Szeretnék venni egyet, fontos szempont, hogy ne akarjon beteg lenni minden héten.
2016. júl. 6. 15:31
1/10 anonim válasza:
Hát egy normális kutyával sem kell minden héten orvoshoz menni...
2016. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Vagyis hogy ezt nehéz megfogalmazni. Minden kutya lehet beteg olyan nincs hogy egyáltalán nem tud beteg lenni. Amelyik kutyával minden héten menni kell az vagy öreg vagy valami súlyos betegsége van. Az az egyed függő hogy melyik mennyire beteg. Ezt nem lehet így megmondani. Mondhatunk fajtákat de attól hogy az a fajta viszonylag egészséges senki sem tudja garantálni hogy pont a te kutyád nem lesz beteg... (1. voltam)
2016. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Ezt így nem lehet megmondani.
A legjobb talán a minden ellen oltott, közepes méretű keverék.
Fajtatiszták esetén pedig lényeges a lelkiismeretes tenyésztő.
A divatfajták, a nyomott orrúak, óriástestűek és nagyon minik, akikkel a legtöbb eü. probléma van.
De mindez csak az átlag.
2016. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Hat a szaporítóktól vásárolt kutyák semmiképpen. Ugy ahogy az előző mondja a keverék kutyák viszonylag egészséges kutyák. Fajtatiszta kutyáknal csak nagyon jo tenyésztőtol szabad venni, de nekünk vizslánk van, ok nagyon egészséges fajták, nem hajlamosak a csípő diszpláziára :) a hirtelen nagyot növő kutyákra jellemző (pl.: németjuhász, Rottweiler)
2016. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Sajnos a keverék mivolt sem biztosíték, mi megjártuk az orvost húgyúti fertőzéssel, légúti megbetegedéssel, és volt ott még sokminden, viszonylag apró bajok, amik az első két betegség után a szívbajt hozták ránk. Foxi keverékről van szó pedig. Talán a közepes méretű szelektált, szűrt kutyákat mondanám(amstaff, kotorékok, munkakutyák pl. terelő fajták; puli, mudi, pumi) de vedd figyelembe, hogy egy betegség bármikor becsúszhat, és akkor bizony bele kell nyúlni a pénztárcádba rendesen.
2016. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Hát most le leszek pontozva de az én kutyámat pár napos korában találtam azóta nevelem. eddig csak veszettség ellenit kapott, igen, kicsi korában nem kapott semmi ellen oltást. Még ivaros is, persze még soha nem volt vemhes. valami bull vagy terrier keverék. Nem lehet megmondani. Kis testű és még azt is hozzá tenném hogy táp sem lett neki véve kicsi korában. Házi módszerrel neveltük fel. És mostanáig maradékon él. Igen pocsékul van tartva viszont a kinézete és az egészségi állapota irigylésre méltó. Az elmúlt 7 évben soha nem volt semmiféle problémája. Ezzel csak azt szeretném mondani hogy a keverékeknél csak ritka a szívósabb kutya.
2016. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Szerintem a magyar fajták (puli, pumi, mudi, kuvasz, komondor, erdélyi kopó, magyar vizsla, magyar agár) biztos az élen vannak. Mindegyik nagytestű fajtánál jellemző betegség a diszplázia, így a komit és kuvaszt is érintheti, de ezen kívül nincs más bajuk. A beagle is egészséges fajta, hiszen (sajnos) állatkísérleteknél is őket használják, többek között emiatt. Ellenálló még a közép schnauzer, a husky, az ír terrier és a pitbull/amstaff is. De általánosan elmondható, hogy az extrém kinézet nélküli fajták mind egészségesek. Extrém kinézet pl. nyomott pofa. Ezek közül kivételek a kopasz (kínai meztelen, perui, mexikói) kutyák, mert náluk csak a bőr érzékeny, egyébként normális kutyusok. ;)
2016. júl. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
#6: Ezt azert igy nem lehet kijelenteni. A tenyesztett kutya es a keverek kozott annyi a kulonbseg, hogy a normalis tenyeszto szuri a kutyat emiatt handicappel indul azokhoz kepest akiket ertelemszeruen nem. Termeszetesen ahogy ki lehet fogni egy hihetelten strapabiro kevereket ugy ki lehet fogni gyenge eresztesu tenyesztett kutyat is, de azert nem ez a jellemzo.
Az igazan szivos nem tul tenyesztett fajtak az FCI 5-os csoportba(osi es spitz fajok) tartozokat mondanam a legegeszsgesebbeknek es egyszersmind a "legigenytelebbnek" is 8ertsd birja a ridegtartast).
A mi Shibankat mikor ivartalanitottak, 3x annyi altato kellett neki, mint a hasonlo tomegu meretu kutyaknak, mert az istennek nem akart kidolni. A doki le volt dobbenve, hogy 3 full adag utan is meg 2x felkelt a mutet kozben, szoval errol a fajtarol tudok nyilatkozni ezek iszonyat stram kiskutyak szinte elpusztithatatlanok.
2016. júl. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Nekem egy szapis borderem van, csak oltásra járunk dokihoz és egyszer elvittük ivartalanítani és megnézettük h dp-s-e (és nem az :) ) soha semmi baj nem volt vele, kiváló családi kutya, sportra viszont nagyon kevés :(
soha többet nem lesz tk nélküli kutyám, kivéve ha hibrid, vagy menhelyi. még gyerek voltam amikor kaptam, szüleim nem akartak 130 K-t kiadni egy kutyáért, azt mondták h elég a 45 K. Bár első kutyának tökéletes volt és most is az :) akkorát nem buktunk vele, mint ahogy a rémtörténetek mondják a szapis kutyákról.
a második kuty természetesen már törzskönyves kiválasztott meg minden ami kell, de ő is ugyanúgy egészséges
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!