Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 11 hetes Berni pásztor...

Van egy 11 hetes Berni pásztorom. Azért választottam ezt a fajtát mert van 2 gyerekem és ők olyan békések ha lehet így fogalmazni (volt már ilyen fajta kutyám kiskoromba). ???

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy tudja az ül, fekszik, marad és teljesíti is viszont rengetegszer megbolondul és ugat ránk meg a gyerekekre is hiába parancsolok rá annál jobban csinálja hiába játszok vele engem támad be és nem lehet csillapítani csak ha bezarom a kennelbe. Na most ő ezt csak azért csinálja mert még kicsi vagy h hassak rá kutya suli nélkül???

aug. 13. 20:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, kint tartod a kutyád, nyilván nem töltesz vele napi max 1-2 óránál többet, nem tudod megfelelően nevelni és nem akarod kutyaiskolába vinni. Ez nem épp a jó tartási körülmény! Esetleg ezeken változtass és javulni fog a helyzet!
aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
21-es már mért kéne a kutyát a lakásba tartani mikor van egy 3200m²-es kertünk???? Nem szoba kutyának vettem. Beszoktathatnám aztán fél évesen meg küldjem ki vagy mégis hogy gondolod??. Másik ha te 8 órát dolgozol akkor ne legyen kutyád mert nem tudsz a seggébe lógni naphosszat?? Én nem igazán értem hogy régen nem volt kérdés hogy a kutyának kint a helye most meg már azért nezik ki az embert mert nem tartja bent hát egyik kutyámat sem tartom bent és nem is fogom. De biztos ez a megoldás a problémámra mert egy később 40-50 kilós kutya nem a lakásba van hanem az udvaron....
aug. 14. 16:57
 23/35 A kérdező kommentje:
20-as. Köszi legalább valaki érti a kérdést már azt hittem rosszul tettem fel hogy senki nem segít csak csesztet hogy én mért nem a hazba tartom a 2 gyerek mellett a kutyámat....
aug. 14. 16:59
 24/35 anonim ***** válasza:
66%
EGy kölyök kutya nem 3200, hanem 32000 nm es kerttel sem tud mit csinálni, nekik interakció, társaság KELL. Remélhetőleg nem az a fajta gazdi vagytok, akik szerint egy kinti kutyának elég hogy nagy kertben van. Egy kutyának a gazdája mellett van a helye nem kint egyedül. Be fog csavarodni, egy kölyöknek amit írsz amennyit foglalkoztok vele, édeskevés. Kisgyereket se fogja megenni.
aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
13%

8 óra munka mellett van 16 óra szabadidőd. Ezt a kutyával töktöd? Legalább ennek a felét, negyedét? Annyit sem. Mert a gyerekek... De akkor minek kellett a kutya, ha nincs rá időd? A kert semmi, nulla! Az nem foglalkozás és nem fárasztás! Persze, hogy a kutya tele van energiával és frusztrációval már most, ha tök egyedül van a kertben napi 22-23 órát!


Jaj, a gyerek is kár volt nálatok. Majd ott is mindig lesz kifogás, hogy azért neveletlen, mert... azért nincs rá idő, mert...

aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Na azért ez már mindennek a teteje. Ismeretlenül írsz olyat a gyermekeimről hogy neveletlenek?? Ha erdemben nem tudsz hozzá szólni a kerdésemhez akkor sétálj tovább. A kertet nem arra írtam hogy foglalkozás hanem arra hogy mégis mi a francért zárnám be a lakásba ha ekkora területen mozoghat kint. Egy kutya nem gyerek kint a helye attól hogy kint van ugyan úgy foglalkozva van vele képzeld a gyereket ia kitudom vinni magammal a kertbe nem lóg egésznap a nyakamba. Egy jó tanács amíg nem ismersz valakit ne ítélkezz.
aug. 14. 20:35
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgozik. 24 órából alszik 8-at.

Gyerek meg házimunka mellett ha lenne 3 óra jóindulattal, az jól beosztva elég is lehetne, főleg, ha a párja is foglalkozik vele munka mellett legalább 1 vagy akár 2 órát.

Nem egyszerre.

Reggel kiengeded, ja nem, kint van.

Akkor reggel kimész hozzá labdázni, rongyozni, megdögönyözöd, friss víz és kaja, ez 40 perc.

3 órát hagyod, addig teszed a dolgod.

Utána gyerekkel együtt elviszed egy 40 perces kényelmes szimatolós sétára, hadd ismerkedjen, szocializálódjon.

Hazamentek, adat neki ebédet, ti is ebédeltek, pihentek egyet.

Délután megint egy kis játék, de közben tanítod is néhány alap parancsra(gyere ide, ül, fekszik, marad, ereszd stb), ez is játékkal együtt 40 perc.

Összesen csak 2 óra 3 részletben és tartalmas, fárasztó a kutyának.

Este vagy nem tudom mikor hazaér a párod ő is foglalkozik vele, nevelgeti, akar még egy séta vagy valami és vacsorát ad neki.

Úsztatni is lehet ilyen melegben, az is fárasztó de jó neki, ízületeknek is kímélő mozgásforma.

Legyetek egy kicsit kreatívak és ne sajnáljátok rá az időt, ha már akartátok azt a kiskutyát.

aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Vannak rágó játékok is, amíg éppen nem foglalkozol vele, neki adod.
aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Csakkérdezem87 ***** válasza:
35%

Megérett az emberiség a pusztulásra...ennyi idi.ótát te kur_va élet.

Hol kellene tartani a kutyát, ha nem kertben??? Az persze rendben van, hogy a kutyák nagy része 1,5 szobás panel_lakásokban tengődik bezárva. Tudjátok ti egyáltalán, mi az a kert??? Vagy szerintetek a kertbe a lakók csak napi 1 órára merészkednek ki? 25/Te szív_tál ma oxigént??? A kertben terem az is csak szólok. Hogy nem sül le arról a bun_kó pofá_dról a bőr olyat mondani egy anyának hogy kár volt gyereket szülni? Anyád is inkább kutyát bac.tatott volna szülés helyett vagy nevelt volna meg téged!

aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Csakkérdezem87 ***** válasza:
79%
Legalább értelmes javaslatok is érkeztek 27. illetve 28. hozzászólótól.
aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!