Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha húz a kutya a pórázzal,...

Ha húz a kutya a pórázzal, akkor mit tehetek ellene? Segítene a fejhám?

Figyelt kérdés
Az egyik 1 éves kan beagle. Ő naggyon húz, még 5 m-es pórázzal is. A másik 2 éves lány. Ő nem annyira húz, de ha valamit meglát akkor igen.
2009. jan. 20. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Amint húzni kezd, azonnal, abban a pillanatbanb rántsad vissza. Ezt nem tudod hosszú pórázzal megtenni, fogd rövidre, amíg tanultok. Morogjál rá, amint húzni kezd, esetlg ordíts rá, hogy LÁB! -és ebben a pillanatban rántsad vissza. Kábé úgy 5 másodpercenként kell ismételgetni, ha kutyákon múlik.:). Sokan a klikkert használják erre a célra (is), de szerintem az nem állatbarát eszköz...

Fontos még, hogy soha de SOHA többé ne engedd húzni! Minden át- és ránevelés csak full következetesen ér valamit- vagy semmit.

2009. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És szájszíjjal vagy fejhámmal nem tudnám? És mi a 2 között a különbség? Klikkerrel hogyan tudnám megtanítani? Mert a visszarántást és sok más módszert már próbáltam, de hiába.
2009. jan. 20. 16:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Ha fejhám alatt a haltit érted, akkor szerintem az használ... Viszont azt kérdezném az első hozzászólótól, hogy miért is nem kutyabarát a klikker? És klikkerrel nem hiszem, hogy képzetlen kutyánál sokra mennénk. Ahhoz már eleve gyakorlatra lenne szükség... Meg egy beagle-t nem biztos, hogy sokáig lekötne a klikkelés...
2009. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Az első válaszolónál embertelenebb állattartót életemben nem láttam...Na így kell félrenevelni egy kutyát...

A helyes magatartás a húzó kutyánál:

Meg kell állni, mikor húz, és addig nem menni tovább, ameddig nem hagyja abba.

Ezt rengetegszer kell megcsinálni, és ha a kutya az ember lába közelében marad, akkor dicséretet kap. Ha nem, akkor nyugodtan fogd meg a nyakörvét, húzd gyengéden a lábad közelébe és végig simogasd, míg így vezeted, vagy kedveskedj.

Egy idő után ha szépen halad, és nem ellenkezik, megint elengedheted a nyakörvét, és nagyobb pórázt engedhetsz neki. Sokszor kell még a megállásos trükköt megcsinálni, de pár nap után a kutya idomul az emberhez.

Azonban NEM szabad rákiáltani a kutyára, vagy agresszívan viselkedni.

2009. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Első vagyok, rohantamban írok. Azt tettem, amikor gyakorlott létemre én is befuccsoltam póráz ügyben egyik védencemnél, hogy elvittem egy hét végére egy kutyakiképzős panzióba, amely jó hírű. Pórázon, láb mellett angyali módon menetelő kutyát kaptam vissza. Nem verték, egyszerűen az, hogy idegen veszi kezelésbe sokat számít neki. Érdemes ezt választanod, ha egyedül nem boldogulsz, vannak makacska fajták.;) Ha kell, van nálam kipróbált panzió elérhetősége.
2009. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jah, kb 6 ezer volt a két napnyi gyorstalpaló a kutyának.
2009. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
16.11-es vagyok... Hát nem tudom, hogy neked volt a beagle kuytád, de én ahányat láttam, egynél sem vált volna be ez a módszer... Hiába volt a gazdáknál jutalomfalat, hiába kedveskedtek... Semmi... És azt hiszem, hogy a kutya nem fog belehalni abba, ha a gazdája rákiabál... Ettől függetlenül nem érzem magam gonosznak és szerintem az első hozzászóló sem az... Persze nem verésről meg ilyenekről beszélek... És hozzátenném, hogy nekem is van három kutyám, mindegyik sikeres, és nem törte össze a lelküket, amikor megszídtam őket.
2009. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem hím pireneusim van, 80 kg, és nálam bevált...
2009. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Rengeteg ilyen kérdés volt már, miért nem lehet rákeresni előbb...? :( Olvasd el azokat, és/vagy vidd el egy jó kutyaiskolába, ahol szakemberek segítenek!
2009. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy állj meg, amikor húz. De ennél is fontosabb, hogy mindig legyen megfelelően lemozgatva, ne csak pórázos sétáltatás legyen. Ha nem tudod elengedni, legalább a kertben, séta előtt, vagy más elkerített helyen tedd meg!
2009. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!