Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy korcs kutya egészségesebb...

Egy korcs kutya egészségesebb mint egy agyon tenyésztett? Melyikek a legegészségesebbek?

Figyelt kérdés
Tehát van kifejezetten olyan fajta ami barátságos nem akkora mint egy tehén de nem is taposod agyon mikor bemész a szobába viszont egészséges? Vagy a korcsok általában egészségesebbek mint a fajtenyésztett kutyák? Van olyan faj kutya ami egészségesebb mint a korcsok vagy a korcs egészségesebb?

aug. 21. 03:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
17%
Négyeljük fel ha azt se tudja hogy a helyes megnevezés a keverék!
aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%

#19 "akkor esélyes, hogy csak jót örököl, hogy ha tudatosan az egyre jobb tulajdonságokkal lévőt tenyésztik csak tovább, aminek egyre kevesebb a negatív."


Én is ezt mondom a 13-as válaszolónak.

aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
18%

"Aki lepontozta a keverékes kommentemet, milyen agybetegsegben szenved pontosan?"


Agybetegségben max te szenvedsz, mert nem a kérdésre válaszolsz, csak beröfögsz egy random lecseszést a kérdezőnek.

aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
90%

Nincs olyan kutya, amelyiket nem kell majd féregteleníteni meg orvoshoz vinni.

Parvovírust, veszettséget mind elkaphatja, féregteleníteni havonta kell, sétáltatni napi 2-3 alkalommal testalkattól függően, szőr-bőr-köröm ápolás rendszeresen, etetni-itatni napi 2 alkalommal, tanítani…

A plüsskutyán kívül mindegyikkel kell foglalkozni, de a plüsst is ki kell mosnod rendszeresen.

aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha már "korcs": ismerek olyat, akinek egy staff-labi keveréke (bocsánat, korcsa...) van, másfél évesen diszpláziás lett, már ráment egy csomó pénz, hogy jól legyen egy ideig. Ennyit arról hogy nem kell őket orvoshoz hordani.
aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez egyénfüggő, meg persze a tartási körülményektől, hogy egy kutya mennyire egészséges. Nekem volt egy keverék kutyám (apa: harlekin tacskó, anya: ismeretlen keverék) az anyját úgy fogadtuk be, kóbor kutya volt, és elkéstünk az ivartalanítással, ebből az alomból született az én első igazi kutyám. Mint mondtam keverék volt, már az anyja is, de egy hihetetlenül okos és rafinált kutya lett belőle. 12 csodás évet volt mellettem, egy percig sem volt soha beteg.

Jelenleg egy 9 éves, törzskönyves németjuhászom van, aki miatt tavaly óta elég sűrűn találkozunk az állatorvossal, ízületi gyulladások miatt

Úgyhogy, mint mondtam ez egyénfüggő, hogy melyik kutya milyen. De az, hogy sem féregteleníteni sem oktatni nem akarod, lehet bármilyen terminátor kutyád, fél évnél tovább nem fogja bírni, és addig is csak szenvedve. De ha az alapvető dolgokra sem akarsz költeni, egyáltalán kaját vennél neki? Vagy érje be a száraz kenyérrel?

Én tisztelettel megkérlek, minden ítélkezés nélkül, a kutyák érdekében ne vállalj saját állatot! Ha szereted a kutyákat inkább önkénteskedj egy menhelynél, ahol láthatod hogy hogyan mennek a dolgok, hogy mennyi kötelezettség jár egy kutyával. Az ő érdekükben kérlek erre, és bízom benne, hogy ezt majd te is belátod minél előbb!

aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
88%
*oltatni
aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
49%

Tisztázzuk:

Férekteleníteni minden kutyát KELL! Akár a z ember is elkaphat tőle férgességet (most hirtelen nem jut eszembe a férek fajta pontos neve), főleg a gyerekek! SŐT! Minden élősködőtől védekezni kell, a hordozott nyavaják miatt!

Én havonta adom neki a bogyót, igaz, zsebbe nyúlós, de én választottam, gondját viselem. + Félévente szűrésre is viszem.

Gyereket sem azért szül valaki, hogy oké, megvan, kipipáltuk mert minde kinek van, csak ne kelljen orvoshoz vinni meg költeni rá XD


Amúgy meg a keverék kutyák két esélyesek, vagy hordoz fajtabetegséget vagy olyan egészséges, hogy 15 évesen úgy fut szalad mint egy kölyök. Nyílván az is számít, hogy mekkora a termete, a kisebbek általában tovább élnek. Bár ez sem mindig garancia.

aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
89%

"olyan kutyát akarok amit nem kell folyton orvoshoz hordani meg férgetlenitteni meg ilyen hülyeségek"

Oltás felnőtt kutyák esetében veszettség ellen évente kötelező, ezt jogszabály előírja. A féregtelenítés meg annyi, hogy adsz neki egy tablettát a kajájába keverbe. Mondhatom, nagy dolog mind a kettő...

Amúgy ahogy írták: nem attól függ, hogy hajlamos-e a betegségekre, hogy keverék-e vagy fajtatiszta. Vannak fajtáknál típusbetegségek, de ez alapvetően genetika.

aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!