Mi ez a mostani tacskó imádat? Csomó ismerősömnek is tacskója lett. Miért nem jó más fajta vagy egy egyszerű menhelyi kistestű keverék, akár tacskó keverék?
Ez nem fajtajellemző, hanem nevelési probléma/hiányosság
Van nevelési hiányosság bőven a hazai kutyatartasban, de azért ne fogjunk már mindent arra.
Mindegyik kutyából lehet ilyet is és olyat is faragni, de egy alap természete mindegyiknek van ami igenis jellemzi általában a fajtát. Tetszik vagy sem, a tacskó alaptermeszetét ez jellemzi. Amit ki lehet belőle nevelni, de általában nem szokták.
Én itt főleg idősekkel látom sétálni.
Szerintem a lakásban nyugodtak, meg lent szépen elsétálnak, szimatolgatnak.
Nem ugrálnak, szaladgálnak.
( ami egyébként nem baj ha olyan fajta)
Lehet azért vannak inkább idősekkel.
De egyébként aranyosak.
#21 Érdekes, én eddig egyetlen hivatalos/nem hivatalos fajtaleírásban nem találtam meg azt, hogy a tacskó idegbeteg, sőt a nem kevés tapasztalatom sem igazolta ezt.
De azért kössz az információt...
És most gonosz leszek: akinek annyi kutyás tapasztalata sincs, hogy kutyaiskolába kell járnia, annak inkább nem adok a véleményére.
akinek annyi kutyás tapasztalata sincs, hogy kutyaiskolába kell járnia, annak inkább nem adok a véleményére
Leirtam hogy kutyaiskolaban találkoztam velük. Szerinted csak elsetaltam a suli mellett vagy miről beszélsz? :D
Persze nincs leirva, mert ezt ilyen szépen szokták megfogalmazni, mint ahogy te is hogy "makacs".
Tagadhatod de attól még igaz hogy vannak fajta jellemző belső tulajdonsagok is. Az egyik fajta hajlamosabb idegbeteg lenni mint a másik. Az egyik szökősebb mint a másik. Az egyik dominansabb mint a másik.
Lehet egyikből ezt, a másikból azt faragni, de attól még nem lehet tagadni a fajtajellemzőket. Kutya oktatók is építenek a fajta tipikus tulajdonsagaira.
1. Az "idegbeteg" nem fajtajellemző és nem tipikus tulajdonság, ez csak a te csökött agyadban jelenik meg fajtajellemzőként.
2. Sajnos annyi agyad sincsen, hogy megértsd a sértésemet. Nekem van cca. 35 év kutyás tapasztalatom, ebből 25 év tacskókkal. Neked viszont még kutyaiskolába kell járnod ahhoz, hogy megtanítsanak arra, hogyan kell egy kutyát kezelni. Egyébként valószínűleg semmi értelme kutyaiskolába járnod, ha még annyit sem tanultál ott meg, hogy az "idegbetegség" nem lehet fajtajellemző, de az általános iskola is csak időpazarlás volt a részedről, ha az "idegbetegséget" a makacsság szinonimájaként értelmezed.
ui: most már jár a lepontozás
Tele van a helyi menhely szebbnél szebb tacsikeverékekkel, hosszabb láb, egészségesebb és különleges kinézet. De az nem jó, mert "nemfajtiszta" meg "nemkölyök" meg "nemhareklin" ...
Mondja nekem a nő, hát ilyen "hareklin" tacsival egyszer találkoztam életemben, de én ott eldöntöttem magamban, hogy nekem ilyen kell.
🤨😑🤦🤦🤦
De ne keverd a 70 ezres szaporított fajtajellegű keveréket, a tenyésztett fajtatiszta tacsival.
Ott kezdődik, hogy 350 ezernél kezdődik az ára. De láttam én már 850 ezerért is tacsit. Szóval, más az, amiről te beszelsz, mint a felelős tenyésztés. Alapvetően nem azért adnak ki egy valag pénzt az emberek fajtatiszta kutyàra mert divatos, hanem mert minőséget képvisel.
Nekem pl soha nem kéne sem keverék, sem fajtajellegű, sem menhelyes kutya. Miért? Azért mert én egy adott célra szelektált ösztönkészletű, idegrendszerben és fizikumban egészséges, stabil és kiszámítható kutyát akarok. Ezt a jó minőségű fajtatiszta kutya tudja csak megadni. 4 kutyánk van, mind papíros, mind szuper. De nem is 70 ezerbe kerültek…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!