Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kutyátok...

Lakásban tartott kutyátok mennyi időre hagyjátok egyedül és hogyan megy wc-re, ha dolgoztok?

Figyelt kérdés

Új helyzet fog előállni az életemben, amihez a kutyámnak is alkalmazkodnia kell.

2 és fél éves, kistermetű fajta, kan.


Eddig kedvére járt ki a lakásból az udvarra.

Viszont aggaszt, ha én elmegyek itthonról hajnal 4, fél 5 körül és csak délután 3-4 órakor érek haza (vagy ugyanez délutánosban, éjszakásban), ki fogja-e bírni wc nélkül, vagy ha ki is bírja, nem fog-e szenvedni emiatt.


Tapasztalatok érdekelnének azoktól akik egyedül vannak a kutyájukkal, esetleg a párjukkal egy műszakban dolgoznak, nálatok hogy működik ez.


júl. 19. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Normál esetben nem lenne szabad 8 óránál tovább egyedül hagyni, talán ez a határ ami még a normálisba belefér. Persze ezt sokan nem tudják megcsinálni. Én 9 órát vagyok távol, bírja a kutya. Napi 3-szor minimum le kell vinni.
júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekem szerencsém van, nyugdíjas édesanyám leviszi napközben, így a blöki 4* van lent egy nap, 6 óránál nem kell tovább tartania.

Reggel viszem 5-7-ig, anyukám 11-kor változó fél-1 órát, hazajövök, 5-kor egy rövid eü kör és este 10-11-ig.

Közepes keverék menhelyes egy éves.

Az előző is közepes keverék menhelyen volt, idős korában még éjjel is volt egy ötödik eü körünk.

júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nincs lehetőség kutyaajtót betenni?

Kistermetűek nem tudják sokáig visszatartani.

Esetleg egy alomtálcára szoktatni, ha van idő, végső esetben kutyapelus.

Csak akkor fogja ezeket használni, ha nagyon muszáj, különben tartogatni fogja, amíg bírja.

júl. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem lesz semmi baja, nagyon sok ember dolgozik így kutya mellett, olyat is ismerek, aki leviszi reggel 9-10 óra felé, aztán délután 5-kor és pont.

Este 6-tol reggel 9-10-ig 15-16 órán át nem pisil a kutya.

Nem azt mondom, hogy ez a követendő példa, de túlélte szerencsétlen.

júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kistermetű egyáltalán nem biztos, hogy kibírja (talán a nagy se). Ha nagyon nincs más, akkor pelenkára szoktatni (pedig utálok ilyet írni, nem is szoktam)
júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kutyaajtó van.

Akkor jön-megy a kutya, amikor akar.

júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kutyaajtó szuper ötlet, csak sajnos nem az enyém a ház, így nem opció.
júl. 19. 18:51
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem kistestűim vannak, reggel, délután és este vannak kint. Gond nélkül kibírják, nemis jelzik közben, hogy ki kéne menniük. Persze ehhez fokozatosan szoktatva lettek, nem lettek egyből 9 órára egyedül hagyva.
júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Állatorvos mondta,hogy kitágul a húgyhólyagjuk. És ez nem igazán jó nekik...
júl. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!