Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha húz a kutya a pórázzal,...

Ha húz a kutya a pórázzal, akkor mit tehetek ellene? Segítene a fejhám?

Figyelt kérdés
Az egyik 1 éves kan beagle. Ő naggyon húz, még 5 m-es pórázzal is. A másik 2 éves lány. Ő nem annyira húz, de ha valamit meglát akkor igen.
2009. jan. 20. 15:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A klikkerrel nekem nincs semmi bajom. Vettem és tanítottam őket, de nem nagyon törődtek vele. Mintha nem is hallanák meg. Próbáltam márt, hogy megállok ha húz, de fél óra alatt alig haladtunk és a végén már nagyon nem bírtuk. Próbáltam naponta 5-10 percet, de akkor sem ment. De a kérdére még mindig nem válaszoltatok: szájszíjjal könnyebb lenne tanítani? (Szöges és fojtó nyakörvvel nem fogom kipróbálni.)
2009. jan. 20. 19:29
 12/16 A kérdező kommentje:
Előtte szoktak futkározni. Az udvaron nincs kapu, ezért ott nem igazán engedem el. Volt, hogy párszor kimentek. (Falun lakok.) A kertünk végén van egy út ahová vinni szoktam őket. Autó nem nagyon jár, ezért ott szabadon is mehetnek. Csak attól félek, hogy meglátnak valami állatot és azután futnak. Volt már, hogy egy őz csordád kergetett és alig jött vissza. A nyúlakról meg ne is beszéljünk.
2009. jan. 20. 19:34
 13/16 anonim ***** válasza:

neked vemhes a lányktyád,nem?

most ne nagyon erőltesd nála az ilyesmit,sokat fog pihenni.persze vidd ki,de őt ne most nyúzd a tanítgatással.szerintem.

2009. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor bizony elcseszted a klikkerezést, mert az működik, aranyhalaknál is... Gondolom, türelmetlen voltál eléggé kondicionálni, vagy ilyesmi. Én csak azért nem klikkerezek, mert türelmetlen vagyok hozzá, lassú módszernek tartom, bár borzasztó hatékony! Problémakezelésre persze még macerásabb, kutyaiskola, tényleg...
2009. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen a lány terhes, de őt szabadon vagy 5 m-esen viszem. És vele nincs annyi gond a rövid pórázzal. De a fiú, az szörnyű :-&

A klikkerrel nem csesztem el, csak meguntuk. És már a kondicionálásnál sem figyeltek rá.

De valaki tud válaszolni az "igazi" kérdésre?

2009. jan. 21. 14:21
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, a fejhám hatásos lehet, de kérd hozzá egy kiképző segítségét!
2009. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!