Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! Ezzel mit tudnék kezdeni?

Üdv! Ezzel mit tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy közel két éves németjuhász. Nagyon okos és tanulékony, 2 dolgot azonban mégsem tudok neki megtanítani.


Az első és legfontosabb a szökésről való leszokás. Nem tudom miért szökik, sose volt bántva, leszámítva hogy néha rákoppintottam az orrára mert olyat csinált amit nem szabad. A kerítés kb 1,60 magas és betonból van, ő meg felkapaszkodik, felhúzza magát és már kint van a möggöttünk lévő mezőn. Sétálva van vele, általában a dunapartra járunk vele. Ezek kb 1,5-2 órás séták, úgyhogy véleményem szerint lemozgatva le van.


A másik probléma hogy folyamatosan vonyít, pedig nincs bántva. A másik kutyusunkkal sose volt ilyen probléma, ő szépen ugat. De ő nem, ő vonyítana mikor etetem, vonyít mikor valaki megáll a háznál, de akkor is mikor valaki a kennelje előtt áll meg. Nem tudom mihez kezdjek vele. Általában mikor így vonyít, abba hagyom amit csinálok (pl etetem) várok amígy abbahagyja a vonyítást és utána folytatom, de nem használ😔


Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, illetve előre köszönöm a segítséget.



szept. 11. 11:58
1 2
 11/12 Senior Séf ***** válasza:
+40 éve kutyázok, jobbára németjucival foglalkoztam. Volt egy, amelyik a postásautó jelzésére volt kihegyezve. Lehetett a postás a falu másik végén, a kutya már be volt zsongva, és ha nem álltam mellette figyelmeztetően feltartott ujjal, már tutult is.
szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Kedves #11 köszönöm a választ, de nem tudok égész nap a kutya mellett állni
szept. 13. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!