Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél ha egy kutya...

Kürtőskalácska kérdése:

Mit tennél ha egy kutya megtámadna?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő ( ez történt ma velem reggel)


Éppen mész haza a péktől mikor az egyik kapun kifut egy kutya és elkezd ugatni meg feléd kapni a csávó aki kint van próbálja visszahívni de csak nehezen sikerül.

Ti mit csinálnátok ha nem sikerülne visszahívni?



júl. 21. 10:21
1 2 3
 11/24 Thunderfairy ***** válasza:
84%
Engem kiskoromba megtámadot egy vizsla. Mindig válhoz akart felugrani és úgy megharapni. Szerencsére mindig sikerült elhuzni a vállam. Végül a gazda behivta. Ezért nem is szertetem a kutyákat.
júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

10

A 2. felével egyetértek, az 1. felével nem. A támadó kutya is ugat, ha nem akkora, hogy egyből rád mer menni, csak feléd kapkod, ha épp elfordulsz. Nem szabad neki hátat fordítani, hanem a szemébe nézve kell hátrálva eltávolodni. Ilyen kapuból kifutó kutya csak ott bátor, ahol közel van a gazdája, és/vagy tudja, hogy bármikor visszafuthat a saját telkére.

Ha valami apró vacak, akkor nyugodtan fel lehet rúgni. Ha nagyobb, akkor ha felé fut az ember pár lépést, akkor ő is hátrafut, hogy ne lehessen megrúgni. De ha egy pillanatra is hátat fordítunk ilyen ugató kutyának, akkor azonnal odaugrik, és lábon harap. Ezért kell rá nézve hátrálni. (Akkor van baj, ha két-három kutya is van, és más irányból támadnak.)

Ha nagy kutya, akkor is a szemébe kell nézni és hátrálni, és reménykedni, hogy nem támad. Ha van táska, akkor azt bal kézzel készenlétben tartani, hogy ha ugrik, elé tartani, és addig jobbal megpróbálni a szemére vagy az orrára menni. Ha nincs táska, csak mondjuk kabát, akkor azt a bal karra lehet tekerni, hogy abba harapjon, és reménykedni, hogy nem fogja leszakítani az egész karunkat.

Bármilyen nagyobb tárgyat érdemes a fejünk fölé tartani, hogy nagyobbnak tűnjünk. Tényleg működik, nem csak Az istenek a fejükre estek c. filmben találták ki. Az állatvilágban is sok olyan jószág van, ami felborzolt szőrrel, tollal, bőrlebernyeggel, oldalra fordulva, felállva, vagy valamilyen más módon megpróbálja megpróbálja magát nagyobbnak tettetni.

júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%

Ha a kutya ugat, akkor nem vagy a szájában.

Szembe fordulsz vele. Nem kalimpálsz. Lassan hátrálsz.

júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
15%

Elővenném az öngyújtót és meggyújtom. A kutyák nagyon félnek a tűztől.

Akinek van otthon kutyája próbálja ki. Gyújtsa meg előtte az öngyújtót. Este sokkal jobban meg fog tőle hátrálni a kutya.

júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen kutyáról van szó.

A kis, közepes termetű kutya is lehet agresszív, amelyik ugyanakkor tart is az embertől.

Ilyen kutyákkal volt dolgom több alkalommal is, az első két esetben meg is harapott. Megharapott, mert megijedtem, és hátat fordítottam neki, és hátulról támadott, majd amikor szembe fordultam vele, elszaladt.

Ezek több évtizedes történetek, és a két eset között is eltelt több év.

A harmadik, negyedik eset szintén évek múltán történt, akkor nem harapott meg a kutya, mert nem fordítottam hátat neki, és acsarkodott, de tartotta a távolságot, szemből nem mert támadni.

Csakhogy itt jön a probléma, ez egy nagy termetű, domináns kutyánál nem működik, sőt provokáció lehet, ha a szemébe nézel, de ha hátat fordítasz neki, az sem jó.

Ilyen kutyával szerepcsére nem volt afférom, és nem csak a termet a lényeg, egy pitbull sem biztos, hogy meghátrál.

júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem kiskoromban harapott meg kutya, mert homokoztam, és odajött elkezdett ugatni, én meg megijedtem és próbáltam elfutni, de ugye sokkal gyorsabb...

(A futás a lehető legrosszabb reakció egy ilyen helyzetben.)


Mostanra kialakult egy reflex bennem, ha ugató kutya jön felém, akkor azonnal megállok kb vigyázállásba, vagy olyan állásba, mikor a focisták sorfalat állnak a kapu előtt, és védik a műszert :) Ilyenkor a kutyák általában megtorpannak, elbizonytalanodnak, és a gazdájuk vissza tudja őket hívni, azóta mióta ezt csinálom nem harapott meg kutya.

Ha nincs ott a kutya gazdája akkor pedig célszerű lassan kimérten távozni a helyszínről. Illetve ha van nálad valami, azt közéd és a kutya közé tartani. Pl. bicikli elég jó pajzs, de egy bevásárló szatyor, vagy épp a pékségből a pékes bevásárlást magam elé tartanám.


Én kiabálni nem szoktam, ha már megtorpant a ktya, akkor el szoktam kezdeni hozzá beszélni normál hangerővel, hogy "Mi van Buksi, mitől vagy ilyen ideges...", meg ami épp eszembe jut, (ilyenkor minden kutya Buksi nekem) Ilyenkor van, hogy átfordulnak haverkodósba.


Nem mondom, hogy 100%-os módszer, de tapasztalataim szerint elég jól működik.

júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket én a szatyort felélódítottam meg ordítottam a gazdájának hogy ne a kocsijával foglalkozon.

Szerencsére nem lett baj.

júl. 21. 13:21
 18/24 A kérdező kommentje:

Amúgy nem értem miért kellet a 7-est lepontozni.

Ha tényleg támadni akár és már a földön vagy ez a legjobb megoldás.

júl. 21. 13:23
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem pontoztam le a 7-est, de most elolvasva bizony hülyeséget írt.

Pániklova nem egyszerű tudatos döntéseket hozni, de ez az ötlet elméletileg hibás, a kutya száját akkor van esélyed kinyitni, ha azt a szájszöglettől minél távolabb, a száj elejénél próbálod, nem minél hátrább, "bent a tövénél".

Erre példa az állatorvosnál, amikor a doki kinyitja a kutya száját.

Egy támadó kutya ezt nem tűri mozdulatlanul, és ha te ott fogsz rá a fogaira, ahol azzal a legnagyobb erőt tud kifejteni, sokat nem segítesz magadon.

Megfigyelted már, hogy a marhacsontot hogyan rágja, roppantja össze a kutya? Oda akarsz benyúlni?

júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

19 Hát ez a birokra kelés a kutyával már csak improvizálás. Ott nem sok stratégiád lehet azon kívül, hogy a nyakadat véded. Ha olyan szerencsés vagy hogy a karodat megfogja és nem engedi el akkor vársz, amíg jön segítség. Persze kinyomhatod a szemét meg használhatsz tárgyakat stb. Igazság szerint ha szemből fog rá a kezedre valahogy és betolod a karodat a torkába amikor fogást akar váltani, azt biztos nem fogja szeretni.

Nagyon ritka, hogy egy kutya ennyire életre halálra harcoljon. Általában egy kis határozottság, megijesztés elég.

Ha meg két kutya próbál ilyet tenni veled egyszerre, akkor fára kell mászni miközben esznek. Majd leesnek, amikor fogást váltanak.

Kicsi az esélyed túlélni ilyen intenzitású küzdelmet, de ilyen nagyon ritka.

júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!