Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenhova követ a kutya és...

Mindenhova követ a kutya és nem képes egyedül maradni, valaki küzdött hasonló problémával?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtunk egy négy éves mentett kutyát és meglepően gördülékenyen ment a beilleszkedése az életünkbe. Két év után azonban elköltöztünk és az új lakásban nem tudom egyedül hagyni mert borzasztóan szorong. Amint kimegyek az ajtón ugatni nyüszíteni kezd és felugrál, próbálja kinyitni az ajtót. Gondoltam csak időre van szükség és próbáltam türelmes lenni, de lassan már három hónapja küzdök ezzel a problémával. A lakásban sem képes külön szobában ellenni, nem tud megnyugodni ha el van választva tőlünk.

Nagyon szeretjük a kutyát és nem akarunk megválni tőle, de borzasztóan nyomaszt, hogy sem a lakáson belül nincs egy szabad percem nélküle és programokat sem tudok szervezni ahova nem tudom magammal vinni. Hamarosan ismét munkába kell állnom de nem tudom, hogy fogom megoldani mert a szomszédokat nem tehetem ki az esetleges hosszas ugatásnak. Valakinek van ötlete ?



jún. 3. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Ne foglalkozz vele. Amikor lenyugszik, jutalmazd.
jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy trénert. A szeparációs szorongás kezelése hosszadalmas és elég összetett.
jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%
Próbáld meg többet mozgatni, többet sétálni és játszani vele. Egy testileg és szellemileg lefárasztott kutya minden téren kiegyensúlyozottabb. Ha ez sem válik be, fordulj szakemberhez.
jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!