Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyákat...

Hogyan lehet a kutyákat nyudodttá tenni? Vagy arra nevelni h ne ugráljanak?

Figyelt kérdés
van 1nagy kutyám s folyton ugrál rám, egyszerűen nem tud nyugodtan mellettem ülni. Gondolom kiskorára vezehtető vissza. Most akarok kis németjuhászkutyákat, s szeretném ha nagykorukra figyeljenek rám és okosak legyenek, s ne uráljanak állandóan.
2009. jan. 15. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd komolyan, erőszak nélkül kiképezni a kutyádat, javaslom, hogy nézd meg ezt az ismeretterjesztő filmsorozatot: A póráz két végén. Szokták adni mostanában a Spektrumon is, de letöltheted innen is: [link]

Ajánlom minden kutyatulajdonosnak!

2009. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként az idősebb kutyát is le lehet szoktatni az ugrálásról, igaz nehezebb, de nekem is sikerült az enyémet. :) Amúgy tudom, a videókat eltart egy darabig leszedni, megnézni, de ha párat megnézel, már az is haladás. Tényleg nagy segítség.
2009. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű módszer: amikor rádugrik, óvatosan rálépsz a lábára. Még ha nem is fáj neki, akkor sem szereti.

Nyugodt pedig akkor lesz, ha olyankor jutalmazod, mikor nyugton bír maradni.

2009. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát az előző hozzászólók mindent elmondtak..de sztem nincs annál kedvesebb látvány , mint egy csillogó kutya szempár... az én kutyá(i)m is állandóan ugrál, de engem ez felvidit..(persze néha idegesit is!!!) szóval... :))))))
2009. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ez az ugrálós módszer nem először szerepel itt az oldalon.

de csak akkor működik mikor a kutya már felugrott...ha viszont hagyod hogy ugorjon, csak azért hogy a lábára léphess nem értél el semmit.

2009. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ugrál, mert érdekes vagy neki. Az a legjobb, ha ilyenkor hátat fordítasz, kezed karba teszed, nehogy kilógjon, és tudomást sem szerzel a kutyáról, amint elkezdi a viháncolást. Ha lenyugodott, lehet simogatni. A póráz két végében volt ez a módszer, de légy türelmes, ott is hosszabb ideig tartott, míg a kutya rájött, mit nem akarnak tőle.

A lábralépést nem javaslom, mert félni fog odamenni hozzád. Nehéz kivitelezni, mert ha a levegőben van a két első lába, nehezen éred el a hátsókat, ha meg lenn van az első, akkor nincs ok a rálépésre, márpedig fontos, hogy összekösse a cselekedettel, abban a pillanatban, amikor megtörténik.

2009. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom amit az tuolsó válaszoló írt, nekem bevált. Ha nem csak üdvözlésnél izgága, hanem máskor is, lehet, hogy mozgáshiány az oka. Minden nap vidd el sétálni legalább másfél órát akkor is, ha van kert. Az sem ártana, ha elvinnéd kutyaiskolába.
2009. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
KÖSZY MIDENT, REMÉLEM BEJÖN :-)
2009. jan. 16. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:

nálunk az vált be, hogy szólunk neki, hogy "nem szabad" és abbahagyja, plusz megdicséred, ha nem ugrálva köszönt.

jellemzően minket se zavar ha ugrálva örül nekünk, max ha kiöltözve tapos a kabáton, nadrágon :)

2009. jan. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!