Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiért tudok és hol kiskuty...

Mennyiért tudok és hol kiskutyát venni?

Figyelt kérdés

Ne szedjetek szét, semmivel sem vagyok képben, de nem szaporítós kutyust szeretnék, ezért kérek segítséget.

Szóval, most fogunk családi házba költözni, és egy staffordot szeretnénk fekete-szürke (kék) színűt.

Hogy kislányt vagy kisfiút igazából abban is segítséget kérnénk. Házőrzésre de családtagnak egyaránt.

Mi az az ár, ahol már tudhatom, hogy nem szaporítós? Ragaszkodjak a törzskönyvhöz, vagy a törzskönyvezett szülőkhöz?

Mire kell figyelni?

Baranyában vagyunk, ha a környéken tudtok megbízható tenyésztőt, azt is megköszönöm


júl. 19. 13:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Először is a staff egy nehezen kezelhető fajta. Hajlamos az agresszióra mint minden kutya, épp ezért okosan kell felnevelni, hogy a családban olyan legyen mint egy jámbor birka. Épp ezért menhelyről ilyen kutyát nem hoznék mert nem ismerni az előéletét. Volt nekem is már pár staffom. A házat nem fogja jobban őrizni mint egy átlag buksi kutya, de van egy tekintélye a testalkata miatt ami legtöbbször épp elég. Amúgy ha be akarnak menni be is fognak, max lemérgezik vagy agyonütik csórót.

Van olyan hogy "országos ebtenyésztők". Van ezeknek egy weboldaluk és listájuk is az elismert kennelekről. Ott tudsz tályékozódni és megnézni a kutyus felmenőit is. ezeknél a kutyáknál fontos hogy ha házi szaporitásból való akkor hajlamos az ideg gyengeségre is. Volt egy befogadott staffim amiről fél éves korában kiderűlt h idegileg labilis majd egyik reggelre tövön lerágta a saját farkát...

A kezelhetőségéről annyit hogy ha jól fel van nevelve és tanitva akkor meghal a családért ha kell, rábizhatod magad teljesen. De mivel nem vagy tapasztalt velük igy azt gondolom h nagy falat lenne neked elsőre.

vannak hasonló kutyák amik testalkatra elég tekintélyesek ahhoz hogy a more ne ugorjon be a keritésen és könnyen is nevelhető. Nálunk ott voltak a Bordeauxi dog kutyáim. Akkora h a feje derékig és, széles mell, mély hang de egész nap a teraszon fekszik mint egy dög, viszont amikor valaki be akart jönni itt hagyott fél pár cipőt és egy nadrágszárat. Gyerek mellett tökéletes volt. Feküdt a babakocsi mellett és ha neki idegen vendégünk volt aki ment a babakocsihoz akkor szolid morgással jelezte h kocc onnan.

júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
15%

Annyira beteg ez a kutyás közösség.


Ha nem akar szaporítós olcsó kiskutyát, az alapvetően egy nagyon jó dolog, de ti addig keresitek a hibáit, amíg nem találtok, és teljesen mindegy mivel fordul hozzátok a kérdező, letámadjátok.


Nevetséges, ennél már csak a kismamák rosszabbak.


Kérdező: keress rá a kennelekre, ilyen néven futnak, neten vannak hivatalos ebtenyésztői jegyzékek, de keresgélhetsz facebookon is, és természetesen törzskönyv kell, hiszen csak ez fogja neked bizonyítani. A szaporítók nagyon leleményesek már, telebeszélik a fejed, hogy csak ehhez a kutyához nincs törzskönyv, és majd lesz 1 év múlva, és sorolhatnám, ezeket el kell kerülni.


Ha tényleg komolyan gondolod, és családtag lesz a kutya, akkor a gyerekekkel együttesen eljárhattok először kutyaoviba, ahol szocializálódik, szokik az utazáshoz, megtanul gyengéden játszani, kis butuska dolgokat, mint az hogy elkezditek megtanulni a behívást, kötődést, de tényleg a legfontosabb, hogy sok idegen kiskutyával legyen együtt, és ez a program jó a gyerekeknek is, meg neked is.


Utána jön a kutyaiskola. A kutyaiskola az alapvetően nem a kutyát tanítja, hanem téged, foglalkozós, sokat kell otthon gyakorolni, de én eddig azt láttam, hogy gyerekekkel tök jó program.


Az új kutya ára pedig elsőre majd sokkoló lehet, én most hirtelen nem tudom milyen kategóriában jár, de 400 sem lepne meg, ezt viszont meg is spórolod, mert a szaporítós kutya talán fél év alatt elvisz ennyi állatorvosi kiadást, és sajnos mégis a föld alatt végzi.


Menhelyi kutyákat nem kell erőltetni, nem mindig jobb mint egy komolyabb tk-s kutya, nem tudjuk az előéletét, és azt gondolom hogy nagyon sok menhelyes kutya óriási hozzáértést, jóval nagyobbat kíván, mint egy tiszta lappal induló kölyök.


Sok sikert, boldog kutyázást, és ne feledd: mindenki kezdi valahol. Ne törődj az itteni huszárokkal, nyilván szeretik magukat jobbnak érezni ettől, de ők is elkezdték valahol.

júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
88%
Ja sertodj be kerdezo, veletlenul ae gondold at, hogy biztos ez a kutyafajta a megfelelo nektek, vagy mast kene.
júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%
*se
júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
74%

Tenyésztős kutya se lesz feltétlenül makkegészséges, és szapis se feltétlenül beteg. Csupán az esélyek nőnek illetve csökkennek.

Hallottam én tks beagle ről, aki 8 évesen halt meg genetikai betegségben. Ismerősi körben meg egy 10ezer forintos háztól való pincsi már 17 éves és azon kívül, hogy nincs foga és vaksi, él és virul.

júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk megnézném azt a "tenyésztőt", aki a kérdező kezébe kutyát ad...
júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
30%
persze, mert a tenyésztők csupa érző mártír lelkek, sőt anyagi hasznuk 0 forint, tulajdonképpen jótékonyságból csinálják, és csak olyannak adnak kutyát, akire a saját gyerekét is rábízná!
júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!