Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon a tenyésztők külföldre...

Vajon a tenyésztők külföldre drágábban adnak kutyát?

Figyelt kérdés
Több csoportban is benne vagyok amik egy bizonyos fajtával foglalkoznak, és sok tenyésztő hirdeti ott a kutyáit. Sok bejegyzésnél láttam, hogy Európa több országába is szíves adnak kutyát és a kölyköt már útra készen, útlevéllel adják. Az első dolog ami eszembe jutott, hogy vajon kihasználják azt, hogy egy külföldi vásárlónak több pénze van? Vagy ugyanannyiért adják, mint a magyar vásárlóknak?. Azt esetleg okénak tartom, hogy az útlevel költségeit beleszámolja az árba, de az nem egy nagy összeg, az én kutyáimnak is van. A kérdésem csak érdeklődő jellegű, nem akarok kutyát, már így is van 3, csak érdekel.
aug. 14. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Persze, hogy drágábban adják! Nekik is a még több pénz a céljuk! Meg se próbálja senki az ellenkezőjét bemesélni!
aug. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mivel "külföldön" a hazaihoz képest általában sokkal drágább a kutyák ára, níilván az adott ország áraihoz igazítva árulja.
aug. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Azt is figyelembe kell venni, hogy külföldön teljesen mások az anyagi dolgok. Más a fizetés, mások a költségek, stb. És a tenyésztő is ehhez mérten állítja be az árait.
aug. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Az adott fajtának és vonalnak van egy nemzetközi ára. Ha a kölykök nagyon jó vonalból vannak, akkor nyilván érdeklődnek külföldről is irántuk. Akiket ismerek munkakutyás tenyésztők, ott vagy van egy nemzetközi ár és ezt kérik el mindig (itthon is), vagy itthon valamivel olcsóbban adják ha jó gazdajelölt van, egyszerűen csak mert a hazai fizetések kevesebbek.
aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Érdekes. Mindig is érdekelt a kutyatenyésztés, de nekem túl drága mulatság lenne és a kiállítások sem ogazán az én világom. Kicsit azért unfairnek tartom azt, hogy drágábban adják egy külföldinek, csak mert valószínűleg többet keres. Egyébként ezt a témát még lehet sokféle képpen bonyolítani, a drágább ár vonatkozik mondjuk egy egy határon túli magyarra, aki mondjuk pár km-re él a határtól, de nem magyar állampolgár? Vagy vonatkozik a drágább ár olyanokra, akik magyar állampolgárok, de kint élnek külföldön? Gondolom ez tenyésztőnként is változik, hogy milyen árat kér. Számomra az is kérdés, hogy hogyan határozza meg egy kölyök árát? Mert úgy tudom előre kell foglalni az eljövendő almokból. Tegyük fel nekem kell egy kutya házikedvencnek és lefoglalok egy kutyát a következő párosításból. Mi történik, ha nincs az én igényeimnek megfelelő kutya? Közli a tenyésztő, hogy: bocsi, majd talán jövőre? Vagy ha már lefoglaltam, kötelező megvennem egy olyat ami ígéretesebb? Régen nagyon szerettem volna egy ír szettert, de elriaszt ez az egész tenyésztős mizéria, hogy fancy bemutatkozó levelet kell írni, meg az árra se szabad rákérdezni meg úgy egyeltalán semmire, mert egyből megy ghostolás
aug. 15. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha külföldről veszel kutyát, annak szerinted kevesebb lesz az ára csak azért, mert magyar vagy és itt nem annyi az átlag kereset?

A legtöbb tenyésztő, ha jó vonalat visz tovább (tehát van rá bőven érdeklődő) kimond egy árat és aszerint adja el. Ha a román magyarnak nincs rá pénze, akkor majd elviszi pl. Ausztriából valaki, akinek ez nem okoz gondot.

Az ár pedig elég szubjektív. Tudok tk-es labit 200e-ért is és 2200 euróért is. És nem az olcsóbbat venném meg én sem, mert az nem olyan vonalból van és nem olyan kutya lesz. Érdekes módon külföldről sem az olcsóbbért tömegelnek. Nem is tudta eladni azokat a kölyköket a tenyésztő jól, hiába olcsók.

A foglalás pedig mindig akkor van, amikor már megszületett az alom. Annak nem lenne értelme, hogy lefoglalózik 8-9 ember, aztán születik 2 kölyök. Hanem ha születik a 2 kölyök, a tenyésztő majd eldönti, hogy kinek adja - jellemzően oda, ahol a legígéretesebb "karriert" gondolja, a legboldogabb életet reméli neki. A többi ember pedig vagy vár a következő alomra, vagy keres másik kennelt.

aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Ebből is látszik, hogy a tenyésztők is nagy francok! Külföldre miért lesz drágább az eladott kutya? Jó kérdés ugye? Holott ugyazt az oltást, mindenből ugyanazt kapja a kölyök, mint, ha magyarnak adja el! Kutya világ ez!
aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sport kutyákat tenyésztek. Külföldre és Magyarországra is ugyanannyiért adom. A vonal ugyanaz, aki ilyen kutyát akar az ha külföldre kéne mennie érte, akkor is ennyibe vagy még többe kerülne. Itthon megvan az előny, hogy többször látogathatják.
aug. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!