Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Arra miért büszkék az emberek...

Arra miért büszkék az emberek ha a kutyájuk "nem enged be idegeneket"?

Figyelt kérdés

Engem iszonyat idegesítene, ha ilyen lenne a kutyám.

Az apósom staffordshire kutyákat tenéysztett (és nem szaporított!) és a kutyaszülőket mindig el kellett zárni, minden családi eseménykor, ő meg büszkélkedett, hogy ezek szétépik a betörőket meg aki ide bejön.

2 kutyát hoztunk el tőle kölyökként, nálunk mindegyik beengedi azt akit akarok, szerelőtől kezdve barátokig.

Néha egyszerűbb úgy bejönni a kerti kapun, hogy a vízelvezető árkot átugorja az ember, és volt hogy kint aludtak, átugrottam az árkot, de már nyitott a szemét ahogy közelítettm, és mikor látta hogy felé ugrok (ott volt ugye a kerítés) felugrott és vadul ugatni kezdett, szinte támdva akart ugrani a kerítésnek csak rájött, hogy én vagyok.

Szóval azért bízok benne, hogy illetékteleneket nem engednének be, és megvan bennük a szelleme ennek, de bármikor fogadok vendéget, nagyon jól viselkednek.

Az anyósom meg azt mondja hogy hogy elkényesztettük ezeket a kutyákat, a szüleik nem ilyenek....hát mondom nekem ez a normális.


Ugyan így van egy barátom akinek egy nagyon szép can corsoja van, az meg csak a legsűzkebb családtagokat nem bántja, és szemét is mert viselkedik a vendéggel, de ha a vendég a kertben egyedül csinál valamit akkor volt már hogy megharata.


Én ettől megőrülnék, sőt inkább ne bántsa a betörőt se, de valakinek ez élet, hogy na vajon mikor fogok börtönbe kerülni a kutyám miatt? Mert nagyon menő, nagyon kemény hogy ilyen házörző, de ugye ez a jelenség nem normális?


szept. 7. 17:50
 1/4 kürtőskalácska ***** válasza:
100%

Nálam olyan a kutya hogy addig a pillanatig nem támad és nem ugat amíg valakinek akit ismer baja esik/betör rátámad.

Tehát nem ugat az utcán lévőkre hanem csendben nézi őket.

De amikor egy C tipusú be akart mászni akkor elüldözte.

szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem is "az a dolga" (nem erre trenírozva, de amelyik magától olyan), hogy ne engedjen be idegeneket. Én annak örülök, hogy a kutyám nagyon jó jelzőkutya. Ha bárki megáll a kerítés előtt, jelzi. Nem "várnám el" tőle, hogy megijesszen bárkit. Amúgy meg pont a rossz szándékú emberek miatt is benn alszik a házban. Ha vendég jön, összeismertetem vele, akkor beengedi (házba is) (de nem hagyom akkor ott felügyelet nélkül a számára új emberrel), ha "csak" szerelő stb jön, akkor elzárom.
szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Ne is haragudj, de pont az a normális, hogy a kutya védi a területét és a családot. Sok fajtát eleve ilyen céllal tenyésztettek ki. Börtönbe kerülni meg miért is kellene miatta? Ha kint van a tábla a kerítésen és egy idegen ennek ellenére bejön, úgy hogy te nem engedted be, akkor ő vállalta a kockázatot, téged senki nem fog ezért elővenni. Ha valakit te akarsz beengedni azt egy jól nevelt kutya nem bántja és nyilván arról is kell gondoskodni, hogy ne kapkodjon ki az utcára a kerítésen keresztül, de bent védje csak a területet nyugodtan.
szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Annó ezért vettük magunk mellé az ősét és tűrtük meg a tábortű körül :)

Mármint elsődlegesen a jelzés miatt, de aztán az elrettentő/védelmi funkció is fontos volt.

Sokan még mindig úgy állnak hozzá, hogy a fél világ az ellenségük és mindenki csak bántani akarja őket, a társadalom/állam nem ad megfelelő védelmet és ezért valamennyire a saját kezükbe veszik a dolgokat. Az meg alap ösztön, hogy élni akarsz és ha csak az elmúlt 100-200 év történéseire visszatekintünk, akkor érthetővé válik ez az üldözési mánia.

Nekem is van ugatós, kerítésszaggató kutyám, hát én nem ezért szeretem és időről időre visszatérünk, hogy az lenne az ideális, ha max azt jelezné, ha lopni jön valaki. Rengeteg munkával már elértem, hogy mindenhol féken tartható ez a hatalmas védő ösztöne.

szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!