Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól nem ajánlott idősebb, kistestű (12 kg) kutyák számára a lépcsőzés?

Figyelt kérdés

aug. 11. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Kölyökkortól.
aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Kölyökkortól kezdve nem ajánlott. Ne lépcsőztesd. Csak a szerencsén múlik, ha nem lesz semmi baja a sok évnyi lépcsőzés során.
aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj alapesetben egy kutyának sem jó a lépcsőzés.


Első kutyám 1,5 évesen került hozzám lépcsőzött, 4.en lakunk, 14 évesen volt vmi gyulladás a gerincén, kapott erős gyógyszereket és a doki 2 hónap kímélést mondott,tehát se a kanapéról le fel ugrálást sem a lépcsőzést nem javasolta. Így is volt. Aztán mi fokozatosan vissza tértünk a lépcsőzhez mivel két kutyával voltam így a lépcsőn cipelés nem annyira volt kivitelezhető.

Semmi gondja nem volt vele 16 évesen viszont a jobb első lábára már nagyon sántított,akkor már megállt a lépcső előtt. Így hoztuk vittük,a másik kutyát meg magamra kötöttem. 16,5 évet élt utolsó fél évében cipeltük.


Jelenlegi 13 éves kutyámat egy éves koráig ne hagytam lépcsőzni. Most öregen meg egyre nehezebben bír le fel lépcsőzni érdekes,mert van,hogy rendesen rohan fel vagy le, máskor meg megáll a lépcső előtt akkor felhozom vgy leviszem.


Mellette van egy 24 kgos kutyám őt 5 hónapos korig tudtam ölbe vinni azóta lépcsőzik 4,5 éves. Szerencsére 2-3 hét múlva kertes házba költözünk. Öreggel mindenképpen egyszerűbb lesz.

aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

egy 8 éves jack russell terrierről van szó, nagyon aktív, és imád lépcsőzni, de kíváncsi vagyok, hogy hosszútávon visszaüthet-e.

aug. 11. 15:33
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
izületvédőt mindenképpen érdemes adni neki :)
aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Számtalan cikk van erről a témáról a neten, érdemes elolvasni néhányat. Sok nem tudják, de a nagyobb testű kutyáknak sem tesz jót a gyakori lépcsőzés.

Nekünk is volt Jack Russell terrierük, 17 évet élt. Nem lépcsőztettük, kerültük, illetve felvettük ölbe. Ő is előszeretettel szaladt fel/le, ha hagytuk. Alapvetően utolsó napjáig pörgött, mit akit felhúztak. Jelenleg 12 éves közép (eléggé) magas uszkárunk van. Ő nem szeret lépcsőzni, mintha tudná, hogy nem tesz jót neki. Persze nem fél tőle, csupán olykor unottan megy a lépcsőn. 7+5 lépcsőfok vezet le a garázsba a házból, itt szokta ezt eladni néha. De többnyire felemeljük és ölben visszük. Van, hogy fel van pörögve, akkor lelkesen fel/leszalad a lépcsőn, még mielőtt felvennénk.

Régebben Dobermann kutyáim voltak többnyire, de akad Kuvasz, Alaszkai Malamut és egy Német juhász is. Őket persze nemigen vettem ölbe pár lépcső miatt, de ha több emeletre kellett menni lift nélkül, akkor mindig próbáltam kikerülni a helyzetet. Mozgólépcsőn pedig egyértelműen mindig ölben vittem, amelyikkel mindenképp arra kellett menni.

Honvédségnél is voltam kutyás. Ez ő estükben fel sem merül a lépcsők kerülése, ők munkakutyák, nem nagyon kényeztetik őket. Ez a gazdin, ill. emberi társán múlik.


[link]

aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ajánlott a lépcsőzés! Az más kérdés, hogy engeded-e. Az sem mindegy, hogy mennyi lépcsőzésről beszélünk. Egy társasház tizedik szintje és egy max. kétszintes családi ház lépcsője két külön dolog.


Legjobban kölyökkorban kell kímélni az ízületeket, mert akkor a leghajlamosabbak ízületi deformációt összeszedni. Igen, ebben a korban akkor is van esély a terhelés miatti kóros deformációra, ha minden szűrési lelet negatív volt. Ezért is nem engedik a kölyökkutyákat agility pályára, ameddig el nem érik a megfelelő kort.


Tacskófajtákat kifejezetten tiltani kell a lépcsőzéstől, mert fajtabetegségük a gerinckopásos eredetű bénulás!


Megelőzés jelleggel segít az ízületvédő kúra beiktatása az étrendbe.

aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen korban nem ajánlott !!
aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Idősebb, kistestű kutyák számára a lépcsőzés egy bizonyos életkor felett már nem ajánlott, különösen akkor, ha valamilyen ízületi problémájuk van, mint például a kutyáknál gyakori artritisz. Általában 8-10 éves kor körül érdemes odafigyelni arra, hogy mennyit lépcsőzik a kutya, mert ilyenkor már gyakrabban előfordulnak ízületi problémák, és a lépcsőzés extra terhelést jelenthet a lábaknak és a gerincnek.


Ha a kutyád még aktív és nincs jele fájdalomnak, akkor a lépcsőzés nem feltétlenül ártalmas, de ha már észreveszed, hogy nehezebben mozog, akkor érdemes minimalizálni a lépcsőzést. Ha kell, segíthetsz neki fel-le menni, vagy akár rámpát is használhatsz, hogy könnyebb legyen a számára.


Szóval, ha a kutyád már idősebb (8 év fölött), figyeld meg, hogy hogyan bírja a lépcsőzést, és ha gond van, kerüld el, hogy ne terheld feleslegesen az ízületeit.

aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
jack russell lépcsőzhet, egy törpetacskónak nem ajánlott.
aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!