Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első állatorvosi látogatáshoz...

Első állatorvosi látogatáshoz tippek/infók?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bocsi a buta kérdésért, új kiskutyatulaj vagyok, a jövő héten megyünk oltásra. Én még nem voltam állatorvosnál, igaz hogy nem szükséges általában időpontot kérni? Kiskutyust kézben szokták bevinni, vagy esetleg póráz/hordtáskában (lassan 10 hetes)? Szeretnék neki venni élősködők ellen Nexgard Spectra tablettát a tenyésztő ajánlásával, viszont nem tudom, hogy ezt ugyan úgy felkell íratni hasonlóan, mint háziorvosnál egy vényköteles gyógyszert, vagy ezt ők árusítják? Bemehetek a kutya nélkül a papírjaival, ha csak a tablettát szeretném beszerezni, vagy kell a kutyus is?

Ha lenne egyéb tudnivaló, azt is szívesen meghallgatom.

A válaszokat előre is köszi!



ma 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen pici kutyat inkabb kezben/taskaban vigyel be, tokmindegy, csak ne tedd le a foldre es ne hagyd baratkozni mas kutyakkal, hiszen nincs meg minden oltasa.

Idopontot nalunk mindenkeppen kerni kell vizsgalatra, de van olyan rendelo, ahol nem. Viszont hogy ne erjenek meglepetesek, telefonalj oda es kerdezd meg.


A nexgardot en allatorvostol veszem, csak beugrok erte mar, nem kell hozza kutya, de az en kutyam folyamatosan szedni. Ha tartanank szunetet, akkor kellene hozza szivfereg teszt is gondolom, akkor kutyaval kell menni.


De ha jol emlekszem, akkor 6 honapos kor korul lehet elkezdni szedni, addig nem kell.

ma 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
ma 10:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!