Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok megbízható helyeke...

Ajánlanátok megbízható helyeket honnan tudnék fajtiszta uszkár kutyust venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy fajtiszta uszkárt venni. Legjobb ha toy uszkár, fekete és nem olyan nagyon nagyon drága, pl 200 ezer Ft felett nem szeretnék, de nem kötelezőek ezek a feltételek, a legfontosabb egy megbízható hely ahonnan betudnám szerezni.

júl. 16. 22:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
valami érv esetleg? tudod nekem elég fontos lenne ez a dolog és nem elég egy szó, mint válasz. ja és nem kötözködni szeretnék szóval előre is elnézést, de tényleg kellenének az infók.
júl. 17. 22:56
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem én vagyok az előző válaszoló, de ránéztem erre az ebadta oldalra, szinte mind szaporító.

30.000 Ft-ért hirdet fajtatiszta német vizslát, shih tzut 50-ért, stb.


Ha végiggondolod ebből két kötelező oltás ára/kutya nem jön ki kb., mi haszna lenne belőle a tenyésztőnek? Így még kb ő fizet, hogy vidd el a kutyát.


A tenyésztő az árba belekalkulálja pl a fedezést, ha nem az övé a fedezőkan, többször kell ultrahangra vinnie a szukát, jó esetben kap plusz vitaminokat és jobb kosztot a vemhesség és szoptatás alatt, ha még nincsenek szűrések azokat is elvégezteti rajta a vemhesség előtt, aztán ha fialásnál komplikáció van az orvos költségét. A kiskutyákkal is többször kell orvoshoz menni, általános vizsgálat, chipet kapnak, féreghajtás, oltások (a számuk attól függ mikorra adja el a kutyát), aztán amikor az anya leválasztja őket akkor nekik is táp, pelenka a szobatisztaságra neveléshez esetleg, minden kutyának a törzskönyv (jó, nem egy ökör ára, de 8.000 Ft az is), esetleg a külföldi útlevél. ÉS ez még tuti nem minden, de mivel nem vagyok tenyésztő ezt nem tudhatom, viszont szerintem abban megegyezhetünk, hogy ez nem jön ki 30-50 ezerből.


A másik, hogy szerintem maga az oldal is igénytelen, magára valamit adó tenyésztő nem fog ilyen helyen hirdetni és nem is lesz rá szüksége.

Már csak azért sem lesz rá szüksége, mert megvan a maga felülete - ha más nem Fb oldal - ahol közvetlenül megtalálják az érdeklődők. Illetve azért sem, mert egy tenyésztő célja elsődlegesen az, hogy a kutyái jó helyre kerüljenek és nem az, hogy minél előbb. (Nekem úgy lett kutyusom, hogy a tenyésztő már mással megállapodott, hogy az illető két kutya közül választhat és viszi majd az egyiket külföldre. Mivel ennek az volt a feltétele, hogy a kutyák betöltsék a 16 hetet (a veszettségi oltás érvényessége miatt), ezért nem tudta hirdetni a két kutyát. Mikor felvettem vele a kapcsolatot elmondta, hogy ez van, foglalhatok kutyát, de az elhozatala előtti nap fogom megtudni melyik lesz az enyém. Nekem ezzel nem volt gondom, DE ha én vagy más ebbe nem megy bele, akkor benyeli, hogy a kutyát először 4 hónaposan tudja hirdetni és ki tudja mikorra vitték volna el. Az utánunk levő álomban is “bent ragadt” egy kutyus, viszonylag sokáig keresett neki gazdit, végül meglett neki is a megfelelő család, de az a kutya is szerintem már bőven elvihető volt.


A szaporító nemhogy 16 hétig nem őrizget neked kutyát, hanem már 6 hetes kutyánál képesek kitalálni ilyen-olyan okot, hogy miért kell elvinned sürgősen.


Összességében: ha neked az álomfajtád egy toy uszkár, akkor keress hivatalos, FCI által bejegyzett kenneleket, vedd fel a tenyésztőkkel a kapcsolatot és kérj árajánlatot. Igen, sok pénz, de egyrészt lehet gyűjteni rá, másrészt ha belegondolsz, hogy a leendő kutyád jó esetben mondjuk 15 évet veled lesz, ha leosztod az árát rájössz, hogy havi szinten másra többet költesz. (Jó, nyilván ez nagyon fura gondolkodás, de ha anyagi oldalról nézed így is felfoghatod). Harmadrészt ami fontos (legalábbis nekem): ha tenyésztőtől vásárolsz az egyfajta garancia lesz a kutyára, mivel döntő többségben azért törekszenek arra, hogy a kutya ne csak mutatós, hanem jól szocializált és idegrendszerileg is rendben legyen. De nyilván a külsőségekre is garancia. Nagyon sok kölyökkutyás gazdival találkozok, akik elkezdenek panaszkodni, hogy elvileg a kutyaszülő ekkora és akkora volt elmondás alapján (merthogy látni nem látták) ez a kutya meg már fél évesen kétszer akkora, mint ígérték. Visszavinni nem fogják nyilván, de én is atb*szva érezném magam. A “kedvencem” az volt, mikor egy édes kiskutyáról megkérdeztem, hogy bolognese-e, erre fanyar mosollyal közölte a gazdi, hogy annak vették, de az allatorvos azt mondta, hogy a jövőben majd szőrzet, etc alapján eldöntik, hogy bolognese vagy máltai. És ezek csak a külsőségek, ennyi erővel bármi más is kiderülhet a kutyáról.


Erre a kategóriára tényleg azt mondom, hogy jobb lenne, ha menhelyről hozna ki kutyát, mert az is ugyanilyen lutri, csak azért nem kell fizetni.

júl. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
82%
Ismerős is vett ebadtáról törpe uszkárt, 18 kilós pulikeverék lett belőle, úgyhogy hajrá.
júl. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!