Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ovival kapcsolatos...

Kutya ovival kapcsolatos kérdések? SOS

Figyelt kérdés

Mikortól lehet vinni?

Törzskönyvet vagy oltási papírokat kell vinni?

Mi szükséges az ottléthez?

Még mit kell vinni?

Mit csinálunk ott?

Érdemes vinni?


Elnézést a sok kérdésért. :)


2011. jan. 1. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, úgyhogy örülök hogy felraktad a kérdést. Azt hiszem mikor hozzád kerül azaz mikor elválasztják az anyukájától már lehet vinni. A többit nem tudom, de ez se bizti!
2011. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 hós kortól kell vinni tk nem kell keverékeket is oktatnak:-) oltási papírt nálunk nem kértek, de veszteni nem vesztesz semmit ha viszed, ottléthez gondolom szükséges a díj kifizetése:-) ezenkívül jutalom falat vagy játék kutyafajtától függően, érdemes vinni ha másért nem hogy szokja a sok kutyát és hogy mindezek mellett is csak rád figyeljen, az ovi főleg a gazdákat oktatja hogy mit hogy kell tanítani és alap dolgokat tanítanak gyere, ül fekszik lábhoz láb mellett pórázon séta stb
2011. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Általában 3 hónapos kortól lehet vinni, de ami kell, hozzá az, hogy minimum már 3 kombinált oltása meglegyen.

2. Csak oltási könyvet kell vinni az első alkalomra, hogy bizonyítsd, hogy megvannak neki az oltásai.

3. Te kellesz hozzá és a kutya, valamint be kell fizetni az egyszeri díjat, vagy bérletet veszel.

4. Jutalomfalat, póráz, nyakörv, labda, stb. Néhány kutyaiskolánál kell klikker is, de jutalomfalat és póráz mindenhova kell. Ez kutyaiskolára válogatja.

5. Az alapvető dolgokat megtanuljátok - gyere ide, ül, fekszik. A kutya itt szocializálódik a többi kutyákkal, kezelik a dominanciát még kölyökkorban stb. Falka futás, szélrózsa futás, kötődős futás, nálunk még ilyenek is voltak. Valamint kapsz tanácsokat a kutya nevelésével kapcsolatban, hogy kell pórázra venni, hogy jó, hogy hívd stb.

6. Szerintem érdemes! Főleg a kutya szocializációja miatt. Nekünk nagyon bejött, jól megalapozta a későbbi tanulást. :)


Mi az Alfa Kutyaiskolába jártunk oviba, itt a honlapjuk: [link]

2011. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Onnantól, hogy az összes, a kölyökprogramban szereplő kötelező oltását megkapta. Ezt az állatorvossal beszéld meg, kb 12 hetes kora körül van ált.

Nem csak törzskönyves kutyák mehetnek, és mivel a suliba nincs jelentősége hogy pedigrés a kutya vagy sem, így azt ne vidd magaddal. Sokkal inkább az oltási könyvet! Féreghajtásról ne feledkezz meg 3 havonta, és kezeld külső paraziták ellen (bolha, kullancs stb). Gondolom neked sem lenne jó ha a te kutyád kapna el egy másiktól valamit. A parazitamentesítést is be kell íratni az állatorvossal a kiskönyvbe, így tudod majd igazolni.

Vigyél egy textilnyakörvet, és egy pórázt ezen kívül, valamint zacskót a kakinak, és jutalomfalatot(felkockázott párizsi 1*1 cm-es kb) ezt teheted pl. övtáskába ha nincs külön tartód.

A kutyaovi célja a szocializáció, dolgozni nagyon nem fogtok, de az alapokat megtanulni igen, hogyan kell viselkednie a kutyádnak társaságban, és mik a legfontosabb vezényszavak amit elengedhetetlenek minden esetben pl. behívás. ehhez kell majd a jutalom.

Vedd fel a kapcsolatot a legszimpatikusabb kutyasulival, és kérdezz rá tőlük is, én is kiképző vagyok ennyit szoktam kérni a kezdőktől.

Érdemes vinni, eddig negatív tapasztalatot még nem hallottam hisz az ovi célja hogy játékos formában ismerkedjen a kutyus. Mivel csak kölykök vannak, agresszió nincs, csak játék a kutyák részéről is. Max 9 hónapos lehet a legidősebb kölyök a legtöbb suliban.

2011. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!