajtotta, akkor mindig magamhoz hívtam és egyből leült velem szemben. De hallottam azt is, hogy bizony nekünk kell a kutyához menni.
A válaszokat előre is köszönöm!
Figy , felesleges megkerülni a kutyát mert csak hibázási lehetőséget adsz neki , és mint már mondta a vizsgán em követelmény hogy megkerüld.
"A kutyának nyugodtan és fekve kell maradnia a gyakorlat végéig. Bíró utasítására a felvezető visszamegy kutyájához, annak jobb oldalára áll és csak a bíró ismételt utasítására ülteti fe."
Ezt BH I-es visgából másoltam ki , a többinél is ugyan ezt írja , nem elíti hogy meg kerülve kell a kutya mellé beállni.
Ettől függetlenül csinálhatod ahogyan előttem leírták , a vizsgákon sem jár érte pontlevolná vagy ilyesmi , de csak bonyolítod a feladatot.
ma 20:59
Tudod, valóban nem érdemes "bonyolítani" a feladatot, de a kutya ne a VIZSGÁRA tanuljon, hanem a tudásért tanuljon. Ha jól meg lett tanítva az a momentum, hogy fekvés van és nem ül, áll fel belőle csak vezényszóra,akkor bármikor, bármilyen szituban BIZTOS lehet a gazdája, nem ront a kutyája.
Részemről nem a vizsga a cél, hanem a tudás bizonyítéka a vizsga.
A feloldás attól függ, hogyan hagytad ott a kutyát. Célszerű fekvésben, mert onnan mozdul el a legnehezebben. De vizsgafeladat az ültetés és állítás helybenmaradással is. Az állításból lép el a legkönnyebben a kutya. Ha nem vizsgára készülsz, hanem tényleg az a cél, hogy a kutya helyben maradjon, amíg valami dolgod van, akkor fektesd. Amikor visszatérsz hozzá, szabályosan mellé állsz (kutya a bal oldaladon, veled párhuzamosan, lapockája a bal lábaddal egy vonalban), felülteted, és jól megdicséred. (Valóban nem kell megkerülni, de célszerű, mert ezzel is erősíted, hogy nem mozdulhat el akkor sem, ha a gazda vagy bárki járkál körülötte.) Utána folytatod a gyakorlatokat, elindultok vagy elengeded játszani.
A kiadott vezényszóra ügyelj. Gyakran elkövetik azt a hibát, hogy ha a kutya elsőre nem ül vagy fekszik, akkor a következő vezényszó már az "ott ül" stb. Ezt csak akkor szabad adni, ha visszatérsz a kutyához, ha be fogod hívni, akkor az "ott"-ot soha mondd neki.
Ninna:
Az újabb vizsgaszabályzat szerint a kutya mellé is beállhatsz.
A lényeg az, hogy nem lehet keverni.
Vagy mindig megkerülöd, vagy beállsz mellé.
Amiben nem vagy biztos akkor úgy írd le, hogy nálatok így tanítják, máshol nem tudod.
"Részemről nem a vizsga a cél, hanem a tudás bizonyítéka a vizsga."
Mivel a vizsgákon bírálnak is a bíró fogja megmondani hogy a kutyás hol hibázott. Ez nagyon fontos. Az, hogy csak a saját tudásáért tanuljon az kevés. Azt is tudni kell, hogy hol és miben hibázik egy gyakorlatnál a vizsgázó.
Egy berögzült hibás gyakorlat, nagyon nem jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!