Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri törzskönyvet csináltatn...

Megéri törzskönyvet csináltatni a kutyámnak? Egyáltalán lehet neki?

Figyelt kérdés

6 éves kan mopsz kutyusunk van. Eredetileg édesanyám ex-élettársáé volt, a kutyus akkor került hozzánk, amikor az illető hozzánk költözött. Fajtiszta, törzskönyvezett mopsz; az eredeti gazdija még büszkélkedett is vele, hogy díjnyertes szülőktől van a kutyus. Viszont a költözködése alatt eltűnt a törzskönyv, és bár azóta ki is költözött az illető, a törzskönyv csak nem került elő; a kutyus viszont nálunk maradt.

Nagyon sajnálom szegény kutyát, mert 6 évesen még szűz, és látszik rajta hogy szenved emiatt. Annak is örülnék, ha lennének kiskutyái, de törzskönyv nélkül nem hiszem, hogy más mopsz-tulajdonosok összeengednék őt a saját kutyájukkal. :(

Lehet még neki törzskönyvet csináltatni? És ha igen, nagyjából mennyibe kerül?


2010. dec. 16. 16:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Te komolyan látod azt a kutyádon, hogy azért "szenved", mert 6 éves és még szűz?:)


Ha a törzsköny elveszett, azt csak a tenyésztő tudja újra megigényelni.

2010. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Másolatot a tenyésztője tud lekérni.


És ne sajnáld amiért szűz, a kutyának nem öröm a szex, sőt inkább fáj. Az ivartalanítással sokkal jobban járna, mint a szüléssel.

2010. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

Ha a szüleinek van, akkor mindenképpen lehet. Azt nem igazán tudom, mennyibe kerül, de tudsz neki csináltatni. A google-be nézz körül, mennyibe kerül.


Remélem segítettem: Vikuska

2010. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tudom hogy hülyén hangzik, de tényleg szenved. :D Folyton a lábszárunkra ugrálva próbál "könnyíteni magán" szerencsétlen, és amikor nem hagyjuk neki kínjában szétszedi az ágyát. :D


Egyébként köszönöm a válaszokat! Megpróbálom majd megkeresni a tenyésztőt, hátha sikerrel járok! :)

2010. dec. 16. 17:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
6 évesen már nagyon öreg egy első elléshez .. ivartalanísd. És hülyeség hogy ettől szenved .. mondta vagy mi?
2010. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez meg nem szexualitás, hanem dominancia.
2010. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem fog elleni, mert kan.

Egyébként nem azért ugrál a lábatokra, mert könnyíteni akar magán, hanem mert dominál.

A fedeztetés feltétele nem csak a törzskönyv, úgyhogy sztem sokkal jobban ki fogtok jönni egy ivartalanítással.

2010. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg a tk. másolat ha MEOE tag vagy akkor 5500 Ft, ha nem akkor 11 000 Ft és a MEOE-nál tudod kikérni, ezzel a nyomtatvánnyal: [link]
2010. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hülye vagyok, azt hittem szuka :D


Utsó

2010. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szenved attól mert szűz, mert nem is tudja mitől kéne szenvednie... ivartalaníttast, és jobb lesz a helyzet.

Egyébként meg csak szemléltetni akarja, h ő az úr, és nem Te...

2010. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!