Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10-13 éves kutya mellé hoztál...

10-13 éves kutya mellé hoztál másodikat?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi időset? Jó hatással voltak egymásra? "Örültél", hogy nem maradtál egyedül a végén?
júl. 26. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Fura amiatt befogadni egy kutyát, hogy az első elvesztése után ne maradj egyedül... Ha akarsz még egy kutyát, tök mindegy hány éves van mellette szerintem. Az a kérdés, hogy a kutyád szereti e a kutyákat, meglennének e együtt.
júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kürtőskalácska ***** válasza:
72%
Igen
júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Mi a cél?



Ami tény:

1.Egy öreg kutya attól még sajnos öreg kutya marad, hogy mellé kerül egy (akár nagyon) fiatal. 2.Az elmúlás (halál) az ő életciklusuknak is sajnos ugyanúgy a része, ha nem történik baleset (nem üti el egy autó), ahogy a mienknek (velünk is megtörténhet ugyanez).

3.Ha valakit igazán szeretsz, annak az elmúlása akkor is fáj, ha épp van egy minimális vigasz azzal, hogy ott van a másik kutya.

4.Az öreg kutyát nem fiatalítja vissza a fiatal kutya ottléte.

júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

9 éves kutyánk mellé hoztunk 10-11 éves kutyát, mert a rokununk, akié volt, meghalt.

Úgy voltunk vele, ha a régi kutyánk nem fogadja el, akkor keresünk neki másik helyet, de szerencsére nagyon jól fogadta, korukhoz képest jól összebarátkoztak, sosem volt morgás, egymásra ugatás.

júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi eddig mindig hoztunk haza az öreg mellé egy kicsit. Elsődleges oka az volt, hogy az öregtől nagyon sokat tanulhat a kicsi, így a fiatalt sokkal könnyebb volt tanítani.
júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mivel tudom hogy őt úgymond bántaná hogy megosztom a figyelmemet egy másik kutyával. Biztosan rosszul esne neki, sőt lehet féltékeny is lenne, nem szeretném idős korára ilyen dolgokkal zaklatni csak azért, hogy nekem kevésbé fájjon mikor ő elmegy. :(
júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem idős kutyát még zavarhatja is egy túl energikus, játékos új kutya. Maximum valami nyugodtabb természetűt választanék ha már muszáj, mert figyelembe venném az idős kutya igényeit.

A gyász mindenhogy rossz lesz, sokan nem is akarnak utána másik kutyát, annyira fáj nekik. Ez a "trükk" ezt megkerüli.

júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem hozok, mert a kutyám végtelenül féltékeny és még arra is kiborul, ha más állatokkal foglalkozom. Persze menedzselhető módon, de nagyon zavarja - idősebb korára kitenni ilyesminek genyóság lenne részemről. Mindig szerettem volna két németjuhászt, de ő nem ilyen, így el kell fogadni, hogy egyedül szeretne a család kutyája lenni. 🙂
júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Mikor elhoztam a legfiatalabbat, a legidősebb 11 volt, a másik kutyám 8. Versenyzek, és a középső kutyám visszavonultatása előtt még szerettem volna utánpótlást.

Szerencsére jól kommunikál a kis majom és az idősebbek is, és meg sem próbálja piszkálni a legöregebbet, látja, hogy nem vevő a játékra, míg a középső igen.

júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!