Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudok segíteni egy...

Cecee kérdése:

Mivel tudok segíteni egy parvos kiskutyának?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy kiskutyát egy hete, kb 3-4 hónapos lehet. Szerencsére észrevettem időben, hogy nagy valószínűséggel parvos. Elvittem állatorvoshoz kapott sóoldatot, aminosavakat. Másfélóránként fecskendővel itatom. Adtam már neki fájdalomcsillapítót is, és be raktam fűtött garázsba.És reggel este egy kicsi pálinkát javasolt az orvos.


Valaki tud valami tippet adni miben tudok még neki segíteni??



#parvo #Nem eszik a kiskutya
szept. 10. 12:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Algopyrin
szept. 10. 20:41
 12/17 anonim ***** válasza:
95%
Ezt orvos ajánlotta vagy magadtól adtad be? Metamizol-nátrium tartalmú készítményeket kutyának csak orvos írhat fel, legjobb tudomásom szerint ilyen tartalmú készítményből is csak kifejezetten állatoknak gyártottat szokás, mert a humángyógyszerek adagolása nem kutyákra van kitalálva, bár elméletileg egy-egy alkalommal még nem fog halálos mérgezést okozni, de kerülendő. Ha orvos mondta, akkor rendben, de lehetőleg nem adj be magadtól emberekre tervezett gyógyszereket, mert eltér a miénktől a biokémiájuk és számunkra teljesen ártalmatlan anyag náluk problémát okozhat.
szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%
#12 Megmondanád milyen szakember vagy? Már egy ideje látom az írásaid, mindig "szakemberként" hivatkozol magadra, csak nem mindegy, hogy milyen szakmának vagy a szakembere. Egy állatorvos és egy állatorvosi asszisztens között is van különbség, pedig mind a kettő állategészségügyi szakember.
szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%

Azért lehetőleg ne a pálinkával add be a fájdalomcsillapítót, az egy felnőtt embernek sem tesz jót, nemhogy egy kölyökkutyának.

Az alkohol meg igazából embernek is mérgező, csak kicsit jobban tolerálja a szervezetünk, mint a kutyáké. Viszont az embergyerekeknél is az idegrendszert károsíthatja - többek között ezért is van nagykorúsághoz kötve a fogyasztása -, akkor egy kölyök kutyánál mit csinál?

szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
Adj neki Vetri DMG-t, az nagyon jól megnyomja az immunrendszerét. És kérlek vidd másik dokihoz, ne adj neki pálinkát :(
szept. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ma kapott infúziót, vitamin-és ásványi anyagokat,antibiotikumot, hasmenés ellen cuccot. Viszont most nem volt kiszáradva annyira. Jobb állapotban van mint tegnapelőtt, de a kaja még nem megy neki. Az át megy rajta egyből
szept. 11. 15:43
 17/17 A kérdező kommentje:
Na jó hír, olvastam hogy b6vitamin is segíthet. Adtam neki, pici mézes kamillás teával. Nem akarom elkiabálni, de evett magától egy kicsit. Meg csóválja a farkát.
szept. 12. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!