Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő megtanítani szépen...

Mennyi idő megtanítani szépen sétálni pórázon egy felnőtt kutyát?

Figyelt kérdés
Azzal a módszerrel próbálkozok, hogy ha húz megállok és csak akkor indulok, amikor laza a póráz. Előtte itthon valamennyire lefárasztom, játszok vele, de nem érzem, hogy számítana. Jutalomfalat nem érdekli sétaközben, bármilyen finomságot viszek neki. A megfordulós módszerrel egy métert nem haladunk egyik irányba se. Jó hát gondolom, ha elég türelmes vagyok előbb utóbb elérek ezzel megállós módszerrel is valamit, csak tudnám mikor. 😅 Legrosszabb esetben mennyi idő míg megtanulja így, ha minden nap megyünk sétálni? Alap parancsokat amúgy már tud, ül, fekszik, marad, gyere ide...

okt. 11. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Akár hónapok is lehetnek, a te határozottságodon is sok múlik. Olyan nincs, hogy nem érdekli a jutni, csak nem eléggé értékes/nem éhes.
okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Ne szopasd már szegényt...

Ugyan szard már le, hogy húz, nagy séta, gőz kiereszt, kutya felfedez, mozog, szaglászik, tapasztal, aztán amikor lenyugszik annyira, hogy képes legyen figyelni, akkor lehet tanítani. Amíg ennyire be van gőzölve, nem fog menni. És vidd azt a jutit, amiért átmegy a betonfalon is: sült máj, fél grillcsirke...


Ha eléritek azt az optimumot, amikor a kutya rendszeresen, eleget mozog és elég inger éri, könnyebben tudod tartani a figyelmét séta elején is.

okt. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
85%
Úgy másfél óra. Már ha ismered a kutyádat.
okt. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es Köszi! Hát akkor keresek/kitalálok valami finomabb jutit neki.

2-es Nem szopatnám, de nagy testű kutya, nem valami kis tacskó, azért ez nem olyan vicces ha húz. 😃 Először még vittem erdős, rétes utakon is, hosszú pórázzal, de azt olvastam itt, hogy amíg nem tud rendesen sétálni sima pórázzal, addig azt nem javasolják.

3-as Nem rég van nálunk a kutya, ismerem már, de nyilván még nem annyira, mintha évek óta nálunk lenne. Vagy nem értem mire gondolsz ez alatt. Vagy először jó ideig csak ismerkedjünk, ne is vigyem sétálni? Tényleg nem értem. Amúgy meg séta végére már sokkal nyugodtabb, nem mondom, hogy akkor már egyáltalán nem próbálkozik be a húzással, de sokkal jobb. Csak aztán másnap kezdődik előről és a séta első 20 percében kb jó ha haladunk 30 métert. 😅 Pedig, mint írtam előtte itthon az udvaron is játszunk, kergetőzünk. Nagyon sok energiája van, nem valami idős kutya amúgy, valszeg olyan másfél év körüli.

okt. 11. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamit félreértettél, nem lesz semmi baja, ha hosszú pórázzal szaglászik a réten. A flexire szokták írni, hogy forgalmas helyeken ne azzal vidd a kutyát, mert sajnos az emberek többsége egyszerűen képtelen megtanulni ennek a fajta póráznak a használatát.

Ha olyan a környék, én egy lazább-bogarászós-nagyobb teret hagyós résszel kezdenék, aztán kérnék egy kis láb melletti, kontrolláltabb sétát és ezeket váltogatnám.

Inkább haltit adnék rá, mert ha olyan a kutya, akár fél-egy év is lehet, amíg a megállós módszerrel megtanul sétálni (ami jelentse pl azt h egy óra séta alatt max 1-2x kell korrigálnod).

okt. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős kutya? Miért szeretnéd, hogy csak melletted sétáljon? A szaglászás nagyon fontos a kutyának, ezzel fárasztja az agyát. Ha csak végig melletted kullog, azzal semmilyen téren nem fog lefáradni.

Amúgy, ha tudod hogy kell, akkor hamar megtanítható a kutyának. De én inkább egy kutyaiskolát javasolnék, ha még nem próbáltátok. Nem hiszem, hogy a megálló módszerrel elfogsz érni valamit, kutyaiskolában sem ezt tanítják.

okt. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!