Kutyát repülőn? De hogyan?
van egy 7 hónapos bolognese kuytusom,de még se törzskönyv,se útlevél.
márciusban költözünk,és repülővel megyünk.
Kérdéseim:
mennyi egy kuytaának a jegy?
hol szállítom??csomagtér v szállíóboxban magam mellett?
mivel még nem lesz 1 éves bírni foglya?
milyen papírokra van szüksége?(skóciába költözöm)
tényleg ha nagy britannia területére viszem repülőve karanténba zárják v ilyesmi??
ja és hogy vmilyen orvosi vizsgálat kell?
Előre is köszönöm!
Angliában elég szigorúak a karantén szabályok és nem mellesleg nagyon drága!
A kutya a csomagtérben utazik, ha jól tudom gyógyszerrel el szokták kábítani.
Jegyet nem tudom mennyi, de kell útlevél, mikrochip és mindenféle oltás hozzá.
Jól gondold át, nagy trauma a kutyának egy ilyen út.
Ha jól tudom, a kiköltözést megelőzően 6 hónap karantén itthon. Szerintem ez csak azt jelentheti, hogy egy állatorvos közben ránéz, hogy rendben van-e, de nem tudom.
Fapadosokkal nem nagyon lehet kutyát szállítani (asszem a SkyEurope-nál lehet, ha még létezik a cég)
Egyes járatokon az utastérben is lehet, szállítóboxban, de csak akkor, ha van rá szabad kapacitás - előre kell jelezni. Amúgy a csomagtérben lehet elhelyezni, egy szigetelt, légnyomáskiegyenlítéssel (vagy mivel) felszerelt kabinban.
Én adnék előtte neki kicsi kék bogyót, amitől szépen végigalussza az utat.
Fél év karantén van.
A csomagtérben utazik a boxában.Jó,ha adsz neki altatót.
Útlevél kell az utazáshoz.
A jegy árát sajnos nem tudom.
Ha elmész az állatorvoshoz,ő tud majd válaszolni a legtöbb kérdésedre...
Szerintem mindenképp vidd magaddal.Hiába sokat kell hozzá intézkedni,de a kutya akkor is a gazdája mellett érzi jól magát.
Nagy-britanniába nagyon szigorú szabályozás van. Titer vizsgálat kell. És az se mindegy, h mikor végzik, a veszettségi oltás beadásától számított x-dik napon, a titer érték nem haladhat meg egy bizonyos határt stb. Az h ez mikor kerül bepecsételésre az útlevélbe, nagyon fontos! 1-2 nap eltérésen kekeckednek és nem engednek be.
3. Az Egyesült Királyságba (Nagy-Britanniába) és Írországba, valamint Máltára történő beutazás feltételei
1. Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)
2. Egységes európai állatútlevél kiállítása
3. A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)
4. A mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni védőoltás után történő ún. titerérték meghatározás. Amennyiben az állat korábban még nem részesült veszettség elleni védőoltásban, akkor a megfelelő értékű eredmény elérése érdekében célszerű a a vérvételt a veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. napjától elvégezni. Korábban már oltott állat esetében a vérvételt a mikrochipes megjelölést követő oltás utáni bármilyen időpontban el lehet végezni.
Megfelelő titerérték eredmény (0,5 NE/ml) esetén, a vérvételtől számított 6 hónapos várakozás, majd ennek letelte után lehet utazni.
(Ismételt beutazás esetén a titer-vizsgálatot nem kell megismételni, ha az újra történő veszettség elleni vakcinázás a vakcina gyártó által megadott lejárati idején belül megtörtént.)
5. A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 24 – 48 óra közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban széles spektrumú féreghajtó szerként engedélyezett gyógyszerkészítménnyel széles spektrumú féregtelenítő kezelés, és
6. Kullancs elleni kezelés szükséges, és ezeket óra/perc pontossággal igazolni kell az állatútlevélben. (Ezt szigorúan ellenőrzik is a belépéskor!)
Megjegyzés: az 1. pontban meghatározott mikrochip vagy tetoválás közül, a gyakorlati tapasztalatok szerint, célszerűbb a mikrochipes megjelölést alkalmazni.
Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani!
www.petpassport.hu
Repülőn légitársaságonként változik a díj. Szállítóboxxal együtt 10 kilóig felmehet az utastérbe. Mindenképp cask szállítóboxban utazhat! Általában fapados járatokon nem szokták engedni a kutya szállítását.
kezdd el időben intézni a vérvizsgálatot az állatorvosnál, mert onnantól ketyeg a fél év.
Amúgy én Skóciába inkább autóval mennék az eurotunnelen keresztül, és akkor nem kell a kutyát a csomagtérbe zárni, ami nem tesz jót neki. Ha a csalagúton keresztül mentek, akkor végig veled lehet a kutya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!