Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves palotapincsit fél éve...

6 éves palotapincsit fél éve műteni kellett,mert elpusztult volna. Előtte a súlya 5 kg volt most meg műtét után már 7.5 kg lett. Hogy lehetne lefogyasztani?

Figyelt kérdés

aug. 13. 10:57
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

10-s.


Szoktam vinni néha-néha mikor az időm vagy épp a kedven engedi sétálni.


De max 20 percet bír aztán kézben kell hazahoznom,.

aug. 13. 13:10
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Naponta kene vinni setalni. 20 perc az eletedbol, nem egy akkora ido.

De persze ez az ido kesobb megnovekedne, egyre jobban birna, ha nem szokoevente egyszer setaltatnad.

Mozgatni kell azt a kutyat es normalisan etetni.

aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Ja ha egyedül lenne lehet vinném is naponta csak többen vannak és a többit is kell sétáltatni már bocs.


Egyébként meg nem kutyatenyésztők vagyunk hogy csak a kutyán jár az eszünk egész nap,mivel van más dolgunk is.


És ha esetleg nem tudsz olvasni amit már a legelején megírtam,hogy csakis a csirke far hátat eszik meg és semmi mást.


Kár ajánlgatni más ételeket,próbálkoztunk már mindennel ha rá sem néznek sőt hánynak a látványuktól.

aug. 13. 13:40
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj az udvarral, hogy nem nagyon érik új ingerek. Séta közben hajtja a kíváncsiság, új szagok, nemcsak fizikailag, hanem mentálisan is fárad és van is miért mozognia.

Ehhez képest az udvart jó esetben is felfedezi 2-3 nap alatt, onnantól kezdve az egyetlen új inger, ami éri a kerítés előtt elhaladó járókelő, vagy az odatévedő madár. Egyszerűen alig van motivációja arra, hogy mozogjon, nem izgalmas körbe-körbe a semmiért rohangálni. Persze nem azt mondom, hogy nem mozog, mert a járókelőket, madarakat biztos megugatja, csak ez az összes izgalma az udvaron egyedül.

Talán, de csak talán, ha már sétálni nem sétálsz vele valamennyire alternatíva lehet, ha az udvaron foglalkozol, játszol vele, együtt mozogtak, feladatot találsz ki neki.

A fogyásra egyébként kutyánál továbbra is ugyanazok vonatkoznak, mint embernél: Egészséges étrend és megfelelő mennyiségű testmozgás.

aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ideje elkezdeni rászoktatni egy normális minőségű tápra, amíg finnyézik és nem eszik semmit, addig is fogy.

Másik, 20 perc séta, nem tudom hány kutyád van, de ha 6, akkor két kezed van, 3x20 perc a 6 kutyával 3 kör, egy óra naponta, ennyit alap rászánni szegény kutyákra.

aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát vidd őket együtt sétálni. Nem atomfizika. Ha kettőnél több kutya van, akkor esetleg kettesével vagy nem egyedül (más családtag, barát, aki elkísér). A gyógyulást is segíti a mozgás, mentálisan is kell a környezetváltozás. Ha meg nem tudsz foglalkozni az állataiddal, ajándékozd el őket valakinek, akinek lesz naponta fél-egy órája rájuk. Nekem többek között azért nincs állatom, mert a jelenlegi lakás- és életkörülményeim nem teszik lehetővé, hogy úgy tartsam őket, ahogy nekik a legjobb. Ezt is tudni kell belátni, nem létszükséglet a kutya, kertes házban sem. Mondjuk a palotapincsi klasszikus öleb, benti kutya.
aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

16-s.


Egyesével is gyötrelem őket sétáltatni,mert tudniillik a palotapincsi a legöntörvényűbb kutya fajta.


Ha akar sétál,esetleg fut ha meg nem akar nem sétál.


Többször viszem a kezembe őket mint a járdán menne magától.


Ha nem szeretnénk a kutyákat egy sem lenne,de mivel szeretjük őket csak épp ez a műtét anyagilag nagyon odavágott 250000-be fájt és nagyon nehezen tudjuk magunkat azóta összekaparni,és ezért is nem tudunk esetleg mást is venni nekik far háton kívül.


Régebben kaptak néha májast,illetve kutyatápot is,de most ez egy darabig nem fog menni.

aug. 13. 15:19
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért sejtem, hogy másik kutyátok fedezte be, higy ti kis putris háziszaporítók vagytok. Hogy azok a kölykök elmentek volna a jófogáson, ha nem kellett volna a császár. Hogy a farhát a legolcsóbb (gondolom valami hentes ismerőstől van), ezért nevelted azon és ezért nem akarsz most sem venni normális ételt. Idő nincs sétáltatni, kedv sincs. Te nem szereted azt a kutyát. A szeretet nem itt kezdődik. Neked rohadtul nem kellene tartanod kutyákat!
aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Én tacsit sétáltattam rendszeresen, az se piskóta ha öntörvényűségről van szó. Mégis szépen jött mindig.


Ne a fajtát hibáztasd: hogy sétálna szépen egy olyan kutya, akit ritkán visznek ki? Tessék magabiztosnak és következetesnek lenni. Ne vedd fel, van neki lába. Ajánlom a kutyaiskolát.

aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
#19 milyen kutya iskola? Farhátra is alig van pénz 😂
aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!