Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónaposak lehetnek ezek...

Hány hónaposak lehetnek ezek a Bernik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csatolok ide pár képet,az lenne a kérdésem hogy ezek a berni pásztorkutyák hány hónaposak lehetnek? Törzskönyvezett,vezetve van az oltás stb.. Jövőhéten mennénk megnézni és hát nagynak tűnnek de a csávó 400 eurót kér értük. A képeken mind szukák láthatók. Érdemes elhozni őket ilyen ''idősen'' vagy keressek másikat?


[link]


[link]


szept. 15. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Így kép alapján, főleg úgy, hogy nincs mellettük viszonyítási alap (pl. felnőtt kutya vagy ember) nehéz megmondani. Tipp: 3-5 hónapos közöttiek.

Szerintem amúgy még jobb is, ha eddig az anyjuk mellett voltak, mint a 8-10 hetes kutya.

szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Igazából nekem nem a nagyságukkal lenne bajom, de pl. láttad a származási lapot tényleg? Nekem 400 euró egy tk-s, oltott (ha 4 hónap körül van már lehet akár teljesen befejezett is az oltási sor) kutyáért kicsit kevésnek tűnik ez az ár. Legalábbis ha abból indulok ki, hogy idén a kistestű kutyám átszámolva olyan 880 euró volt.
szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
A 400euro nekem is kicsit karcsú, de lehet, hogy nem tudta elpasszolni eddig, ezért vitte le az árat. A származási lapot ellenőriztesd be a fajtagondozó szervezeten keresztül. Egyébként az ár nem méretfüggő, hanem kereslet-kínálat. Vannak olcsóbb fajták és drágák. A boston terrier pl. nagyon drága, míg egy komondor ahhoz képest nagyon is olcsó.
szept. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első fajtiszta kutyám lenne egyébként. Mire kéne figyelni ha nézem a tk-t? Állítólag 86 éves az ember, már nagyon régóta foglalkozik Bernikkel. Van neki 400 euróért bernije amik főleg szukák, a kant 600-800 euróért adja és van neki 1000 eurós árban is. Gondolom különböznek a szülők stb. Nem nagyon értek hozzá, mármint a törzskönyvhez. Az árak meg nem Magyarországhoz kapcsolódnak mivel ez Szerbiában található, ez elfelejtettem mondani,de szerintem e körül mozognak az árak Magyarországon is. Kölyök kutyának számít a 4 hónapos kutya is gondolom. Mielőtt valaki kérdezné, igen tisztában vagyok azzal mi hogy van, tartás stb. Ismerem a fajtát csak nem tudom a különbségeket, tehát hogy egy szuka és egy kan miért különbözik árban illetve a tk-t.
szept. 15. 11:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért furcsa, mert általában a szuka szokott a drágább lenni. De lehet ez is fajta és országfüggő.
szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég komoly fejük van, nem olyan kis kölykös, szerintem már 4-5 hónaposak legalább
szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5-6 hónaposak kb, de amúgy kérdezd meg a tenyésztőt. A koruk miatt ne aggódj, érdemes elhozni egy több éves kutyát is. Olyan 1 év körül/után pedig szélesedik a koponya és a mellkas, jobban berni formályuk lesz.


A törzskönyvben nem is igazán kell nézegetni túl sok mindent, de nagyon fontos hogy kérd el a szülők szűrési eredményeit és keress rá ha nem értesz valamit.


Könyök, csípő és térd diszplázia - minél frissebb a szűrési eredmény, annál valósabb képet mutat. Az ízületek a kor előrehaladtával amúgyis kopnak, egy egy éves kutyának szinte biztosan jók az eredményei, csak súlyos diszpláziát lehet fiatalon kimutatni. Egy 3-5 éves kutyának a szűrési eredményei érdekesebbek.


Glomerulo nephropathia - örökletes vesebetegség, sajnos a berniknél elég gyakori. Nagymamám is egy elég jó hírű tenyésztőtől vett berni, aki sajnos el kellett altatni emiatt. Itthon még mindig nem kötelező szűrés a fajtaklubon belül, amit nem is értek. Eleve a tenyészszemlét ehhez kéne kötni, na mindegy...


Amire esetleg érdemes figyelni a későbbiekben, hogy ne legyen kövér. Széles, erős testalkatú kutyák, a szőre miatt nem is annyira látszik ha kicsit dagibb, viszont elég sok betegségnek a forrása lehet.


Olcsónak számít egy fajtatiszta kutyáért, de ezen én nem látok különösebb gondot, önmagában ez még nem jelent rosszat. Azért rákérdeznék az okára. Nem tudom most hol alakulnak a bernik árai, ismerősöm tavaly golden retrievert 200 ezerért vett, mamám bernije is olyan 80 körül volt ha jól emlékszem. De annak már vagy 15 éve.

szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Versenyzővagyok ***** válasza:
4honaposak...5nemhiszem
szept. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Versenyzővagyok ***** válasza:
Bár másik képen meg már hihető az 5ho
szept. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!