Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyáron milyen sportot űztök a...

Nyáron milyen sportot űztök a kutyával?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami rendszeres kutyás testmozgásba belekezdeni újra, de úgy látom ismerősi körben, hogy ez ebben a nyári hőségben egyelőre nem nagyon opció. 10 éves goldenem van, így nem egy komolyabb versenysportra vagy megterhelő mozgásformára gondoltam, inkább csak valamire, ami jobban átmozgatja őt is és engem. Fiatal vagyok, de van rajtam kb 10 kiló felesleg, súlyos depresszióból épülök fel, így nem mondanám magunkat könnyű esetnek :) most napi 3 séta van (budapesten élünk kertvárosban, reggel-este kb 20-30 perces séták vannak, ha van másik kutya, vele bandázás, olyankor hosszabb, akár 1 óra is, napközben meg egy 10-15 perces sétánk van). Hetente egyszer általában bejön egy családlátogatás, utazás, kertiparti, olyankor vonatozunk, utazunk és természetesen a kutya is jön velünk. Napi agytréning nincs rendszeresen, sajnos ezt magam hibáztam el, mert a munka és a lelki dolgok miatt elhagytam. Ugyanakkor a kutya nem csak hogy bírja, de igényli is mind a mentális, mind a fizikális fárasztást - igen ám, de egyikünk sem bírja a meleget. A lakásban is csak azért vagyunk el kényelmesen, mert van légkondi. Kb este 9 után, reggel fél 8ig elviselhető a hőmérséklet, így a séták is így vannak időzítve, viszont sportot ezekre a korai/késői időpontokra magam miatt sem tudok egyelőre időzíteni.

aug. 30. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A kutya szerintem örülne, ha elvinnéd mondjuk egy kutyastrandra, ahol úszkálhat, így nem sül meg annyira+ott szaladgálhat is
aug. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Biciklizni szoktunk, mindig élvezi, ahogy fut mellettem.
aug. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-s! Általában a közeli patakban szokott játszani (heti 1-2x, plusz visszük hétvégente fürdőzni magunkkal, amikor mi is megyünk). Kutyastrand sajnos kb 1 és negyed óra utazással van legközelebb, így rendszeresen (értsd heti 3-4x) nem tudok lejárni oda.
aug. 31. 08:18
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Kutya fizioterápia. Mind fizikálisan, mind mentálisan lefárasztja a kutyát.
aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még egy pont a fiziónak! 10 éves, nagytestű, már nagyon nem kell duhajkodnia, viszont az öregkori problémákat segít megelőzni/lelassítani.

A fizióban tanulhattok pár gyakorlatot, amit otthon is tudsz végezni, így független az időjárástól.

aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úszás
aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Ezt hogy kell elképzelni a saját oldalamról, hol van benne számomra a mozgás? Most utánaolvasgattam a témának, a legközelebbi fizioterápiás központ 37 perc tőlünk. Látom, hogy otthon is van lehetőség rá, de az inkább masszázs, meg játékos feladatok. (Mindezt egyébként- számomra - kissé magas áron.) Holnapután azért felhívok 1-2 helyet, hogy mit ajánlanak, de heti 2-3 alkalommal 10ezer forintos költség váratlanul magasra dobná a havi kiadásaimat 😅
aug. 31. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Én bemegyek velük a közeli bányatóba és dobálok nekik. Eredetileg az úszás lett volna a cél a részemről is, de gyorsan átment abba, hogy én lebegek/minimálisat lábtempózok, hogy fent maradjak, ők meg mennek a játék után :) szóval menjetek úszni és legyél bátrabb, ahova "illegálisan" bemennek emberek, az kutyával is túlélhető

A sup-ozás is nagyon jó, elvileg ahogy egyensúlyoztok, mindketten használjátok valamennyire az izmaitokat, egyszer próbáltam, akkor úgy éreztem, hogy csak én fáradok az evezésben meg az egyensúlyozásban, a kutyák meg agy nélkül mennének a deszka bármely pontjára és borítanának be a vízbe (persze nem hagytam és kaptak "fekszik-maradot").

Mantailing jó még, olyan, mint a túra, csak erőltetett menetben.

Agility közben is sprintelget a gazdi és el is fárad, ahogy a hoopers tanítás elején is. Lassan már tényleg jön az ősz és nem lesz ilyen elviselhetetlenül meleg.

aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elegendő volna mindkettőtöknek, ha többet sétálnátok, mert a 20-30 perc az eü séta, nem lemozgatós.
aug. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!