Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelból kertes házba költöztü...

Panelból kertes házba költöztünk és a fiatal kutyám nem hajlandó a kertbe piszkitani, hogy vezethetnem rá ? Illetve nem is érzi jól magát itt.

Figyelt kérdés

Lakásba sem piszkit.

Reggel van egy 25-30 perces séta hosszú porazon,sajnos itt nem nagyon vannak olyan lehetőségek mint mikor lakásban laktunk. Ott 6 percre volt a park ahol 40 percet sétáltunk,bandazhatott.Itt nincs ez. Ha kocsiba ülök a forgalom miatt rengeteg időm veszik oda.


Multheten nagyon beteg voltam gondoltam már kihasznalom a kertes ház adottságat. Bár reggeli séta meg volt délután nem vittem ki. Többször ki be engedtem de nem volt hajlandó pisilni. Másnap reggeli setaig tartogatta.. :(


Már 4 trénert megkérdeztem erről és valószínűleg annyira megszokta,hogy sétanal űrit és nem valószínű,hogy bentre tudom szoktatni a kertbe. Kis kert de van, nem voltak bokrok. Már 3at ultettem,oda vezetem pórázon is és semmi.. mikor ide költöztunk az első 3 napban pisilt és kakilt itt. Aztán már egyre inkább nem akart. Utcáról hoztam be gallyakat botokat szurtam le,amit egyszer egyszer lepisilt majd már azt sem.... Konkrétan a kertbe se szívesen jön ki. Eddig ha ugattak a kutyák az utcába mindig ment kiengedtem hadd ugasson. Most már az sem érdekli. Abszolút nem akar kint lenni. Öreg kistestű kutyám többet tartózkodik kint.


Én megértem,hogy sivarabb lett az élet,hogy kertes házba költöztünk. De most ugyan úgy 3x ki kell vigyem. Késői esti sétát kiakartam lőni,de kénytelen vagyok papucsban ki menni az utcára hogy pisiljen egyet legalább. Nem akarom,hogy a vesei tönkre menjenek.



Hétvégén többet sétálunk,vasárnap mantraillingre járunk,előtte bandazhat. Bár nyilván a heti 5x -6x bandazast. Heti 1el nem tudom pótolni.

2 hete lakunk csak itt,nekem is suruek voltak a napok pakolaszas stb. Most már minden a helyére kerül lassan,Szombat- vasárnap fixen nagyobb séta,bandazas lesz! Lesz időm,most sajnos a koltozkodes vásárlás elvette az időt.


szept. 16. 18:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem mamánál a kertbe és mindenkinel kertes házban elvégzi a dolgát simán. Itt nem :(
szept. 16. 18:19
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
1 honapig napi 4x el kellett vinnem setalni, csak igy pisilt. Aztan megszokta a kertet is es maradt az 1 seta.
szept. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Majd megszokja.

Enyem 1 evig szokta, hogy kimehet nelkulunk a hazbol. Aztan meg egy fel ev mire rendesen elvegezte a dolgat, porazon vittem az udvarba fel ala mire sikerult produkalni.

szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor van remény, remélem nálunk is csak idő kell 🙏🙏😊😊
szept. 16. 19:19
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos pórázon sem végzi el a dolgát kint.


Az sem segít,hogy az öreg elvégzi a dolgát amit lát is,hogy a kertbe végzi.


Egy kutyás bnom akinek a kutyájával jól elvan ők jönnek át majd hétvégén. Remélem az is segíthet neki,az is kan. Hátha ha felül akarja bírálni a pisit,jobb lesz.

szept. 16. 19:21
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
És a 4 tréner közül mindegyik csak megmagyarázta a jelenséget, egyik sem mondta, hogy jó gyakran vidd ki a kertbe, és ahányszor sikerül, jutifalat? És akkor ez a legkézenfekvőbb, laikus által is kitalálható megoldás. Eleinte nyilván nem fog magától kimenni, ha nincs hozzászoktatva, nem egyből kell kilőni a 3 hosszú séta közül egyet, hanem napjában akár 1-2 óránként is kivinni, és agyondicsérni, ha végzett valamit.
szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

Most komolyan, mi ez?

Kutya nem pisil a kertben? Mi van?

Mi lesz vele kilihegi? Ne már…

Kirakod a kertbe aztán kész. Majd ha kell neki pisál, ennyi.

szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Egy jol nevelt panelkutya nem fog csak ugy kint " pisálni" .

En kutyam ki se ment engedely nelkul, poraz nelkul. Mar 7 eves volt mikor eloszor szembesult a kerteshazzal. Volt 7 ev megszokas . Nem volt hozzaszokva, hogy o csak ugy kimehet a vilagba. Porazon kellett kivinni es ugy setaltatni. Hogy elvegezze a dolgat.

Egy megfeleloen szobatiszta es jol nevelt kutya az elete aran se csinal be. Nem engedi a neveltetese.

14 eves kutyam halala napjan se volt kepes csak fekudni es maga ala uriteni. Utolso erejevel is felkelt es ment volna ki.


Meg fogja szokni, hogy az udvaron egyedul is elvegezheti a dolgat, de ehhez rovidebb/hoszabb szoktatasi ido szukseges.

szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
De azért inkább rövidebb szoktatás - csak azt rendszeresen, következetesen csinálni. Az azért túlzás, hogy az élete árán sem csinál be, ahogy 2-3 nap után azt a tápot is megeszi minden kutya, amihez eleinte hozzá sem szagolt, csak nem kell a kutya alá rendelni-e magát a gazdinak.
szept. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
A kertet is ugyanúgy a saját területének tekinti, mint a lakást. Jól nevelt szobatiszta kutya nem piszkít a saját területére, ennyire egyszerű.
szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!