Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya mellé még egy idős...

Idős kutya mellé még egy idős kutya jó ötlet?

Figyelt kérdés
A kutyám (kan) már 14 éve van velem, még eléggé eleven, viszont érződik rajta a kor. Napközben dolgozom így viszonylag sokat van egyedül. Facebookon láttam, hogy egy közeli menhelyre bekerült egy hasonló korú és méretű nőstény kutya, aki örökbefogadó gazdát keres. Érdemes lenne örökbefogadnom, hogy kevesebbet legyen egyedül a kutyám és az örökbefogadott kutya is otthonra találjon? Annyi a félelmem, hogy nem szeretném, hogyha a meglévő kutyám ezt bántásnak venné (érzelmes típus).
júl. 20. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem rossz ötlet, feltéve ha a nőstény ivartalanított, vagy tervben van valamelyik kutyát ivartalanítani, mert nem lenne jó egy váratlan szaporulat. Igen, még a 14 éves kutyák is képesek vemhesülni, csak valószínűleg durva komplikációkkal.
júl. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor a kutyád 14 évig egyke volt? Én nem intéznék mellé másik kutyát. Akaratlanul is időt vennél el tőle, hiszen az új kutyussal is foglalkozni kellene, teljesen lutri, hogy a menhelyinek milyen a személyisége és hogyan reagálna rá a kutyád. Amit pedig csak félve jegyzek meg, hogy miért akarod kitenni magad annak, hogy két idős kutyád legyen és ha eljön az idő, akkor dupla veszteség érjen?

Az örökbefogadás oldalról teljes mértékben megértem az álláspontod és nagyon dicséretesnek tartom, hogy igenis esélyt kell adni az idős állatoknak is, de szerintem nem megy már meglévő öreg kutyus mellett.

júl. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Ne!
júl. 21. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Szerintem se!!

Marcsak azert se, mint amit a #2 irt, ha eljon az ido, dupla veszteseg!

júl. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát megmondom őszintén, nem ennyire időset, de én is öreg kutya mellé hoztam ki egy másodikat.

Az első kutyám menhelyről volt, 5 évesen fogadtuk örökbe és nálunk végig egyedüli kutya volt és amikor véget ért a közös utunk 11 év múlva, nagyon kibuktam magamból, bezárkóztam.

Másodszor azt csináltam, hogy egy éves kutyust hoztam ki a menhelyről, de így is, amikor ő 10 éves lett egyre érett bennem az érzés, hogy ki tudja mennyi van vissza kettőnknek. Végül 12 éves volt, amikor nem bírtam tovább, képtelen voltam együttélni a gondolattal, hogy őt is elveszítem, ezért egy 7 éves kutyust fogadtam örökbe mellé.

júl. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Én a 13 éves mellé hoztam kölyköt. Azóta meggyőződésem, hogy ő tartja fiatalon.


Azóta már 17. Évet is betoltotte, a kicsi meg 4 éves.


Imádják egymást.

júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!