Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen irigy a kutyánk?

Miért ilyen irigy a kutyánk?

Figyelt kérdés
Nagy volt benne a "kajaféltés" irányunkban is, de arról sikerült leszoktatni szerencsére. Viszont vannak macskáink is. A legdurvább, hogy a vizéből se engedi, hogy igyanak. 😅 Meglátja, hogy beleiszik a macska, már megy oda elkergetni és gyorsan iszik inkább ő is egyet. Mondanom se kell mit csinál, ha mondjuk az üres tálja körül nézelődnek vagy egy már rég lerágott, megszáradt csontott, amire már rá se nézett két hete, megszaglásznak. Gondolkodtam, hogy majd később hozunk mellé még egy kutyát, de így azért meggondolandó. Amúgy jól kijön más kutyákkal, csak ez a kaja téma a problémás.

ma 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyárilag ilyen vagy amikor kölyök volt a tenyésztőt/szaporítót pont nem érdekelte, hogy minden kölyök ugyanannyit kapjon mindenből, hanem aki kapja, marja alapon ment a finom falatok elosztása vagy ha menhelyes volt, több kenneltárssal, akkor is előfordulhatott ez, vagy szimplán volt olyan időszaka, amikor éhezett.

Nálam eddig egész jól bevált, hogy igyekszem résen lenni és mikor az egyik kutya elveszi a másik számára fontos dolgot, akkor a reakció előtt már dicsérem a másikat és kap egy minimum hasonlóan értékes valamit, ha meg "elkések" akkor rászólok és amint abbahagyja a rossz viselkedést, dicsérek. Aztán mivel ez elég nagy előre tervezést igényel, idővel fokozatosan elhagyom a jutikat végül pedig a szociális jutalmazás is időszakos lesz és átalakul elvárássá, hogy ezért se szedjük le a másik fejét :)

ma 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak macskáim és kutyáim egyszerre. A macskák kajáját és vizét én olyan helyen tartottam, ahova a kutya nem érhet fel. Megtanítottam a macskákat, hogyha éhesek, szomjasak, akkor arra a helyre menjenek. Ez volt nálam hűtőszekrény teteje, konyhaszekrény, padlásfeljáró.. stb. Nem ismerem a helyi viszonyaitokat, hova tudnak felugrani enni-inni a macskák, de megtalálod a módját. :) Soha nem fogod tudni leszoktatni a kutyádat a kajaféltésről a macskával szemben. Néhány esetben ez működik, ha felnőtt macska mellé kerül pici kutya, akkor a macska megneveli a "mindenlébenkétkanál" kajaféltő kiskutyát (jó esetben. :) ). De ez nálatok most kivitelezhetetlen.
ma 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan ösztön, mint hogy ha vidám és izgatott, akkor csóválja a farkát.

A kutyák falkaállatok, mint őseik, a farkasok. És egy falkában nincs testvéries osztozkodás, még a farkasoknál se, a kutyák pedig náluk individuálisabbak, vagy mondjuk úgy, önzőbbek. Ha nincs felügyelet, akkor a legerősebb eszik, amennyi belefér, a többi meg próbál ellopkodni valamennyit. Ezt általában megy is, mert az alfa tudja, hogy ha valamelyiket elkergetné, akkor a többi addig ellopkodna mindent, így csak fal, és nem áll neki a többit megfenyíteni, csak a közvetlen közelébe nem enged senkit. Ha a legerősebb már pukkadásig ette magát, akkor a 2. számú egyed fogja birtokolni a zsákmányt.

Nálad a kutya érzi magát alfának, mindenek urának és parancsolójának, és a macskák ellenében véd mindent.

Arról le lehet nevelni, hogy rád morogjon, de akkor is irigy marad még rád is. Ha eszel valamit előtte, akkor is kinézi a falatot a szádból, még akkor is, ha előtte jóllakott, meg olyasmit eszel, amit ő úgyse enne meg. Az irigység a kutyák alaptulajdonsága, még szólás is van róla.

[link]

ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert irigy kutya
ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
azé more mer egy irigy kutya
ma 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kutyák általában ilyenek.

Egyébként én megtanítottam a kutyánkat arra, hogy a macskák ehetnek és ihatnak a táljából, és neki ezt hagynia kell. A vizestálból szoktak inni, enni nem eszik meg a kajáját, de megszimatolni megszokták. Ilyenkor a kutya mindig úgy néz rám, mint aki segítségért kiált :) De sose zavarná el a macskákat.

Szerintem ez olyan alap, amit meg kell tanulnia, mert a macska a gyengébbik kettőjük közül (4

ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

*6-os vagyok, bocsesz, véletlenül nyomtam entert:

(40 kilós a kutya).

ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!