Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez "egészséges" viselkedés...

Ez "egészséges" viselkedés egy bull típusú kutyától?

Figyelt kérdés

Van egy bull típusú kutyám, fajtamentőktől lett örökbefogadva 2 évesen (most 7 éves), előtte anya kutya volt egy c telepen.

Szerintem elég jó az idegrendszere, gondolom ezért is válaszották anya kutyának.

Minden kutyával barátságos, kölykökkel különösen, még a kismacskákat is dédelgeti.

Emberekkel ugyen ez, kisgyerekek is "bármit csinálhatnak vele", ha egy gyerek átlépi a határt vele szemben akkor elvonul, de nem morog, vagy nem kap oda.


Van egy tacskó keverékünk is, vele se volt soha konfliktusa, nagyon ritkán kaján összemordulnak, de semmi komoly. (és azt is mindig a tacskó kezdi)


Nemrég egy amerikai bulldog jellegű kutya rohant oda hozzánk séta közben, az én kutyám rögtön ismerkedett, meg megörült neki, szaglászták egymást.

Aztán a tacskóval akart ismerkedni a hozzánk doarohanó kutya, mire az a kis szemét rámordult.Erre morogni kezdett az a kutya is, meg vicsorogni, amitől az én bullom totál bepöccent, odaugrott közéjük, odakapott az idegen kutyának, felállt a szőr a hátán, teljes erővel kellett hátrahúznom.

Aztán szerencsére kirohant a kutya gazdája is, így lezárult a történet, de az én kutyám, még 5 perc múlva is teljesen be volt pörögve, már kiabálnom kellett vele hogy csillapodjon.Holott alap esetben minden sétán lustán vonszolja magát, msot fel alá keringett, meg peckesen lépkedett.


Persze korábban is volt rá példa, hogy "agresszívvé vált" mikor rámorogtak, de amíg ez nem történik meg addig ő teljesen jól el van minden fajtájú,nemű és méretű kutyáal.


Na mindegy, a történet lényege, hogy a szembe szomszédunkat egy kutyákhoz értő embernek tartom, és ő elkezdte nekem magyarázni, hogy ez így nagyon nem jó egy ilyen kaliberű kutyánál, hogy ebből még lehetnek bajok, és hogy erről lekelett volna nevelni, hogy tűrjön mindent.

Szerintem ez nettó fszág, miért tűrné el ha provokálják, vagy ha rátámadnak?

A legtöbb ember se tűri el, ő meg egy állat, egy kutya. Hogy nevelném le erről?


júl. 20. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Beszélj hivatásos kiképzővel inkább erről, ne pedig random Józsival, mert én szintén laikus szemmel úgy látom, hogy neked van igazad. De attól lehet, hogy a kutyáknál ez máshogy van. Hiába a tacsi kezdi a köcsögösködést, ha a másik rak rendet, akkor ő lesz megbélyegezve. Amúgy akkor is, ha az idegen kutya kezdi, már csak a tiéd fajtajellege miatt is. Nem árt felvértezni magad.
júl. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nekem labradorom van. Szuka. Ő is megvédi magát és a barátait.. Ha nem a bullod kezdemenyezett, akkor nincs baj.. Nyilván megvédi a kis tacsit... Inkább a másik kutya gazdájának kellene nevelni a kutyáját, mert szó nélkül oda rohan idegenekhez... Mi lesz, ha legközelebb olyanhoz fut oda, aki megeszi reggelire? Ne aggódj ezen. Nem a bullod kezdte.
júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

“ Szerintem ez nettó fszág, miért tűrné el ha provokálják, vagy ha rátámadnak?”


Érdekes módon az én kutyáim akkor se mutatnak semmiféle agressziót, ha egy agresszívebb kutyával találkozunk. Egyszerűen fogják magukat és arrébb mennek. Én agresszió semmilyen formáját nem tolerálnám soha a kutyáimtól (igaz én pont ezért se tartanék ilyen bull típusú kutyákat, mert idegeskedne a fszom folyamatosan azon, hogy vajon mikor borul el nála valami és tép szét egy másik kutyát, ilyen kutyát tartani olyan érzés, mintha egy időzített bombád lenne). A tacskódat is meg kéne nevelni, mert nagyon nem oké, hogy agresszíven viselkedik. Konkrétan csak idő kérdése, mikor lesz ebből nagyobb baj, ha nem neveled meg őket.

júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
A tacsi viselkedése nagyobb probléma, azoknál ez ilyen gyári beállítás, előbb tartanék egyébként bull típust, mint tacskót. Tacsit akármennyit látok a családban, az utcán, a kutyajátszótéren, mind kötekszik, nem bír magával, sok, nem nyugszik le, nem tartja a szabályokat és úgy összességében szarik arra amit a gazda mond. A nagy harci kutyának bélyegzett jószágok meg csóválva vigyorognak, szaladgálnak vagy elterülnek a napon, ezeket a kis görcsöket meg kikerülik. Ilyet még nem láttam odakapni például, de tacsit igen.
júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

#4 jaj persze, soha nem fordul elő olyan, hogy nagy kutya lenne agresszív. Nyilván neked nagy kutyád van és ezzel próbálod védeni őket. Nekem kistestűm van aki soha nem agresszív, inkább félős, az idióta nagykutyás gazdik meg vissza nem hívnák a dögjüket, mikor látják, hogy zaklatják, kergetni próbálják az enyémet. Én séta közben ponthogy a kicsiktől nem látok semmi agressziót, szemben a nagyokkal.


A tacskókkal meg az a helyzet, hogy keménykezű gazdi kell hozzájuk, csak divatkutya lett és minden inkompetens barom is ilyet tart, akik semennyire nem nevelik meg.

júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem mondtam, hogy nagytestű nem lehet problémás. Azt mondtam, hogy azt nem látom annyira problémásnak, mint a minden ötödik embernél lévő egyentacsit. Nyilván a gazdán múlik, de a tacsi akkor sem öleb. Gyárilag kattos. Mert amúgy kotorékeb és az volna neki a dolga, hogy basztassa a vadat feszt, csak vad hiányában mindenki mással csinálja.
júl. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
#6 nekem amúgy tacsikkal sem szokott bajom lenni. Van itt a környéken pár, megszaglásszák egymást a kutyámmal és ennyi. Nekem eddig szinte csak nagyobb kutyákkal volt bajom. Pedig laktunk már 3 helyen, mióta van kutyám, szóval nem egy kis közösségből merítek tapasztalatot.
júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Kiskutyák mind idióták, ráadásul a "gazdáik" még tesznek rá néhány lapát hülyeséget.
júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Jól van, 7-es, akkor ha te a te közegedben azt tapasztaltad, akkor én az enyémben nem is tapasztalhattam mást? Én is laktam már pár helyen, most akkor mi van? Miért gondolod, hogy a más tapasztalataid ettől már többet is érnek?
júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Beindult a falkaszellem. Nálunk is ha az egyik jelzi, hogy az új kutya nem szimpi, akkor megy rá az összes többi is... póráz nélküli kutyának nem kéne odarohangálnia amúgy senkihez


Én 3 kutyával sétálok, engem már hidegen hagynak az ilyen póráz nélküli idióták. Majd ha az enyémek megtépik a kutyáját, onnantól kezdve figyelni fog rá... szép szó nem segít ezeken, pedig hányszor szóltam már


#3 a kutyának közterületen póráz és pláne gazda nélkül semmi keresnivalója, itt ha bármi gond történik, akkor a szabadon lévő gazdája lesz a hibás, szép kis bírságot is kaphat

júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!