Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves kutyus aki majd...

Fél éves kutyus aki majd közepes méretű lesz kb mennyi aktivitásra vágyik? Lakásban él!

Figyelt kérdés
Le fogom írni hogy mennyit játszunk és sétálunk, első kutyusom, és most nagyon leszídtak, hogy ez sok.. Szerintem nem de lehet hogy tévedek és kíváncsi vagyok rá hogy más hogyan csinálja /ta, vagy mennyi mozgást javasol.

aug. 9. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ. Milyen fajtájú? Mennyit mozgatod egy nap, milyen formában?
aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 SZTANN válasza:
100%
A mozgásigény NEM a mérettől függ, és az sem határozza meg, hogy lakásban tartjuk. A kutyus fajtája döntően meghatározó ebből a szempontból. De általánosságban feltétlenül igaz, hogy MINDEN állatnak (az embernek is) akkora a mozgásigénye, amennyit - erőszak nélkül, jókedvvel - mozogni bír. Ha sétáltatod, futtatod, azzal nem árthatsz neki - ha zárva tartod, mozgás nélkül, az viszont káros.
aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ritka fajta és félek hogyha leírom akkor olvassák azok akik tegnap nagyon leszóltak (hű de még mennyire) a futtatóban.


Reggel játszunk kb fél órát, utána sétál kb másfelet, utána pihi, dél körül séta kb fél óra, utána egyedül van nyolc órát, utána este kis játék, egy óra séta és kb fél óra futtató más kutyákkal. Elég aktív kutyus de nap közben és éjszaka is alszik. Hétvégén inkább a futtatóban van kétszer fél órát, de azért az egy - egy óra séta megvan. Azt mondták hogy állatkínzó vagyok és tönkre teszem az ízületeit. Pedig nekem nagyon úgy tűnik hogy imád menni de ez sok lenne valóban?

aug. 9. 14:28
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy más hogy csinálja. Az elején rövideket mentünk ilyen negyes órákat háromszor de utána ment az ajtóba meg sírt amikor hazainduktunk. Egyre többet vagyunk kint, de nem szeretnék neki rosszat. Játszani inkább más kutyákkal szeret pedig én is játszok és tanulok vele. Észrevehetően boldogabb ha sétál meg más kutyákkal játszik de lehet hogy csak azért szeret sétálni mert addigis azt érzi hogy velem van. Nagyon megijedtem higy ártok neki, nyugodtan tegyetek helyre ha így van.
aug. 9. 14:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A közepes termetű kutyák jelentős része a pásztorkutyák, vagy a vadászkutyák közé tartozik, és azoknak a napi 10-15 kilométer mozgás nem megterhelő, és annak jelentős részét ráadásul intenzíven mozogják le, pl a pásztorkutya terelés közben futva kerüli meg a "jó helyen tartózkodó" állatokat, és az elbóklászókat úgy tereli vissza, hogy közben nem kergeti szét a többit.

Nyilván nem folyamatosan futkározik, de dolgozik, figyel folyamatosan, és a nap végére benne van az a +10 kilométer mozgás.

Ez felnőtt kutyákra értendő, a kölyköknek megvan a fejlődési, tanulási üteme, kevésbé terhelhetőek.

Másik véglet lehet egy angol buldog, amelynek valóban kímélő életmódot kell biztosítani, mert az emberi hülyeség miatt szerencsétlennek a légzés is nehezére esik.


Amit leírtál a 3-as, 4-es kommentedben, semmit nem árul el, milyen kutyáról van szó, és mennyi idős?

A félénkség sincs feltétlenül összefüggésben a mozgásigénnyel, egy olyan kutyának inkább a stresszmentesség számíthat, de pl az agarak is félénkek tudnak lenni, azzal együtt nagy a mozgásigényük

aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly volt munkavonalú kölyköm és igyekeztem tartani a napi annyi km ahány hónapos "szabályt" (meg nem labdáztunk sokat, inkább huziztunk, nem hagytam az esztelen rohanást, főleg csúszós vagy gödrös területen, nem ugrálhatott, bemelegítés nélkül kerültük az éles fordulókat). Nehéz volt, mert ment volna a kutya, de nagyon féltem, h valami baja lesz és akkor a kövi 10-15 év egy szenvedés lesz. Plussz bizonyos fajtáknál fontos, hogy megtanítsd pihenni a kutyát.

1-1,5 éves kor után viszont lehet terhelni nyugodtan, ha bírja (meg ha te is bírod).

Ismertem olyan embert, aki a 10 hónapos borderjával már 10 km-eket biciklizett a Duna parton és a kutyának semmi baja nem lett, szóval nehéz megmondani a tutit.

aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és véleményt és tapasztalatot. Eredetileg vadász kutyafajta. Fél éves.
aug. 9. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Vicces. Nyilván kell a kutyának izületvédőt adni amúgy. De egyáltalán nem állatkínzás, amit csinálsz. Viszont azért a nagy melegben, 30+ fokokban inkább ne vidd ki a futtatóba. Reggel-este menjetek egy nagyobbat, napközben nem kell futtatni a kutyát.
aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kap ízület védőt. Még és már nincs olyan meleg amikor a hosszú séták voltak de picit visszaveszek szerintem inkább :)
aug. 9. 17:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában jelzik ők is, hogy mennyi a mozgásigényük. Ha más nem, látni fogod rajta. Érdemes a környékeden lévő kutyás közösségeket felkeresni (akár fb csoport). A sétálás és labdázás sosem fogja annyira lefárasztani őket mint egy jól összeszervezett kutyás közösség, ahol fizikailag és szellemileg is lefárasztják egymást. Engedd, hogy kommunikáljon feléd.
aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!