Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya mennyit ért meg az...

Egy kutya mennyit ért meg az emberi beszédből?

Figyelt kérdés

Bocs ha hülye kérdés...

Szóval kiskora óta sokat beszéltem neki.Mindig új szavakkal(nem szándékosan)És egy ideje feltűnt hogy ő reagál is rá.Gondolom a szóra de nem tudom..Azt tudom hogy néhány szót megjegyeznek.Vagyis tudják mihez kapcsolni.

De mi van akkor amikor olyan szavakat használok amit addig sose,és megérti?


szept. 25. 10:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

#10 ami meg elkepzelheto, hogy mutatott a konyha fele, es onnan tudta.

egy idegen nyelven beszelo ember sem fogja megerteni, hogy mi az a konyha, amikor eloszor hallja, egy kutya meg plane nem talalja ki

szept. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%
#11 igen ,ez is elképzelhető
szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
30%

A kutya semmit nem ért meg az emberi beszédből.

Hangokat tud társítani történésekkel.

Gyere egyél! Akkor sem fogja érteni, ha a gyere és enni szó ismerős számára. Nem kapcsolja össze. Kivéve akkor, ha mindig úgy adsz neki kaját, hogy a gyere egyél hang kíséri. A gyere, hoztam neked finom kaját, egyél-ben mindkét szó szerepel, mégsem indul be nála a nyálelválasztás.

Lábhoz! Nem érti. Azt fogja tudni, hogy amikor ezt hallja, a póráz parancsol neki. Nevelési módszertől függően lehet durva, vagy barátságos, jutalommal társított.

Ül!ugyanígy. A papa a hintágyon ül sem mond szára semmit, akkor sem, ha minden szó ismerős.a

szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
23%
a megfelelően hangsúlyozott szavakat érti, a beszédet nyilván nem. Egy okosabb fajta pl Border Collie rengeteg szót meg tud jegyezni, illetve ha névvel illetünk játékokat.
szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!