Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes szukát fontos féregtele...

Vemhes szukát fontos féregteleníteni még szülés előtt?

Figyelt kérdés

Pár kérdés:

A kiskutyákat recept nélkül kapható féregtelenítővel is elég kezelni (paszta például)?

Egy másfél nm-es kutyaházba elég egy infralámpa? Február végén szül amúgy a kutyusunk, akkor talán már nem lesz ilyen hideg.

Mennyi idős vemhesen érdemes kihívni az orvost, hogy megállapítsa tényleg az-e?

Illetve a 6. és a 16. nap között volt a kannál elszállásolva, de nem látta senki a tényleges fedezést. Vajon tényleg vemhes lehet? Hasa meg van dagadva, és átfogva is úgy érzem, hogy sokkal nagyobb mint előtte. Ma van a 22. napon, ha a 14. napon párzott, de nem tudom sajnos, hogy mikor lehetett az akció.

Remélem nem baj, hogy ennyit kérdezek.


2009. jan. 12. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:

nálunk január végén lesznek kicsik.igaz,bent.ugyhogy nem mindenre tudok válaszolni.féregteleníteni állítolag(doki mondta)egyből a fedeztetés után kell,mett a kan átadhat neki petéket.én is 1hét után láttam,hogy szélesedik,az orvos felvilágosított,hogy majd a 6-7.hét körül fog látszódni rajta.most ott tartunk,tényleg gömbölyödik.a doki félidősen tudja megmondani,hogy vemhes-e.az enyémet nem ultrahangozta,csak kitapogatta.igen,a kicsiknek jo az a paszta amit állatgyógyszertárban lehet venni.csak az adagolással kapcsolatban kérd ki az orvos véleményét.

irj privit,ha még segíthetek,most nagyon ottvagyok a témában.

2009. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keress fel orvost, és a szülésnél legyél ott, mert lehet, hogy azonnali bevatkozás kell majd, ha nehéz a szülés (mármint be kell vinni műtétre). A szukának igen, kell féreghajtó szülés előtt. De van egy megszívlelendő javaslatom: a kutya tenyésztése nagyon felelősségteljes, sok tudást igénylő tevékenység, nem elég,ha egy tüzelő szukát összerakunk egy kannal, oszt jó van.

Ez ugyanis nem tenyésztés, csak szaporítás, vagyis mennyiségileg növeled a kutyák számát, nem minőségileg. Márpedig mennyiségre már van elég, így is kb. 1,5 milliónak már soha nem lehet gazdája ebben az országban és meg fognak halni. Ezekben a hideg hetekben százával, ezrével halnak meg. Egyszerűen sokan vannak, nem lesz mindnek gazdája és semmi szükség a számukat tovább növelni. Aki kutyát akar, az nézen szét menhelyen, mert életet ment. Aki a problémát mélyíti el még tovább, az a már élőktől veszi el az így is minimális esélyt, hogy ne a menhelyen haljon meg, mert nem őt viszik ki, hanem a szomszédból visz egy kölyköt...


Javslom továbbá alapos, értő(!) olvásra az alábi link összes menüpontját: www.olcsokutya.uw.hu

Ebben részletesen le van írva a probléma lényege, és akinek kérdése van, az felteheti.


A felelős álattartás ott kezdődik, hogy nem csak a sajátunkról gondoskodunk, de közreműködönk abban is, hogy más állatok ne szenvedjenek és haljanak meg iszinyú körülmények között (magyarán nem hagyjuk szülni a kutyákat-macskákat, tehát ivartalanítunk. Amíg nem lesz ebben az országban kb. 90%-kal kevesebb kutya, addig ez fog történni újra és újra, amit próbál bemutatni ez a kisfilm is (és bár nehéz végignézni, tudni kell, hogy a valóságot 4 perc képekben nem tudja hűen bemutatni. és mindez azoknak a felelőssége, akik lehetővé teszik, hogy sok százezernyi kutyának ne legyen gazdája vagy olyan sokan legyenek, hogy a legutolsó putriban is hemzsegjenek és úgy bánjanak velük, ahogy az a filmben látható. Ha valaki azt hiszi, neki ehhez semmi köze, az ő kiskutyáinak már előre van mindnek gazdája, akkor gondolja végig, hogy ugyenezt mondja a sok ezer gazdi is... És hova kerül a sok-sok ezer kutya végül (már felnőtten?) Mindegyik ott hal meg mindig, ahova kölyökként elvitték?


Tehát a film maga: http://www.youtube.com/watch?v=WwJXYLpWTAc (Watch in HD-ra kell kattintani!)


A felelősség mindannyiunké.

2009. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tájékozatásul közlöm, hogy a szukám törzskönyves, és a kan is, akivel pároztattuk. Akkor lesz csinálatva tk, ha valamely vevő igényt tart majd rá.

Ezeket a dolgokat csak a biztonság kedvéért kérdeztem meg itt is, mert természetesen amennyire szakkönyvekből utána lehet nézni ennek a folyamatnak, utánanéztem. Nem mondom, hogy mindent tudok, de ezt még a több évtizedes aranykoszorús tenyésztő sem mondja magáról általában :)

Másrészt a könyvek sok kérdésben eltérő dolgokat írnak, mint például, az hogy a szukát kell-e féreghajtani ellés előtt. Egyébként mielőtt betüzelt volna, kapott féreghajtót, de tiszta volt teljesen.

Az orvost úgy is kihívom, ha bárminemű gondot észlelek, meg amúgy is a hétvégén kijön és megnézi a kutyusunkat. Ellésnél persze hogy ott leszek, már alig várom, már külön elsősegély csomag van összerakva a kutyának, hogy minden kéznél legyen :)

Szal köszi a tanácsokat, de attól nem kell félni, hogy szaporító leszek, főleg, hogy a kiskutyákon örülhetek, ha nem vesztek kétszer annyit, mint amennyi pénzügyileg a dologba van ölve.

2009. jan. 12. 09:56
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy az olcsokutya.hu-t ismerem, és nagyon hasznos olvasmány, főleg az a rész, ahol a tenyésztő, és a szaporító által mondott dolgok vannak összehasonlítva.
2009. jan. 12. 09:59
 5/10 anonim ***** válasza:
de akkor te most ezek szerint tenyésztő vagy?
2009. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem azzal, hogy lehozok egy viszonylag jó minőségű almot (tehát nem rontom az állományt) még nem vagyok tenyésztő. A tenyésztőnek nem hiszem, hogy egy darab szuka kutyája van, mint nekem :)
2009. jan. 12. 17:04
 7/10 anonim ***** válasza:

te már most is szaporító vagy...

szaporító:törzskönyves/nem törzskönyves kiállítási eredményekkel nem rendelkező kutyától hoz le almot,aki legtöbbször még tenyészszemlén sem volt.ez felelőtlenség,azért mert van egy törzskönyve nem kell kiskutyákat lehozni egy kutyától..gondolom nem tanulmányoztad visszamenőleg a kutyád őseit,tehát nem vagy tisztában az esetleges örökletes betegségekkel,viselkedés problémákkal,amik idegrendszeri eredetűek és a vérvonalból eredendőek.

honnan gondolod,hogy az alommal nem rontod a fata állományát??lehet szerinted szép a kutyád,de ezt fajtaismerő,profi személyeknek kell megállapítaniuk és nem neked!minek pároztattad a kutyádat??így is elég kidobott fajtaiszta kutya van nem kell még több...

attól mert nem akarsz hasznot húzni a kutyából még ugyanúgy szaporítasz,ez pedig butaság..


a tenyésztő több tíz évig tanul,megismeri a fajtát,kiállításokra jár,nála sokkal okosabbakkal cserél tapasztalatot,tenyésztőkkel is felveszi a kapcsolatot,szert5 tesz zsaporodásbiológia ,öröklődéstani,egyéb ismeretkre és csak ezek után kezd tenyésztésbe,és még így sem biztos,hogy az akár több évig(!!!!)tervezett párosításból származó kölykök megfelelőek lesznek az elképzeléseinek...a tenyésztőt minden esetben a fajta imádata vezérli,és igyekszik a standartnak maximálisan megfelelő egyedeket kitenyészteni.

nézz magadba,te ne vagy tenyésztő..és aki nem tenyésztő az szaporító,akár házi,vagy nagyüzemi...


te csak összetettél két fajtatiszta törzskönyves(mintha ez garancia lenne bármire...) kutyát és ezek után mosod kezeid,te nem vagy szaporító..á nem..akkor meg mi??tenyésztő??na ne szórakozz..


nem kell magyarászkodni...és nem kell sápitozni,ha egyesek háborognak,amikor ma ebben az országban láncról,innen-onnan kell menteni a fajtatiszta kutyákat,akik sokszor egy sintértelepen végzik jobb esetben altató injekció által(rosszabb eset:balta,puska stb..)azok pedig akik mentik őket pénzt,fáradságot nem kímélve teszik mindezt család ,munka,saját állatok mellett!!menj el egy menhelyre,meg fogsz lepődni hány fajtatiszta kutya van bennt csak néhányat említek: westi,mopsz,csivava,yorki,havanese,angol bulldog,ridgeback,németjuhász,vizsla,beagle,dog,kaukázusi,bolognese,pincsi,puli,pumi stb...ilyen fajták rendzsresen vannak gyepmesteri telepen,mehelyen..és sokszor a fakjtamentőknek sincs már pénze kihozni őket..ilyenkor elkerülnek pista bácsihoz,aki majd szépen elleti őket,amíg meg lehet,aztán meg elrohadnak a lánc végén..vagy normális gazdához kerülnek,de ez a ritka...

és te persze,mad leellenőrzöd a kölykök további sorsát,hogy nem hoznak-e le tőlük almot,és ha igen azokkal a picikkel mi lesz??2-3 évesen feleslegesek lesznek aztán irány a gyepi,vagy fajtamentők..de nekeik is véges a kapacitásuk...

nézz már körül,nem kell ide,ebbe az országba még egy alom kölykökkutya!!!a tenyésztő feladat tenyészteni nem pedig a tiéd!!

hobbi szaporítóból igy is van elég,akik azt hiszik hű de jót tesznek a kutyával,ha Fifike kefélhet egyet...pedig nem..gondolkozz!!!

2009. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hű... Hát azért ilyen agresszív hozzászólásra nem számítottam.

Mellesleg egy dolgot elfelejtesz, és még sokan mások, hogy a világ nem fekete-fehér... Vannak olyan nagynevű tenyésztők, akik még rosszabbak a szaporítónál, mert csak a nyerészkedés érdekli őket. Nem egy ilyet ismerek sajnos. Úgyhogy szerintem be lehetne fejezni a tenyésztő-szaporító jelzők állandó használatát, mert vannak átmenetek, te meg pláne így látatlanba nem tudod megítélni, hogy én inkább hova tartozom.

Nyilván tenyésszemlések a kutyák, különben miért is hagynám meg a lehetőséget, hogy majd a kölyköket törzskönyveztessem?? A felülbélyegzett szar törzskönyvek nem érdeklik az embereket.

Úgyhogy most akkor a bíró is hülye aki KIVÁLÓ minősítést adott a kutyámnak, illetve a kan kutyának is...

Mellesleg már tudom, hogy 3 kiskutya lesz, és képzeld már megvan mindnek a gazdija, mert ennyi kutyusra van jelentkező. És nem olyan utcáról beesett, hanem a rokonságból, közvetlen családból. Ebből következik, hogy nyilván nyomon fogom követni a kölykök további sorsát.

AKKOR MOST MIRŐL BESZÉLÜNK?

Azokat támadd le, akik láthatóan síkhülyék, ne azt a pár normálist aki van ezen a honlapon!!

2009. jan. 15. 11:51
 9/10 anonim ***** válasza:

hiába van egy állítólagos tenyésztőnek több díjnyertes kutyája,ha csak az anyagi hasznot látja bennük/ebből él meg az nem tenyésztő, akárhogy nevezi magát hanem szaporító!!!lehet bronz-vagy aranykoszorús tenyésztő is,ha valójában egy szaporító...

a tenyésztőnek ráfizetés az egész,mint már leírtam, nem az anyagi haszon érdekli,nem ezért csinálja...


tenyésszemlén kiadható:

-tenyésztésre javasolt

-tenyészthető

-ideiglenesen tenyésztésbe vehető, utódellenőrzés mellett

-tenyésztésre nem javasolt.....

kiváló nincs...killításon is csak kitűnő ,nagyon jó stb...


attól mert egy egy kutyát tenyésztésre javasolnak még nem kell lehozni tőle almot...sőt ha egy kutya többszörösen díjnyertes,akkor sem feltétlenül..

miért akartál kölyköket??bizonyított a kutyád nemzetközi élvonalban??tenyésztő vagy?hosszú ideje tervezed ezt a párosítást?szreintem nem...

csak gondolsz egyet és mivel van tenyésszemléje a kutyádnak gyorsan lehozol egy almot,mert hát kiváló egyede a fajtájának...könyörgöm a tenyésszemle nem garancia semmire!!!


de te gondolom,alaposan körbejártad a szaporodásbilógiát és a kutyád vérvonalához,külleméhez legmegfelelőbb kant választottad ki,akinél a kutya küllemi és genetikai tulajdonságait is figyelembe vetted...vagy tévedek?csak egy szintén törzskönyves kant raktál rá a kutyádra...mert ez bizony nem tenyésztés...


remélem abbahagyod ezek után ezt a szuper kis szaporítgatást...és inkább szétnézel,hogy mi van itthon kutyafronton és próbálsz segíteni...

2009. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Annyira tudtam, hogy bele fogsz kötni a kíválóba.... Akkor úgy írom: tenyésztésre javasolt címet kapott.

Több almot nem tervezek amúgy, viszont annak örülök, hogy nem múlik el majd nyomtalanul a kutyám, mert tényleg nagyon kiváló, jó idegrendszerű. A kölykök meg tudom, hogy jó helyre kerülnek majd.

Úgyhogy mint írtam, inkább olyanoknak mondd el, amit nekem is, akik tényleg szaporítanak.

2009. jan. 16. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!