Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a mostani tacskó imádat?...

Mi ez a mostani tacskó imádat? Csomó ismerősömnek is tacskója lett. Miért nem jó más fajta vagy egy egyszerű menhelyi kistestű keverék, akár tacskó keverék?

Figyelt kérdés
júl. 25. 19:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a 70 ezres tacskó ráadásul szaporitott. Most boldog boldogtalan szaporitja őket mint eddig a huskykat. Azokkal is tele vannak a menhelyek, pár év és tacskokkal is tele lesz..
júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
42%

Most hogy írtad tényleg sok van itt is.

Ezek kis "kotorék ebek" nekik kellene a terület - föld - hogy szaglásszanak, kaparjanak, keressenek.

Nem valók panelba. Szegények elhíznak, keveset mozognak.

Amúgy aranyosak, kedvesek.

Nincs velük gond.

Egy biztos.. én pénzt nem adnék kutyáért..

Igaz volt pár hetem amikor nagyon tetszettek az igazi kis törpe tacskók.

Tetszeni most is tetszik, de nem veszek.

júl. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

#9

"Én is azt látom hogy valamiért nagy divat lett most, pedig ritka ronda kutyák," - Ez ízlés kérdése, ilyet kijelenteni bármilyen fajtáról nettó butaság és korlátoltság.


"a természetükről nem is beszélve."- Ez szintén ízlés kérdése, ki, mit vár el egy kutyától. Sohasem lesznek szolgalelkűek, sohasem lesznek könnyen taníthatóak és kezelhetőek, makacsok és hajlamosak önálló döntéseket hozni, de emellett okosak, kitartóak, nagyon jó a problémamegoldó képességük, remekül alkalmazkodnak mindenféle körülményhez és nagyon gazdacentrikusak. A hobbi tartók 90%-a viszont nem veszi figyelembe az igényeiket, ölebként kezelnek egy munkakutya fajtát, ezért sokan közülük viselkedési problémásak lesznek, ez azonban nem a fajtára, hanem, mint a legtöbb kutya vagy kutyafajta esetében az emberi tényezőre vezethető vissza.


"Kutyasuliban kiállhatatlan az összes."- Ezért járnak kutyasuliba.


"Ráadásul beteges fajta is." - Ez szintén nem igaz. A szaporított kutyák, nem csak tacskó esetében, rendszerint betegesek, mert a szaporítók nem foglalkoznak a genetikai betegségek kiszűrésével, azok halmozódnak, ezért a szaporított kutyák között, ismétlem: fajtától függetlenül nagyon sok a beteg vagy betegségre hajlamosító géneket hordozó egyed. Alapvetően a tacskó egy hosszú életkilátású és jó szellemi és fizikai kondíciókkal rendelkező fajta.


"Majd rajonnek az emberek pár év múlva milyen drága a gerinc műtét ha egyáltalán lehet műteni és akkor velük lesz tele a menhely." Már most is tele velük a menhely, ugyanúgy, mint a bull típusú kutyákkal és keverékeivel, amik kb 10 évvel ezelőtt voltak hallatlanul népszerűek vagy a németjuhász jellegűekkel.

júl. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%
A tacskóbénulás genetikai hátterét nem ismerem, de fiziós tanoncként látom, hogy milyen, amikor egy kutyát utolér a gerincsérv :( gyógyszerek, műtét, aztán hónapok (akár évek) mennek rá a rehabra, és sosem lesz tökéletes. Annyi lebénult, megnyomorodott életet láttam, hogy már csak ezért is óva intek bárkit a tacskodioktól :/ (és a bulldogoktól is, ha már itt tartunk).
júl. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%
Én sem értem a tacskóőrületet. Borzalmas fajta. Állandóan ugat, agresszív. Sosem tartanék tacskót.
júl. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
14%

"Ez szintén ízlés kérdése, ki, mit vár el egy kutyától."


Jó, igazad van, nem fogalmaztam egyértelműen. Akkor úgy írom hogy idegbetegek. Pont mint a csivavák. Sok kutya megfordult már a kutyasuliban ahova járok. Még a mentett kutyák sem voltak olyan kattantak mint a tacskok pedig mindegyikből megfordult jó pár.

Jöhet a lepontozás. Jöhet a védekezés hogy ők "makacsak".

júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%

#14 Ha tényleg kutyákkal foglalkozol, akkor tisztában kéne lenned azzal, hogy nem a fajtával, hanem a beszerzett kutya "eredetével" van baj. Egy jó genetikájú, helyesen tartott, jól kondicionált tacskóval nagyon kevés probléma van. Hozzád azok a kutyák kerülnek, akik már eredendően genetikailag terheltek, amire általában rásegít az, hogy esetleg túlsúlyosak, mozgásszegény életmódot élnek, így nem tudnak megerősödni a gerincet támogató izmok. Kérlek, ezért általánosságban ne jelents ki olyat, hogy " óva intek bárkit a tacskodioktól", mert minden fajtának vannak jellemző betegségei, így ennyi erővel semmilyen kutyafajtát nem kéne tartani.

És mielőtt belefutunk a "keverékek egészségesebbek" közhelybe, akkor elmondom, hogy ez sem igaz ebben a formában. A fajtabetegségek halmozódása ugyan kikerülhető, azonban az megjósolhatatlan, hogy egy-egy más betegséget nem örököl a felmenőitől, ráadásul az elhanyagolt, nem felügyelt kutyák (mondjuk egy kis faluban) nagyon sok esetben folyamatosan egymás között szaporodnak, így a belterjességnek sokkal nagyobb a kockázata.

júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%

"Hozzád azok a kutyák kerülnek, akik már eredendően genetikailag terheltek, amire általában rásegít az, hogy esetleg túlsúlyosak, mozgásszegény életmódot élnek, így nem tudnak megerősödni a gerincet támogató izmok."


Stimmel. Részben. A válaszod többi részét nem akarom mondatonként másolni, de a lényeg: egyrészt az egyik leggyakoribb kutyatípus a fiziós praxisokban (ezért is használtam a tacskoid kifejezést, mert nem a fajtával van a gond, hanem a rossz anatómiával, ami a hosszú gerinchez társul), másrészt sajnos rohadtul nem elég "jó helyről venni". Ott tartunk, hogy a tenyésztők zöme hiába próbál igényes lenni, a show eredmények és a közízlés kedvéért megtartja az egészségtelen, funkciójától már nagyon távol álló küllemet. Ehhez jön hozzá a kondíció, a tartás (ezen kettőt is már nagyon kevesen tudják megugrani sajnos), és - tetszik vagy sem - a szerencse. Mert bármikor dobhat szarul a kockán az a szegény kutya.

A felsoroltak egyébként igazak még egy rakat másik fajtára is, a francia bullikkal az élen.

júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
75%

" Akkor úgy írom hogy idegbetegek."


Ez nem fajtajellemző, hanem nevelési probléma/hiányosság. A te kutyaiskoládba járó gazdák legalább felismerték a problémát és tesznek ellene.

A csivaváknál szintén nem jellemző az "idegbetegség". Náluk is tipikusan a kicsi méretük miatt jellemző, hogy nem nevelik őket, mindent megengednek nekik és aztán a gazdájuk fejére nőnek, az ugatással, agresszív viselkedéssel próbálják felhívni magukra a figyelmet.


ui: nem pontozlak le, csak próbálom elmagyarázni a magam 25 éves tacskós és még ennél is több más kutyafajtás tapasztalatával, hogy tacskók esetében nem a fajtával, hanem az emberrel van gond.

júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ott tartunk, hogy a tenyésztők zöme hiába próbál igényes lenni, a show eredmények és a közízlés kedvéért megtartja az egészségtelen, funkciójától már nagyon távol álló küllemet."


Abszolút egyetértek. Az aránytalanul hosszú test, amit a kiállításokon preferálnak valóban problémát okoz, ezért érdemes elsősorban munkavonalas tenyészetből vásárolni tacskót (és más munkakutyát is).

júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!