Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez "egészséges" viselkedés...

Ez "egészséges" viselkedés egy bull típusú kutyától?

Figyelt kérdés

Van egy bull típusú kutyám, fajtamentőktől lett örökbefogadva 2 évesen (most 7 éves), előtte anya kutya volt egy c telepen.

Szerintem elég jó az idegrendszere, gondolom ezért is válaszották anya kutyának.

Minden kutyával barátságos, kölykökkel különösen, még a kismacskákat is dédelgeti.

Emberekkel ugyen ez, kisgyerekek is "bármit csinálhatnak vele", ha egy gyerek átlépi a határt vele szemben akkor elvonul, de nem morog, vagy nem kap oda.


Van egy tacskó keverékünk is, vele se volt soha konfliktusa, nagyon ritkán kaján összemordulnak, de semmi komoly. (és azt is mindig a tacskó kezdi)


Nemrég egy amerikai bulldog jellegű kutya rohant oda hozzánk séta közben, az én kutyám rögtön ismerkedett, meg megörült neki, szaglászták egymást.

Aztán a tacskóval akart ismerkedni a hozzánk doarohanó kutya, mire az a kis szemét rámordult.Erre morogni kezdett az a kutya is, meg vicsorogni, amitől az én bullom totál bepöccent, odaugrott közéjük, odakapott az idegen kutyának, felállt a szőr a hátán, teljes erővel kellett hátrahúznom.

Aztán szerencsére kirohant a kutya gazdája is, így lezárult a történet, de az én kutyám, még 5 perc múlva is teljesen be volt pörögve, már kiabálnom kellett vele hogy csillapodjon.Holott alap esetben minden sétán lustán vonszolja magát, msot fel alá keringett, meg peckesen lépkedett.


Persze korábban is volt rá példa, hogy "agresszívvé vált" mikor rámorogtak, de amíg ez nem történik meg addig ő teljesen jól el van minden fajtájú,nemű és méretű kutyáal.


Na mindegy, a történet lényege, hogy a szembe szomszédunkat egy kutyákhoz értő embernek tartom, és ő elkezdte nekem magyarázni, hogy ez így nagyon nem jó egy ilyen kaliberű kutyánál, hogy ebből még lehetnek bajok, és hogy erről lekelett volna nevelni, hogy tűrjön mindent.

Szerintem ez nettó fszág, miért tűrné el ha provokálják, vagy ha rátámadnak?

A legtöbb ember se tűri el, ő meg egy állat, egy kutya. Hogy nevelném le erről?


júl. 20. 08:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a tacskó valószínűleg félt a nagyobb idegen kutyától és morgással jelezte hogy nem kér a közelédéséből. Erre a bunkó idegen kutyának ez nem tetszett (holott az ment oda) és visszaszólt. Amire a te másik kutyád jogosan reagált, mert a másik kutya nem értett a tacskó jelzéséből, sőt még "neki állt feljebb". Ennyi történt.
júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!