Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a mostani tacskó imádat?...

Mi ez a mostani tacskó imádat? Csomó ismerősömnek is tacskója lett. Miért nem jó más fajta vagy egy egyszerű menhelyi kistestű keverék, akár tacskó keverék?

Figyelt kérdés
júl. 25. 19:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindegy neked, hogy másnak milyen kutyája van?
júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Most eppen ez a divatos, azert.

Es ha valaki nem kevereket akar, akkor mi van? Semmi. Csak az volna a jo, ha mindenki tenyesztotol vasarolna, aki fajtakutyat akar.

júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%

Kicsi. Jól elvan a házban is, macskákkal. Személyiségre is hasonló hozzájuk; önfejű, makacs, szeret rosszalkodni. Nekem ezért jön be.

Nem kell menhelyes, keverék kutya. Nem az én hibám, hogy ennyire túl vannak szaporodva. Ne én oldjam már meg a problémát.

júl. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
De undorító emberek vannak itt is
júl. 25. 19:55
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Megindokolnád?
júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Valóban rengeteg embernek van tacskója, itt a környéken is sok van, de az én szememet nem zavarja, "pedig" két közepes-nagy testű keverékem van, egyikük menhelyről, a másik, egy mihez képest idősebb kutya volt akkor, apám munkatársának az állatvédő barátnőjétől került hozzánk, csak abban az évben 5x passzolták le. Vélhetően már rég altatva lenne, mert nem volt fiatal és nagyon problémás is volt, emellett a fajtájából adódóan nyáladzik.


Minden kutyát nem lehet megmenteni. Egy tengerimalac kivétellel, az egerem, a törött szárnyú madaram, a macskám, a két kutyám, mindig befogadottak voltak. De ettől még, ha rendes gazdihoz kerül, az a tacsi vagy más kutya sem érdemel kevesebbet, akinek nem kellett megjárnia a poklot és menhelyre kerülnie. Nem kötelező menhelyről kutyát hozni. Én azt teszem, de nem tüske a szemeben, aki ennek az ellenkezőjét teszi. 🤷‍♀️

júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%

😂😂 igen, naaon undorító hogy nem fogadok örökbe. Talán ivartalanítsd a kutyádat és tartsd a telkeden belül, akkor nem lenne ennyi felesleges szaporulat.

Rohadtul nem az én problémám az egész. Nem kötelező állatot tartani, ha nem vagy képes vigyázni rá (ide tartozik az ivartalanítás, telken belül tartás -ha nem esett volna le).

Majd én eldöntöm, hogy én milyen kutyát fogok venni/befogadni. Nem a te agyhalott kutyatartasi szokasaid eredménye (sok felesleges szaporulat) lesz a fő szempontom.

júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
Nincs baj azzal, ha valaki nem örökbe fogad kutyát, hanem tenyésztőtől vásárol. A nagy baj, most éppen a tacskókkal kapcsolatban, de említhetném mindegyik hosszabb rövidebb időre divatossá vált kutyával, hogy a hobbi vagy megélhetési szaporítók ezeket a megnövekedett igényeket szolgálják ki és tönkreteszik a a fajtát. Körül lehet nézni tacskós csoportokban, hogy szinte minden napra jut segítségkérő poszt gerincsérv vagy bőrbetegség miatt, ami tipikusan a hozzá nem értő szaporítás eredménye. A viselkedési problémás kutyákról már nem is beszélek, mert sokan csak a cuki kis virsli testet látják a tacskókban, pedig ők munkakutyák és a nem megfelelő tartás, az hogy nem elégítik ki a kutyák természetes mozgási, nevelési és tartási igényeit bizony viselkedési problémákat okoz. Ezért gondolják sokan, hogy a tacskó egy állandóan ugató, ásó, agresszív kis zsebkutya, holott megfelelő körülmények között csodálatos és kiegyensúlyozott személyiségük van.
júl. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
25%
Én is azt látom hogy valamiért nagy divat lett most, pedig ritka ronda kutyák, a természetükről nem is beszélve. Kutyasuliban kiállhatatlan az összes. Ráadásul beteges fajta is. Majd rajonnek az emberek pár év múlva milyen drága a gerinc műtét ha egyáltalán lehet műteni és akkor velük lesz tele a menhely.
júl. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy ronda, hanem, amikor azt látom, hogy 70 ezerért "hareklin" tacsi, meglátja valaki, "jujnekemisolyankell", aztán tele velük a face, de amint valami baja van, brühühü, meg mennyibe kerül, az 50 ezres hamvasztás meg már nem fér bele a keretbe, bocccccs.....
júl. 26. 06:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!