Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya mennyit ért meg az...

Egy kutya mennyit ért meg az emberi beszédből?

Figyelt kérdés

Bocs ha hülye kérdés...

Szóval kiskora óta sokat beszéltem neki.Mindig új szavakkal(nem szándékosan)És egy ideje feltűnt hogy ő reagál is rá.Gondolom a szóra de nem tudom..Azt tudom hogy néhány szót megjegyeznek.Vagyis tudják mihez kapcsolni.

De mi van akkor amikor olyan szavakat használok amit addig sose,és megérti?


szept. 25. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nincs kutyam, de az anyosom kutyaja pl. a nevemet is ismeri. Amikor az anyos mondja neki, hogy keresse Jozsit, akkor hozzam jon, ha mast nevet mond akkor ahhoz, akinek a nevet mondja.
szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
71%
A kutyak nagyon okosak! 🤗
szept. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Thunderfairy ***** válasza:
81%
Olvastam face-n egyszer egy olyan cikket ami pont erről szólt hogy be tudták bizonyitani hogy a kutyák meg tudják érteni a beszédet.
szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Olyat nem fog megérteni amit még soha nem használtál..

Csak azután ha már sokat hallotta és tudja kötni valamihez.

A mienk sokmindent megért ,de ez ez hosszú idő volt. már 11 éves


pl: Kimész?

éhes vagy?

Megjött apa!

Hozd a játékod!

Mész aludni?

Ne ugass

a szokásos parancs szavakat: ül,fekszik,marad, forog

szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

nálam is kb amit a 4es írt


külön tanítani sose tanítottam a kutyát, annyi hogy mindig beszéltem hozzá, megfigyelte a szavakat, hogy én mit csinálok rá, hogy reagálok, vagy ő mit csinál rá, és ez alapján betanulta, már 4-5 éves korára nagyon sok mindent tudott, persze semmi extrára nem kell itt gondolni, de számomra ez sokat jelent


pl tudta a futás szót, áll, marad, vigyázz, fürdés, kaja, játszunk, sétálunk, szóval alap dolgok

szept. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Kólauborkával ***** válasza:
78%
Egyet minden állat gyorsan megjegyez, mennyünk az orvoshoz… ezt nagyon hamar megtanulják :D
szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Az biztos hogy a hangsúly sokat számít vagyis ha kedvesen mondod neki hogy dögölj meg annak is örülni fog
szept. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Megcáfolom, hogy elsőre nem érthet. Mamám rosszul lett az új lakásban és kiküldte a kutyát pisilni a konyhába. Egyszer kérte meg, hogy menjen ki a konyhába és oda nyugodtan pisilhet. Soha nem tudta a kutya, hogy mi az a konyha. Kiment pisilni. Ezenkívül is éppen csak nem szólal meg az a kutya, mindent ért elsőre, és minden vicces beszóláson megsértődik konkrétan. Teljesen emberileg viselkedik és ilyenkor nekem van bizonyos hitem...
szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Az értelmét nyilván nem értik, de a szavak dallamát, hangzását felismerik, megtanulják egy adott cselekvéshez kötni, és tudják, hogyha azt hallják, akkor mit kell csinálniuk.
szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem gondolom hogy csak "Úgy" értik a szavak jelentését..

Az elképzelhető hogy már hallotta többször hogy menj ki a konyhából,vagy bármit a konyhával kapcsolatban,és így megértette.

De azt nem gondolnám hogy minden előzmény nélkül tudta volna hogy mi az a konyha!

szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!