Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás lehet?

Szeparációs szorongás lehet?

Figyelt kérdés

Sajnos a 17.5 éves kutyámat el kellett altatni 2 hónapja. Mindenkit nagyon megviselt.


Van egy kis társa, 4 éves kan kiskutya, aki azóta teljesen kikelt magából. Sokat rombol, tépi a függönyt, jár a szája, minden zajra ugat, mérges, morog, hozzánk jobban ragaszkodik.


Nem tudom mit tehetnék, ma már a lepedőt is megtépte.

Eddig abszolút nem így viselkedett, nagyon szerette a másik kutyát, első perctől együtt voltak, együtt aludtak.


Mit tehetnék, hogy jobb legyen a helyzet?


tegnap 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szepánál csak akkor van rombolás, ha egyedül van hagyva a kutya. Ha a jelenlétetekben is csinálja, akkor bizony gyászol szegény. Ha lehet ilyet mondani, őt méginkább megviseli a másik kutya halála, hiszen 0-24 együtt voltak. Foglalkozzatok vele többet, vigyétek nagyobb, élményekkel teli sétákra, tereljétek el a figyelmét, új játék, rágócsont stb. Idővel lenyugszik.
tegnap 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát vagy az, vagy streetparációs szorongása volt.
tegnap 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Visszük mindenhova, kirándulunk többet, jövünk-megyünk, de az a gond hogy eddig is vittük őket mindenhova, együtt nyaraltunk, aktívak vagyunk, nehéz ezt überelni.


A játékoknak örül, rágócsont is, de nyilván 24 órában nem tudok vele foglalkozni, pedig HO-ban dolgozom. Most épp egy gitárt borított fel, ami ott áll egy ideje, és várja hogy nézzem hogy mit csinál. Nem igazán értem, kicserélték. Eddig is hebrencs volt, na de nem ennyire.

tegnap 18:59
 4/4 Cuki manó 2 ***** válasza:
Szerintem ne itt a gyakorin várd a választ hanem beszélj állatorvossal, vagy kutyákkal foglalkozó szakemberrel. Lehet kellene neki még egy társ.
tegnap 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!