Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vagy nem kutya?

Cuki manó 2 kérdése:

Kutya vagy nem kutya?

Figyelt kérdés
Friss menyasszony vagyok, allergiás a kutyákra. Majd olyan fajtát szeretnénk a párommal, ami valóban hipoallergén. De most nem ez a probléma. Hamarosan összeköltözünk egy vidéki városban vagy a fővárosban, előbbinek van nagyobb esélye. Egyenlőre lefoglal bennünket a közös élet, kis esküvő, stb szervezése. Párom kölyök kutyát szeretne, de én már elkezdtem neki mondogatni, hogy a fiatal felnőtt kutyával jobban járunk (nincs kert). A kérdésem az lenne, hogy erdemes-e bármilyen kutyában gondolkodni, ha nemsokára bejelentkezünk egy fővárosi meddőségi központba? Lehet sok lesz a várakozási idő is, és a baba érkezése előtt lenne idő összeszokni a kutyussal. Az is érdekelne, hogy a tenyésztők szoktak-e eladni fiatal felnőtt állatot, nem kölyök kutyát. Tehát mégegyszer, attól is tartok, ha elkezdődnek a meddőségi kezelések, akkor nem lenne idő a kutyára. Tudom kicsit összetettebb a kérdésem, megköszönöm a türelmes és hozzáértő válaszokat. Azt szeretném ha a baba érkezése előtt jól összeszoknánk a kutyival. Ha jól gondolom baba után leghamarabb négy vagy öt évvel lehet kutyus. Köszönöm mindenkinek!

tegnap 10:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Sok a melo vele. De mindegy hogy kolyok vagy felnott, feladat az boven van minimum 10-15 evig.


Nekem gyerek mellett van kutya, de a kutya volt elobb 6 evvel. Oszinten vannak olyan napok, amikor visszacsinalnam az egeszet es soha nem vallalnek be kutyat, mert egyszeruen 1,5 eve orankent kelek ejszaka, azt se tudom merre vagyok arccal, gyereket epphogy el tudom latni olyan rottyon vagyok, de kozben meg a kutyaval is setalni kell naponta 2x, kulonben szetszedi a hazat. Es mi kertesben elunk, pisilni ki se kell vinni, kimegy. De setalni muszaj ennyiszer vele+jatek, feladatozas. Menhelyi keverek, de nagy az energiaszintje, ezt ugye nem tudtuk elore.


Nehez. Nagyon nehez.

tegnap 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

11-es vagyok, ja es en veszes hanyas miatt a terhesseget vegig fekudtem/hanytam/ korhazban voltam.

Nyilvan igy csak a ferjem tudott foglakozni akkor a kutyaval; de o meg sokat is dolgozik illetve csak egyszer tudta setalni vinni naponta munka miatt. Hat hagyjuk hogy telt a terhesseg, kutya a fejemen ugralt szerencsetlen.

Mondjuk labdat azt legalabb tudtam neki dobalni fekve, ha epp nem korhazban voltam, de ennyire voltam kepes max.


Szoval mar az katasztrofa volt. De hogy ne csak rosszat irjak, szeretem am a kutyat es a 1,5 eves gyerekkel a kapcsolatuk csodalatos egyebkent. Persze figyelni kell, a kisfiam nehogy hirtelen ramarkoljon es meghuzza a fulet mondjuk, de egyebkent meg simogatja, dobal neki labdat, a kutya is nagyon ovatos vele.

Ez a resze halal cuki. De a sok teendo…

Na az kemeny.

tegnap 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik az az ötlet hogy hétvégente menjünk ki menhelyre sétáltatni. Látom előre mennyire fogja a párom élvezni. Lehet akkor egy időre lenyugszik a kutyaimadata, na nem azért mintha baj lenne, de bennem is kettős érzések vannak. Én szeretem a kutyákat de úgy gondolom ráér még, másrészt tök jó lenne ha tudnék menni vele sétálni és fogynek is kicsit 😁
tegnap 12:40
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Kutya nelkul is nyugodtan elmehetsz setalni, sportolni, figyelhetsz az etkezesre. Onmagaban nem fogsz fogyni a tobb setatol, ha utana ugyanugy eszel.

Tapasztalat. :DD

tegnap 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Hát most nekem volt kutyám terhesen...nagyok öreg volt. Lányom fél éves korába vettem egy seerloosi farkaskutyát, lányom nyugodt gyerek volt és így is aktív életet éltem...mindig mentünk túrázni babakocsistól.

Kutyát én úgy is vállaltam volna hogy nincs párom. Sose lesz olyan hogy nem lesz kutyám.

De! Nálatok ahogy írod sok a bizonytalanság...

Én gyerek mellé pl 1 éves kutyát nem is vennék, de mindenki más.

Azok alapján amiket írsz kicsit korai a kutya, előbb éljetek együtt, meddőségi klinikán meg megtudják mondani mennyit kell kb várni.

Ha az összekötözés, esküvő megvolt akkor beszéljétek újra át.

Addig a menhelyes sétáltatás sztm is jó ötlet.

tegnap 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%
A többiek kb mindent elmondtak, annyit tennék hozzá, hogy valóban hipoallergén kutya nem létezik, mert nem a szőr okozza az allergás tüneteket, hanem a kutya nyálában egy fehérje. Erre pedig nincs megoldás.
tegnap 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, valamelyest tudom tolerálni a kutyát. Ezt onnan tudom hogy dalmata keverék kutyám volt, ami hullajtja a szőrét és elvoltunk,néha a bőrömön voltak piros foltok, de hosszabb távollét után megszoktam a saját kutyámat ez mindig néhány nap volt. A macskát már nem tudom bevállalni, arra nagyon allergiás vagyok, macskakiallatasrol szabad ég alatt majdnem mentő vitt el.
tegnap 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!