Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehetett-e mérget a kutyám?

2000... kérdése:

Ehetett-e mérget a kutyám?

Figyelt kérdés
Kint tartott, nagytestű kutyáról van szó. Reggelre, mire felkeltem egy ételesnyi rizs volt beborítva a kapun belülre. (A dobozát megtaláltam az utcán pár méterrel arrébb.) Valószínűleg ehetett belőle a kutyám,a többit eltüntettem. Hiába vizsgáltam, nemtudom, hogy most van-e benne méreganyag vagy sem. A félelmemet tovább fokozza, hogy a körülöttünk lévő, max 1 km-es távolságban lévő "szomszédok" kb 1 hónapja mérgezésről számoltak be, amitől meghalt a kutyájuk. Adtam neki már tejet, normálisan viselkedik, semmi különlegeset nem veszek rajta észre. Hogyan tudom kideriteni, hogy méreg van-e benne vagy sem? Érdekelne az is, hogy rizsbe tudnak-e mérget tenni vagy beáztatni vagy hasonlók?

júl. 19. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal el kellene vinni állatorvoshoz, hogy hánytassa meg! mérget hogy vennéd már észre? Annak kimutatásához legtöbbször labor kell!
júl. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tejjel semmire nem mész, régi legenda. Azonnal orvos!
júl. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Itatni , minel több viz van benne annal nagyobb a túlélese , a tej meghanytat stb az jó de a viz fontos .
júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Tejet ne adj neki! Nem segít semmit - ha mást nem, a kutyának hasmenése lehet tőle, az meg kiszáradáshoz vezethet, pláne ebben a hőségben.


Vidd el azonnal orvoshoz, mondd el hogy valaki kaját dobott be hozzátok, és előfordult mérgezés az utcában. Ne várd meg, amíg esetleg tünet jelentkezik, mert akkor már túl késő lesz!


(A patkányméreg például így működik, csak később okoz belső vérzést)


Igen, lehet mérgezni a rizset.


A kutyát tartsd úgy, hogy ne férjen a kerítéshez - én egyelőre a házban tartanám, a kerítésnél meg úgy oldanám meg, hogy ne tudjanak bedobni semmit, és a kutya se mehessen oda. Mondjuk sövényt ültetnék oda, nagy elkeríteném és pl. egy virágos ágyást hoznék ott létre.

júl. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Tej ??


Jaj istenem, nekünk mérgezéses para estére mindig van itthon hidrogénperoxid!!


Attól sok kutya egyből hány. Ha bepuszil egy csokit véletlen a gyerektől akkor nincs idő, egyből adom amíg nem látom a barna tartalmát.


Sokszor életet tud menteni, minden kutyásnak kellene otthonra egy elsősegély csomag..


Én a helyedben már rég orvosnál voltam, nem fogok lottózni a kutyám életével ennyi okádék rosszakaró mellett.

júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lennék*
júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
19%
Ma nem könnyű méreghez jutni. Aki mérgezni akar, nem a "vivőanyagon" fog spórolni, valami ízes húsfélébe keveri a cuccot.
júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
#7 Sajnos pofonegyszerű megmérgezni egy kutyát. Patkányméreg, fagyálló...
júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, miért lettem lepontozva?
júl. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Patkányméreg nem játszik. Mind véralvadásgátló, tehát hetekig kell ennie belőle, mirehatni kezd.
júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!