Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférges kutya kezelése?

Szívférges kutya kezelése?

Figyelt kérdés
Pozitív szívféreg tesztje lett a kutyámnak, két kezelési módot ajánlottak, az első az injekciós, a másik pedig lassan gyógyszerrel. Sajnos nagyon fél az állatorvosnál ezért röntgen és ultrahang nem készült. Ez elengedhetetlen a kezelés megkezdéséhez? Ha igen akkor valahogy megoldjuk csak félek hogy túl nagy stressz lenne neki, egyáltalán hogy röntgeneznek egy kutyát? Ott lehetek vele foghatom? Emiatt a félelme miatt inkább a gyógyszeres lassabb kezelést választanám, az állatorvos is ezt javasolta. Tudom hogy a másik kezelési módnál szükséges a ketrecnyugalom, a lassabbnál is kell korlátozni a kutyát? Szerencsére nagyon aktív kutyus, a társával folyamatosan játszanak. Van valami egyéb veszélye ennek a kezelesi módnak? Köszönöm ha valaki elolvasta és tud segíteni, nagyon aggódom érte. Tudom hogy elsősorban az állatorvossal kell ezt megbeszélnem de hagyott gondolkodási időt és kíváncsi vagyok olyanok véleményére akiknek van tapasztalata.

2024. jún. 5. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell vérvizsgálat, szív ultrahang. Röntgen felesleges.


Azért fontos, hogy lassatok, mennyire előrehaladott állapotban van, mire számításatok.

2024. jún. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem sziv, de mas ultrahang mar volt, akkor siman csak lefogtuk a kutyat, en is ott voltam persze.

Bar az en kutyam egyszeru eset, nem ellenseges vagy ilyesmi az orvossal.

Nyilvan most ebben az esetben boditanak, de szivferegnel nem tudom. Valahogy csak megoldja az orvos, de en szerintem muszaj az uh.


Baratnom orokbefogadott kutyusanak gyogyszeresen kezeltek es kb olyan 8 honap volt. De eltarthat 1-1,5 evig is, mire negativ lesz.

2024. jún. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Csak 14 éve van az országban szívférgessék. Csak 14 éve folyik a csapból is, hogy védekezni kell ellene. De nyilván még mindig sokan vannak, akik ilyeneken spórolnak. De akkor mégis minek kutya?


Nem védekeztél szívféreg ellen, most meg komolyan aszerint választasz kezelést, hogy mi a kényelmesebb nektek? Hol nem kell uh-t csinálni? Nem aszerint, hogy mi a hatékonyabb?

2024. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Melyik hatékonyabb?
2024. jún. 5. 09:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvosok által preferált protokoll az injekciós kezelés, de nálunk a leggyakrabban az úgynevezett "slow-kill" vagyis lassú módszert alkalmazzák leggyakrabban, mivel ez olcsóbb és gyakorlatilag csak antibiotikum, szteroid és rácsepegtető adagolásából áll és az orvos részéről sem igényel semmilyen speciális tudást. Mindkét módszer tud hatékony lenni, de mindkettőnek megvannak a maga hátrányai és előnyei is. Az, hogy melyik a legjobb választás nagyon sokban függ a kutya állapotától és személyiségétől, aktivitásától. Az injekciós kezelés gyorsabb, azonban ott tényleg elengedhetetlen a teljes ketrecnyugalom. A lassú kezelés, a nevéből is látszik, egy lassúbb folyamat, akár 1 évig is tarthat, azonban többet mozoghat a kutya, de itt is vissza kell fogni, nem szabad olyan mozgást megengedni neki, ami terheli a szívet, illetve hasonló okból olyan helyzetbe hozni a kutyát, ahol felpöröghet. Mindkét esetben a korlátozás oka az, hogy az elpusztuló férgek a véráramba kerülve trombózist, embóliát okozhatnak. Az injekciós kezelésnél a férgeket nagyon gyorsan és nagy számban ölik meg, ezért rövid távon nagyobb az embólia kockázata, lassú kezelésnél lassabban halnak el, kisebb számban, ezért engedett meg valamennyi mozgás, viszont tovább tart. Előrehaladott állapotban sokszor nincs idő a lassú módszer alkalmazására, mert a férgek már akkora kárt okoznának a kutya szívében és artériáiban, hogy a kezelés végét sajnos nem érné meg vagy maradandó károsodása lenne.

A röntgenre és UH-ra ahhoz van szükség, hogy megállapítsák, hogy hol vannak a férgek (tüdő artéria, szív), illetve mennyi van belőlük. A röntgennél azért altatják a kutyát, hogy ne tudjon elmozdulni a felvétel készítésénél és orvosa válogatja, hogy belemegy-e abba, hogy altatás nélkül megcsinálja úgy, hogy te fogod le. Nekem volt olyan kutyám, akit nem kellett altatni, mert annyira nyugodt volt, hogy elég volt, hogy bent voltam vele.

Én szívférges kutyát fogadtam örökbe, tünetmentes volt, csak rutin tesztelésnél derült ki, hogy fertőzött. UH még nem mutatott férgeket.Nagyon szerencsések voltunk, mert lassú protokollal 3 hónap után negatív volt a teszt és utána a 6 és 12 hónapos is, most már 2 év után gyógyultnak van nyilvánítva. Ha tudsz, keress olyan orvost, akinek van tapasztalata a szívféreg gyógyításban, mert nagyon sok orvos sajnos még mindig teljesen sötétben van a betegséggel kapcsolatban.

Szorítok nektek!

2024. jún. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek :)
2024. jún. 7. 07:29

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!