Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól engedhetjük össze őket?

Mikortól engedhetjük össze őket?

Figyelt kérdés

Van nekem egy kistestű nőstény keverék kutyám, 13 éves, ivartalanított, oltott, féregtelenített.


A páromnak most lett egy 3 hónapos, keverék (felnőtt korában 30 kg körül számítjuk) kan kutyusa.

Már kapott 1 adag féregtelenítőt (még van 3, mert férges volt), illetve egy oltást (parvo) már kapott.



Mindkettő barátságok, nyugodt kutya.


Mikortól engedhetjük össze őket?


Mert ugye még a kicsit az oltás sorozat befejezéséig nem viszi utcára sem.

Illetve elég sürgős lenne, minnél hamarabb szeretnénk őket egy helyen tudni.


júl. 17. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megvárnám míg a férgesség teljesen megszűnik. Én a 10 hetest egyből összeengedtem a "vén rókával" mivel ő teljesen parazita mentes volt és oltott.
júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kutyákat akkor eresztettük mindig csak össze, amikor már megvolt az összes oltása a fiatalabbnak. Biztos ami biztos.
júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz macskára mondta a doki, de meg kellett várjuk, hogy a kicsi is megkapja az oltásait plusz 1 vagy 2 hét, hogy kialakuljon a védelem.
júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az öreg oltott, parazitamentes, akkor amint a kicsi is parazitamentes lehet szoktatni.

Oltások végét nem kell megvárni, ha a nagy öltötte.

júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig egyből összeengedtem a kölyökkel a meglévő kutyákat, a tenyésztő se zárja a kertbe két hónapra az egész állományt, ha van egy alom és a szoci miatt 5-6 hetes kortól már a többi felnőtt kutyával is kontaktálhatnak.
júl. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!