Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri törzskönyvet csináltatn...

Megéri törzskönyvet csináltatni a kutyámnak? Egyáltalán lehet neki?

Figyelt kérdés

6 éves kan mopsz kutyusunk van. Eredetileg édesanyám ex-élettársáé volt, a kutyus akkor került hozzánk, amikor az illető hozzánk költözött. Fajtiszta, törzskönyvezett mopsz; az eredeti gazdija még büszkélkedett is vele, hogy díjnyertes szülőktől van a kutyus. Viszont a költözködése alatt eltűnt a törzskönyv, és bár azóta ki is költözött az illető, a törzskönyv csak nem került elő; a kutyus viszont nálunk maradt.

Nagyon sajnálom szegény kutyát, mert 6 évesen még szűz, és látszik rajta hogy szenved emiatt. Annak is örülnék, ha lennének kiskutyái, de törzskönyv nélkül nem hiszem, hogy más mopsz-tulajdonosok összeengednék őt a saját kutyájukkal. :(

Lehet még neki törzskönyvet csináltatni? És ha igen, nagyjából mennyibe kerül?


2010. dec. 16. 16:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól írták előttem, ez nem más, min dominancia-probléma. Ilyet kanok és szukák is szoktak csinálni egy mással, ugyanebből az okból (na ilyenkor meg az a remek kérdés szokott következni, hogy homokos a kutya). Ugyanis ezt kizárólag az alárendelt fél tűri el a dominánstól......
2010. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
csak a szuka lánynak lehet kölykei kannak csak akkor ha más lány kutyáját megtermékenyiti
2010. dec. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Most azért megnyugodtam, nem tudtam, hogy ez dominancia-kérdés a kutyáknál. Még elég kezdő vagyok kutya-téren... :)

2010. dec. 16. 20:17
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez, h ennyire domináns, azért elég komoly probléma. Ez ellen tennetek kell/kéne, mert ez nem egészséges kutya-gazda kapcsolat - mivel ebben az esetben ő képzeli magát a főnöknek, ti meg ezt hagyjátok.

Első körben ivartalanítani kéne a kutyust. Közben meg elolvasni ezt a könyvet: *****

és alkalmazni a benne leírtakat.

Sok sikert!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. dec. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk ivartalanítani, mert ha lehetőség nyílik rá, örülnénk ha lennének kiskutyái. De ezt írtam az elején. :)
2010. dec. 17. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!