Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lefelé lépcsőzés közben...

Ha lefelé lépcsőzés közben megtartom valamennyire a kutyát a hámjánál, akkor kevésbé terheli a gerincét?

Figyelt kérdés
10 lépcsőfok vezet a liftig, napi 3x sétálunk. Tacskó keverék, de nem az a nagyon rövid lábú típus. Felvenni nem tudom, mert másik kutyám térde rossz, neki tilos a lépcsőzés, őt cipelem fel-le. Mindketten kapnak porcvédő készítményt. Úgy hallottam a lefelé menet káros a gerincre, nem a felfelé. Azzal segítek, ha megtartom a súlyát?
2022. okt. 14. 23:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ A mi tacskonknak volt vagy 10 centis a mellso laba, kinti kutya volt, napi szinten fel-lemaszkal a lepcson, semmi baja nem volt.
2022. okt. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Nem káros. Az egy vadászkutya, nem egy karácsonyi ponty.
2022. okt. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
nálunk mit csinálnátok 4. em nuku lift
2022. okt. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

A lépcsőzés igenis árt a tacskónak:


https://www.youtube.com/watch?v=KlrAcpAefug


"Sajnos a tacsik testfelépítéséből adódóan tényleg nem tesz nekik jót a lépcsőzés, komoly egészségügyi problémák kialakulásához vezethet - ezek közül is a leggyakoribb a „tacskóbénulás” néven ismert gerincsérv vagy porckorongsérv, mely leginkább a hosszú gerincű és ahhoz képest alacsony kutyákra jellemző.


Ezeknél az állatoknál, különösen azoknál a mozgástípusoknál, ahol a mellső végtagokra nehezedik az állat szinte teljes testsúlya (pl. lépcsőzés, ugrálás lefelé), a hátsó végtag holtsúlyként himbálódzik, nagyobb terhelést róva a gerincoszlop bizonyos pontjaira, ahol nagyobb lesz így a porckorongok elmozdulásának az esélye. A súlyosabb probléma kialakulásához hozzájárul a nem megfelelő terhelés és mozgás, az elhízás, illetve az életkor előrehaladtával a porckorongok rugalmasságának csökkenése is.


A megelőzéshez vagy a súlyosság csökkentéséhez nagyban hozzájárulhatunk azzal, ha kedvencünket egész élete során megfelelő kondícióban tartjuk és a méretéhez, alkatához megfelelő aktivitást biztosítjuk számára - azaz kerüljük a lépcsőket, függőleges irányú mozgást.



Ha megtörtént a baj és észrevesszük a hátsó végtagokon a hirtelen fellépő jellemző mozgászavart (tipegve járás, keresztbe lépés, lábfej húzása, csoszogás, rogyadozás stb.) vagy a bénulást, elengedhetetlenül fontos, hogy mielőbb szakszerű ellátásban részesüljön az állat (az esetek 90 százalékában műtéti beavatkozásra van szükség, nagyon rövid időn – napokon – belül), hogy elkerüljük a maradandó károsodást, és ebben az esetben is kiemelten fontos a szakszerű rehabilitáció."

2022. okt. 15. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben azt csinálnám, hogy tacsinak kiadom, hogy "Marad!" felviszem az öreget, neki is "Marad!" Lemegyek és felviszem a tacskót.
2022. okt. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Csak fajtatiszta tacskónak árt jobban a lépcsőzés. Egy hosszabblábú keverékének már nem annyira.
2022. okt. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk is tacsi keverékünk volt (Félig drótszőrű vizsla keverék, nem tudom hogy hozták össze), és ő is tacskóbénulásban szenvedett. Én is inkább azt csinálnám, amit #5 mondott, a biztonság kedvéért.
2022. okt. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ez ilyen magasföldszintes ház. Nincs esetleg rámpás rész, ahol a babakocsikat is mozgatják a lépcsőn? Ha van, arra lehetne rászoktatni a kutyákat, hogy ott menjenek a lépcső helyett. Ahol én lakom, ott van ilyen.
2022. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nincsen sajnos rámpás rész, nem is értem miért nem gondolnak babakocsis, vagy mozgássérült emberekre. 10 emeletes panel, ne kérdezd miért kellett 10 lépcsőfok a liftig 🤷‍♀️


Ott hagyni nem tudom, mert reaktív és van egy 1 ember meg 1 kutya, akit nem kedvel, fentről meg nem látok a kapura, hogy kijön be. Nem kockáztatnék, mert amilyen szerencsés vagyok, tuti beléjük futnánk így. Fent a liftnél meg szintén bármikor jöhet bárki lépcsőn lefelé. Marad akkor a hámnál megtartás.

2022. okt. 15. 11:11
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Én a helyedben megbeszélném az illetékessel, hogy jó lenne mihamarabb felszerelni egy rámpát. A mozgássérültek, babakocsisok nagyon jó érv lenne.


Addig is lehetne csináltatni egy keskeny, olcsó rámpát a kutyusnak.

2022. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!