Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szívfèrges kutya embernek...

A szívfèrges kutya embernek át adja a betegséget?

Figyelt kérdés
júl. 27. 21:39
 1/7 A kérdező kommentje:
A lepkeszúnyog által fertőzött kutya át tudja adni azt írják.
júl. 27. 21:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Magát a lárvát át tudja adni, azonban az emberi szervezetben nem tudnak kifejlődni a férgek, a lárvák pedig egy idő után elhalnak.
júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A leishmaniát tudja emberre átadni úgy, hogy a kutyát megcsípő szúnyog embert is megcsíp.
júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szívféreg nem fog kialakulni az emberben. Viszont nem kell emiatt a saját kutyát kiiktatni, mert az utcából 10 kutya közül 6 szerintem már fertőzött, csak nem tudnak róla a gazdik. A szúnyog meg ugyanolyan eséllyel csíp meg téged a szomszéd kutyája után, mint a saját kutyád után. Az a kutya, akit nem kezelnek lepkeszúnyog ellen, már szinte biztosan fertőzött, főleg folyómenti településeken. A lényeg, hogy a betegséget ki lehet kezelni és akkor már nem fertőz a kutya vagyis a szúnyog, ha megcsípi. Mert a kutya közvetlenül nem fertőz, csak a szúnyog, ha ugyanaz csíp meg a kutya után téged. De mondom, az utcában van még 6 másik fertőzött kutya, akit megcsíp a szúnyog, aztán megy rád. Valós veszély, ki kell kezelni a kutyát. Van már olcsóbb módszer is, nem csak a műtét, ha még kezdeti stádium.
júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Ez azért nem ilyen egyszerű. A szúnyogba bekerült lárva egy 2-3 hetes inkubációs, fejlődési időszak után kerül át az új alanyba, azonnal és közvetlenül fertőzött kutyából nem kerül át ilyen módon szúnyogcsípéssel életképes, a későbbiekben szívféreggé fejlődő lárva. A többiben igazad van.
júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös, tehát a szúnyogban van 2-3 hétig a lárva? Akkor pláne felesleges a saját kutyától megszabadulni, nem sok esély van, hogy az a szúnyog fogja a gazdát megcsípni, aki 2-3 héttel korábban a kutyáját csípte meg. Ez azért fontos, mert van aki a szívférges/bőrférges kutyáját kidobja, mert fél a fertőzéstől.
aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Igen. A szúnyog nem tud úgy tovább fertőzni, hogy megcsípi a beteg kutyát és utána azonnal rászáll az emberre vagy más kutyára és ismét csíp. Kell a lárvának a 2-3 hetes időszak a fejlődéséhez. A lárvák különböző, egy L1-L5 közötti skálán jelölt fejlődési szakaszokon mennek keresztül, ameddig kifejlett szívférgek lesznek belőlük. L1-es lárva van a már szívférges, fertőzött és fertőző kutyában, és az L1-ből L3-ra fejlődéshez kell a szúnyog. A kutyában az L1-es lárva nem képes továbbfejlődni, akkor sem, ha ebben a stádiumban akármilyen módon, akár egy sérülésen keresztül átkerül más kutyára vagy emberre.(aztán a szúnyoggal átadott L3 lárva L5-re fejlődik tovább a kutyában, amiből felnőtt, ismét L1-es lárvát termelő féreg lesz belőlük- ez egy körkörös folyamat)

Butaság kidobni egy szív vagy bőrférges kutyát ezért. Sokkal nagyobb eséllyel fertőződhet meg valaki az országban található, mintegy 20-25%-os szívféreg fertőzött és kezeletlen idegen kutyától. Ráadásul az ismert szívférges kutyák első körben olyan tablettát vagy rácseppentőt kapnak a kezelés részeként, ami néhány hét alatt kiirtja a vérből az L1-es lárvákat, így ezek a kutyák már semmilyen módon nem tudnak továbbfertőzni.

aug. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!